LPG KABLO

i20 yolcu tarafından soğuk hava geliyor

'İ20 Forum - Club' forumunda sercek tarafından 27 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. sercek

sercek Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    serdal çiçek
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    merhaba arkadaşlar sabah araba ısındıktan sonra kalorifer sıcaklığı maksimumda havalandırma sadece ön cama ayarlı fakat sağ yolcu tarafından torpidonun yanından soğuk hava geldiğini farkettim fanın kademesini 3-4 yaptığımda fazla üflüyor fanı kapattığımda hava gelişi duruyor böyle bir sorunla karşılaşan varmı yardımcı olursanız sevinirim

2. DoganCanDemir

DoganCanDemir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    280
    Ad Soyad:
    Doğan Can Demir
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Servise gitmeniz tavsiye ederim garantisi var nasil olsa yep yeni araba

HTC One cihazımdan gönderildi

3. spide17

spide17 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    sezgin
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Bende vardi bu problem arkadasim servise gittim hallettiler. Dediklerine gore yazilimsal bir sorunmus guncelleme yapmislar.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. ömerg

ömerg Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    sercek kardeş sorunu halledebildin mi acaba? Aynı sorun benim arabada da var. Servise gitmek gerkiyor mu? En yakın servis 120 km uzaklıkta. Servise gitmeden yapılacak bişey varsa boşa yakıt tüketmeyelim... :(

5. onrgly88

onrgly88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    170
    Ad Soyad:
    Onr gly
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Arkadaşlar 2015 model aracımda bu sorun vardı. Giderken tüm rüzgar torpidodan içeri giriyor gibiydi. Sirkülasyon tuşuna basınca; hava vermeyi kesiyor. En sıcakta bile oradan soğuk hava geliyordu. Torpidoyu indirip, polen filtresinin oraya baktım bir de ne göreyim :) Yetkili servis bakımında polen filtresinin kapağını takmamışlar. Baya soğuk hava geliyordu, bilginiz olsun öncelikle bakmanız gereken yer polen filtresi kapağı olsun

MSC bunu beğendi.
  6. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Daha vahim olan, yetkili servis kapagi takmamis dediniz ya hic sasirmadim :)

7. onrgly88

onrgly88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    170
    Ad Soyad:
    Onr gly
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bilerek vurguladım,
    benden önceki sahibi bütün bakımları yetkili serviste yaptırmış ve en son bakımda yine yetkili serviste bakım yapılmış, değişen parçaları da kendisine bir poşet içerisinde vermişler. O da bagaja koymuş arabam servis bakımlı demek için. Ben de çöpe atmadım, parça kodlarını alırım öyle atarım diye eve getirmiştim, poşetin içine baktım, polen filtresi yanında kapağı da var.. "Alla alla ne kadar özenle yapmış adamlar helal olsun, filtrenin kapağına kadar değiştirmişler" demiştim. Velhasıl bugün o kapağın neden hurdaların içinde ayırdıkları poşette olduğunu tecrübe etmiş oldum.

onurforces ve MAERKEK bunu beğendi.
  8. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    905
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Servislerde çok oluyor , vakti uzatın , apır iş ve eksik yapın diyorlar galiba.
    Hava filtresini takmayı nasıl unutur ?

9. onrgly88

onrgly88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    170
    Ad Soyad:
    Onr gly
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Daha önce aracımın baskı balatasını değiştirmek için Ordu Ateş Hyundai'ye gitmiştim. piyasanın 500 TL belki daha üstü bir fiyata yetkili servis kalitesi ile yaptırayım demiştim :) Sonuç: arabayı aldıktan sonra kaputun içinden ses geliyordu. kaputu açtım ve akünün sabit olmadığını fark ettim. Akü yer değiştirmişti. Akü tablasını kırmışlar, uydurma farklı bir i20'nin akü tablasını takmışlar. Oturtmak için de baya bi taşlama motoru ile çalıştılar arabanın başında. Baskı balata değişiminde taşlama motoru ne alaka diye işkillenmiştim. Ben serviste beklerken çırak elinde akü tablası ile hurda arabaları geziyordu. Yeni i20'den akü tablası alıp gelmiş. Meğer benim arabaya o'nu takmışlar.

Asıl sinirimi bozan özürlerinin kabahatinden beter olması. Az kalsın baskı balata değiştirmek isterken, katil olacaktım. Biz yapmadık dediler. Kamera kayıtlarını izleyip haber vereceğiz dediler. Kamera kayıtlarını izlediler -Yersen- biz yapmamışız dediler. Ankaraya geldiğimde, hurdalıktan çıkma akü tablası aldım. Değiştiren usta "Bunu götür kafalarına at" dedi.

Sağ olsunlar o gün bugündür, arabanın balatalarını, yağ bakımlarını, filtre vb bakımlarını kendim yaparım. Tork anahtarı alabilirsem bujileri de kendim değiştireceğim (yetkili servis tork anahtarı kullanmıyor)

Asel Kaan Efe, MAERKEK ve onurforces bunu beğendi.
  10. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Eğer mazoşistseniz ve daha fazlasini yaşamak istiyorsanız eskişehir seyyah a mutlaka uğrayın :)

MAERKEK ve onrgly88 bunu beğendi.
  11. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    @onrgly88 geçmiş olsun , suçu gelin etmişler kimse güvey olmak istememiş , normaldir.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

onrgly88 bunu beğendi.
  12. onrgly88

onrgly88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    170
    Ad Soyad:
    Onr gly
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Vallahi maalesef yaşadığım ülkeden soğuttular. Para öderken, uluslar arası standartlar ama iş hizmet vermeye gelince, "abi oruçlu ağzımla yemin ederim" diyip ikna etmeye çalışıyorlar. Yetkili bayii, serviste hile hurda olmaz diye gidiyorsunuz, paranızla rezil oluyorsunuz.

Ee sanayii'deki usta da yapıyor zaten bunu. Bilmiyorum ama bu ülkeye inancım git gide yok oluyor. Bugün de aldığım akünün eski tarihli olduğunu öğrendim. Aldığım bayii ben değişmem diyor. Müşteri hizmetleri bizi ilgilendirmez, bayii bilir diyor, bayii tekrar arıyorum, ana merkezi şurası orayı arayın diyor. Sinirleniyorum gel la dükkana diyor. Geliyom la bekle orada diyom abi sakin ol falan diyor. Yani gidip dükkanı dağıtsam, suçlu olacağım. Susup sineye atsam içim içimi yiyecek. Allah belalarını versin. Bu ülkede bir tek biz mi zor kazanıyoruz bu parayı..

Samet92 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş