LPG KABLO

I20 Troy Sürekli Alarm Çalması Sorunu

'i20 Forum - Club (PB/PBT) (2008–2014)' forumunda sabresenko tarafından 15 Ağustos 2022 tarihinde açılan konu

1. sabresenko

sabresenko Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ugur aydın
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Herkese selamlar Hyundai ailesi. Benim aracım 2011 i20 Troy. Son iki haftadır günde en az 7-8 defa olmak kaydıyla alarm çalıyor. İlk başta ağaçlardan dolayı hassasiyet sebepli olduğunu düşündüm ancak öyle değil gibi ve daha da arttı. Bazı yerlerde darbe sensörünün ayarının yapılması gerektiğini okudum ama o sensor nerede ve nasıl ayarlanır bilmiyorum. Bizim mahallede gece uyuyamaz oldu millet. Bugün de beni aradılar sürekli. Tam olarak arıza nerededir sizce ya da elektrikçiye götürmeli miyim.

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    araç kilitlendikten sonra kapı sviçlerinden birisi açık uyarısı verirse alarm çalar.

bu nedenle kapı sviçlerini kontrol etmelisiniz.
    ayrıca bagaj kapağı ve kaputtaki svici de kontrol etmelisiniz. genelde kaput svici bozulur.

hassasiyet ayarı mümkün değil.

koreci bunu beğendi.
  3. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam aracınızda sonradan takılma alarm olsa gerek , benim arabada da sonradan takılma , ben bazen kapılardan birini tam kapatmayı unutabiliyorum , kumandadan kilitledikten hemen sonra başlıyor siren çalmaya. Gerek böyle unutkanlıklarda gerekse başka alarm arızalarında siren çalarak etraf rahatsız olmasın diye motor kaputu altındaki alarmın sirenine giden kabloyu ortadan kestirip fişli yaptırdım , sessize almak istiyorsan fişi çekiyorsun , sonra istersen takabiliyorsun, alarm çaldığı zaman ses yok ikaz ışıkları yanıyor.
    Bu söylediğim çevreye verilecek rahatsızlıkla ilgili diğerlerini zaten @Halil hocam yazmış.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme: 16 Ağustos 2022

Bu Sayfayı Paylaş