LPG KABLO

I20 Motordan Ses Gelme Sorunu

'İ20 Forum - Club' forumunda Koridor19 tarafından 26 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. Koridor19

Koridor19 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Ömer kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Merhabalar. Daha önce birkaç sorunumu iletmiş ve güzel dönütler almıştım. Şimdiden teşekkürler.

Aracım 2013 i20 1.2 benzinli. Sabah işe giderken çalıştırdığımda neredeyse duracak gibi motor tekledi. Zar zor çalıştı ve yolun yarısında motor ikaz ışığı yanıp söndü. 2-3 km mesafeye gidiyorum o yüzden durmadım. Öğlen tekrar denediğimde yine zor çalıştı ama bu sefer ışık yanmadı. Akşam ise çok zor çalıştı ve motor ikaz ışığı sönmedi. Yağını kontrol ettim eksik değil. Araçta kalorifer ısınma sorunu vardı, onu çözememiştik. Acaba bundan mıdır sorun? Ya da birkaç kişi motor yatak vurması dedi, traktör çalışır gibi ses geliyor başlarda. 9 bin km - 1 sene önce bakımını yaptırmıştım. Yarın sanayiye götürücem, sizce sorun büyük olabilir mi, çalıştırıp götüreyim mi çekici mi çağırayım ustalar?

2. Samet_ak

Samet_ak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    339
    Ad Soyad:
    Samet akyel
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    VW
    Merhaba, yakıtta pislik olabilir mi acaba.Belki biraz devirli kullansanız açardı.

3. Koridor19

Koridor19 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Ömer kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Yok hocam bugün götürdüm bilgisayara bağladılar.
    P0201, P0202, P0204, P0300 ve P0304 hataları çıktı. 200 lü olanlar enjektör devresi açık hatalarıymış. Kablolar açık bırakılmış onu düzeltirsek olur dediler.
    Beni asıl düşündür 300 ve 304 olan yani silindir yanlış ateşleme sıkıntısı. Çok masraflı olmaz inşallah.

4. Samet_ak

Samet_ak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    339
    Ad Soyad:
    Samet akyel
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    VW
    D-cvvt motor galiba. Aynı sorunlar eski aracımda da vardı.Galericiye sattım baş edemeyip.(sorunlarını belirterek). İnşallah sizinki kolayca çözülür.

5. Koridor19

Koridor19 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Ömer kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Evet, ilk arabam, inşallah fazla yormaz bizi ama görünüşe göre acı tecrübeler yaşamaya devam edicez. :)

Bu Sayfayı Paylaş