LPG KABLO

I20 Motor Yağı Ve Filtreler Için Tavsiye

'İ20 Forum - Club' forumunda UGUR KIRMIZI tarafından 21 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. SynysterGates

SynysterGates Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    594
    Ad Soyad:
    Kaan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    Hocam kendi kâr etmek istiyorsa kaliteli parçalar kullanacak,maliyetten kısmak için tabii ki onun seçtiği parçaları arabama taktırmam canı isterse.İşçilikten zaten alacağını alıyor yaptığı hiçbir şey yok atla deve şeyler kesinlikle değil periyodik bakım.Ağır bakıma gelirsek,onda da eğer sanayideyseniz ince eleyip sık dokumak gerekiyor ki kazıklanmayasınız.Ben benim götürdüğüm ustaya v kayışı sesi şikayetiyle gittim,bana direkt lifter sesi subap vuruyor dedi inanmadım.V kayışını ve gergisini değiştirttim ve alternatörü revizyona soktum,sesten eser kalmayınca yüzündeki ifadeyi hiç unutamadım :D Neyse ki anlaşabiliyoruz da ses etmedi,ancak surat düşme olayı kesinlikle var benim usta da yeni yeni alışıyor :)

Yetkili servis ise tam rezillik,burada da birkaç kere yazmıştım hem cahiller hem ukalalar.Servis sorumlusuyla epey tartışmıştık şanzıman konusunda,adam ısrarla 4 ileri şanzıman olduğunu iddia ediyordu ben de ısrarla düzeltiyordum,düzeltmezsem yanlış yağ ile yağ değişimi gerçekleşecekti.Kaldı ki o gün değişim sağlanamadı çünkü ben sırf onun için geleceğimi 1 hafta öncesinden belirtmeme parça tedariği istememe rağmen konuştuğum o ukala,ben hiçbirini söylememişim gibi beni yalanlamıştı :)

Kalitesiz yağ kullandıklarını da zaten söylemiştim.Biriyle de basit bir plakalık için kavga etmiştim,plakalığımı ilk gittiğimde çöpe attıkları için ısrarla siyah plakalık istemiştim,1 saat bekledikten sonra alıp plakalığı takmaya gittiğimde plakalığın uyumsuz olduğunu görünce “ne yapayım kardeşim yok elimde” diye bir cevap almıştım,akabinde iade ettim plakalığı ve adam yere atmıştı plakalığı kafama atar gibi,işinden olmasın diye uğraşmadım.Ciddi bir ego ve iletişim problemleri var anadolu yakasındaki servislerin,bu yüzden şahsen ben kapılarından dahi geçmiyorum gerekmedikçe.

onurforces, sungur ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. sungur

sungur Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Ahmet Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    14-BOLU
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Hocam tebrik ederim. Anladığım kadarıyla araç bakımı ve mekaniği konusunda da bilgilisiniz. Konuya hakimsiniz. Kendim için aynı şeyi söyleyemeyeceğimden dolayı mecburen yaptığı işin niteliğinden önce karşıdaki kişinin üslübuna göre tavır alıyorum. Üslubu bozuk sanayi ustası mı yetkili servis mi ona karar vereceğim artık.

Ha kaliteli temiz iş yapma konusunda ustaların çok da bir kaygıları yok anladığım kadarıyla. Ben onların yerinde olsam işimi düzgün yapıp müşteri sadakati kazanmaya bakarım, sürekli müşterilerim olduktan sonra yeni müşteri gelmesi çok da dert olmaz diye düşünüyorum, bu işten anlamayan biri olarak. Ama ustalarda gördüğüm olay tam tersi. Müşteri yoğunluğu ve çeşitliliği ne kadar fazlaysa artık, gelen müşterinin memnuniyetini o kadar da umursamıyorlar sanırım. Her gelen müşteriden "bir kere para kazanayım ama iyi kazanayım bir daha gelmese de olur, arkasından gelecek yeni müşteriler yeterli" şeklinde mi düşünüyorlar anlamadım. Referansla usta buluyorum, telefonda adamla konuşuyorum nerdeyse onu rahatsız ettiğim için özür dilemem gerekecek gibi davranıyor.

SynysterGates bunu beğendi.
  3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

bahsettiğiniz fiyata servise değişi yapılır bence.

4. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,198
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    tek çalışan ustalar genelde o suratı yapmıyor genelde. nispeten kurumsallaşmış mı desem daha büyük mü desem, salaş olmayan yerler de o surat olabiliyor. çünkü adam parçadan da kar yapacak. ben şimdiye kadar hep orjinal parçaları yetkili servisten temin edip sanayide motor ustasına (tek çalışan) işçilik ödeyerek yaptırdım. mesela elim boş da gitsem git şunları şunları al gel diyecek zaten. adam dükkanda yedek parça barındırmıyor.

Asel Kaan Efe ve SynysterGates bunu beğendi.
  5. Sarıaslan

Sarıaslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    835
    Ad Soyad:
    Abdullah Sarıaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Bu seferde pazartesi yaptırdığım bakımda 5w30 koymuşlar. Bu sefer irdelemedim valla :)

6. SynysterGates

SynysterGates Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    594
    Ad Soyad:
    Kaan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    Kağıtta yazanlar doğru olmayabiliyor,maalesef onu da deneyimledim.Kağıtta 5W-30 yazıp 10W-30 koyan'da gördüm,5W-40 yazıp önceki bakımda da 5W-30 koymuş olabilirler.Yetkili servisin en sevmediğim kısmı da araca ne yapıldığını görememek bu yüzden :)

onurforces ve Lions_in_A_Cage bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş