LPG KABLO

i20 kullanıcıları memnun mu?

'İ20 Forum - Club' forumunda otastekin tarafından 8 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Sorularınıza tek tek çözüm üretelim.

1-) Benim ve Serkan ın açtığı konularda yakıt tüketimine ve kullanım stilinize bakınız... Doğru zamanda doğru vites ile tüketim değeri kataloğun altına düşüyor...

2-)Geri vites problemi 2011 yılı itibari ile halledildi... Debriyaja tam basmayı deneyiniz.

3-)Yol bilgisayarından başka ne bekliyorsunuz çözemedim... Sadece ortalama hızı göstermiyor...Diğer markalar ile aynı verileri paylaşıyor...

4-)120 km yi sadece otobanda yapabilirsiniz ki o geniş yolda güvensizlik olmaz... Diğer yollar 90km/h hızı zor karşılar... Malum Tr nin yol şartları belli... Ayrıca 140km/h kadar sorunsuz...

5-)Kabin içi sınıfındaki en sessizi... Bazen müzik dinlemediğimde sessizlikten uyku bile bastırıyor... ÜStelik yeni i20 ler Troy lara göre daha yumuşak süspansiyonlu olduğundan yoldaki sarsıntıları hissetmeniz daha zor hale getirildi... Birde sitemizde yalıtım hakkında bilgiler mevcut... Deneyebilirsiniz...

6-)USB ile ilgili sanırım bir çok kişi şikayetçi... Ben karşılaşmadım ama iyileştirmesi gereken nokta olabilir...

Araç memnuniyeti beklentilerle alakalı... B segmentinden C,D sınıfı beklenti oluşuyorsa hata yapılır... Genellikle Türk milleti 2. el çok km yapmış ucuz C,D segmentini alır biner ardından 0 km araba alır... Parası anca B segmentine yeterli olur... Sonra da B segmenti şöyle böyle demeye başlar... Çünkü C,D ile kıyas eder...

Lütfen bu hataya düşmeyelim...

Schekip bunu beğendi.
  2. Schekip

Schekip Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Serkan Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    72-BATMAN
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Cevaplara bir yorumda benden gelsin. İşin başı beklenti!
    Eğer beklentiniz yüksekse sorunların çözümü çok zor ancak biraz yardımcı olmaya çalışayım.

1) İlk aracım 1.2 team'di Onda yakıt tüketimini uzun yolda çoğu kez 4.8 olarak gördüm. Şimdiki 1.2 jump aracımda ise (8000 km civarında) 5.1'i çok kez gördüm.

2)Geri vites problemi için ilk tam debriyajdan sonra ikinci kez debriyaja basarak çözüm üretebilirsiniz.

3)Yol bilgisayarı vermesi gereken bilgileri veriyor. Opel Corsa'yı incelemiştim i20'yi almadan önce. Onda aynı fiyat olan araçta dijital bilgi ekranı denen birşey vardı. O da yol bilgisayarı değil, saat vs. yazıyordu.

4-5)Aracı resmi hız sınırları içerisinde kullanırsanız gayet makul bir konfor vadediyor. Sonuçta araç B sınıfı. 170'e birkaç kez denemeliğine çıktım. Ankara çevreyolunda gayet tatminkar. Ama hızı tavsiye etmem...

6) Bu sorun bende olmadı inşallah da olmaz. Sizinki de en kısa zamanda çözülür inş.

Aslında benzer cevaplar da olsa yazmak istedim. i20 Troy nickli üyeye de %99 katılıyorum. :)

i20 Troy bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş