LPG KABLO

i20 kullanıcıları memnun mu?

'İ20 Forum - Club' forumunda otastekin tarafından 8 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. ReaCTioN*

ReaCTioN* Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Murat Unur
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    ben abartı yapmadım :) araba gayet az yakıyor , 180i de denedim gayet buluyor , Ankara çiftlik kavşağına yolunuz düşerse beklerim birlikte test edebiliriz :)

2. Ersin Balkan

Ersin Balkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Ersin Balkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Forumda gezinirken konunun hortladığını gördüm mesajı şimdi görüyorum. 2012 Model ve Siyah
    Gördüğüm kadarıyla i20'den memnun olmayanlar var. Kullanıcısı veya fanatiği değilim.Birçok kişide yakıtından memnun gördüğüm kadarıyla. Çok yakan araçların motorunda bir hata,bir sorun olabileceği düşüncesindeyim.Servise göstermekte bir çözüm olamıyor ne yazıkki. Servis çalışanları her ne kadar Hyundai bünyesindeki ustalar olsada çoğu çıraklıktan yetişme ve çözümünü bulamadıkları sorunlara "Bunlarda böyle" gibi cevaplar vererek işten sıyrılmaya meyilliler.

3. Piyanistce

Piyanistce Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    102
    Ad Soyad:
    Çağlar ERTORUN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bayon 1.4 MPI BC3 CUV (2021-202x)
    Satıcıların tamamen müşteriyi kandırmaya çalışmalarından kaynaklanıyor işte. Ama birşey farkettim. Bu yakıt tasarruf cihazı takalı bir hafta oldu ve gerçekten eskiden çeyrek depo 150 km gösterirken şimdi 200 gösteriyor. gerçi artık araba 5500 km ye geldi rodajı tamamladı tahminimce birazcık az yakacak şimdi :) her halde 0.30 kuruş yakar inşallah. Bilseydim yem,n ederim 1.4 alırdım. gerçi aynı hatayı admire alırkende inatla 1.6 yerine 1.3 alarak yaşamıştım ya o da bana kalsın :):):)

4. Serkan

Serkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    168
    Ad Soyad:
    Serkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    cağlar hocam 2 de 2 yapmışsın yani :D admiranın 1,3 motoru kasayı fazla kaldırmıyor acıkcası oda rampaya gelince anlaşılıyor motorun küçük kaldığı düzde hiç bir problem yok mileniumun 1,3 ü kasayı kaldırıyor cunki milenium 970 kiloluk bi araçtı ben cok rampada 1,3 admireye sellektör caktım :D İ20 dede aynı İ20 1,2 kasaya az geliyor tabi sizde randıman almak için dokunuyorsunuz o yüzden 1,4 kadar yakması normal ki ondan biraz daha fazla yakıyorsunuz

5. Piyanistce

Piyanistce Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    102
    Ad Soyad:
    Çağlar ERTORUN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Aynen öyle iki seferdir hata yaptım hyundai alırken:RpS_sad::RpS_sad::RpS_sad: ama şu anda hesaplamalarıma göre 0,25 kuruşa düştü depo tam çeyrekte ve kmde kalan menzil 200 km yazıyor eğer bu böyle dvam edecekse basit bir hesaplamayla araç 0,25 kuruşa düştü sonunda. Galiba rodaj bitti sonunda motor kurum bağladı herhalde 5500 kmde ya bilseydim daha önce uzun yol yapardım bu hafta sonu gitmektense neyse inşallah bu performansta gider

6. Piyanistce

Piyanistce Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    102
    Ad Soyad:
    Çağlar ERTORUN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Birde bu aracıma kadar hep lpg ile gezdim. Benzine geçince biraz tabi fazla geliyor insana o faktörde var

7. Serkan

Serkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    168
    Ad Soyad:
    Serkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    çağlar hocam bişey sorucam bilgi ekranında kalan menzilin 200 diyo demi o tek tek yani 200 - 199 -198 - 197 olarakmı düşüyor yoksa yakıt ortalamana göremi düşüyor

8. Piyanistce

Piyanistce Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    102
    Ad Soyad:
    Çağlar ERTORUN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tek tek düşüyor serkancığım hayırdır?

9. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Memnun olmayanlar beklentilerinden dolayı bu tür yorumlarda bulunuyor... 1.2 motoru yoğun trafikte değil... Küçük bir ilçe ve düz zeminde kullan bakalım o motor nasıl az yakıyor... İstanbul trafiğinde, serilik ve ataklık isteyen yerde, performans gerektiren şehirde 1.2 motor alınmaz... 1.3 m jetler dizel olmasına rağmen istanbulda kış mevsimlerinde 11-13 LT yakıyor... Bknz. M jet forumlarına... Siz o 1.2 motorları Konya, Aksaray, Akşehir, Karaman gibi düz ve sakin trafikte kullanın bakalım nasıl kokluyor... Yakıt tasarruf cihazını yıllar öncesinde 93 şahin için almıştık ama bi halta yaramamıştı... Para tuzağından öteye gitmeyen bir mıknatıs :D

10. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Bu iletini görmedim. Kusura bakmayınız. Serdar nickli üyemiz. Forum adminlerinden. Yazılım yaptırmak isteyen arkadaşlara yardımcı oluyor... Danışabilirsiniz ona...

11. Serkan

Serkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    168
    Ad Soyad:
    Serkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

uzun zaman önce biri iddalaşmıştıda o yuzden sordum aracıda İ20 crdi idi tutturmuştu o tek tek düşmez etmez diyede kalan yakıta göre hesaplıyor demişti :D

12. Piyanistce

Piyanistce Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    102
    Ad Soyad:
    Çağlar ERTORUN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    iddaayı kazandın serkan kardeşim. Hatta bu sabah yine baktım fakat sabah soğuğunda 7 kilometreyi vallaha 12 km gbi düştü 212km den 199 a düştü ama tabi yokuş yukarı fazla yakıyor basınca:RpS_lol::D:D:D

13. ReaCTioN*

ReaCTioN* Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Murat Unur
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    anladığım kadarıyla bu aracı nasıl sürdüğümüzle alakalı? çünkü bazı kişiler çok yaktığından yakınırken bazıları az yaktığını iddia ediyor :/ bende az yaktığı düşüncesindeyim ama dizel olmasından kaynaklı da olabilir

14. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Motorun 2 ayrı modu var.
    1- Performans modu
    2- Ekonomi modu

Sizin sürüş stilinize göre motor kendi durumunu ayarlıyor ki forum konularında bununla ilgili tespitlerimi, motor karakteristik özelliklerini tecrübelerim ve denemelerime istinaden yazmıştım.

Eğer siz motora hassas davranırsanız motor kendini eko moda alıyor ve aynı bir otobüs gibi sakin sakin hızlanıyor sakin sakin ivmelenme yapıyor. Gaz pedalına isterseniz kökleyin eko modda gazı köklemenin anlamı yok. Motor eko davranışlarını sergilemeye devam ediyor.

Eğer siz motora sert davranırsanız motor kendini performans moduna alıyor ve gaz pedalına dokunduğunuz an araç ivmeleniyor, tepkileri çok hızlı veriyor.

Anlayacağınız benzinli CVVT akıllı bir motordur. Zaten hyundai da bunu belirtiyor.

1.2 motor ki şu anda 85 PS gayet yeterli güzel bir şehir motorudur. Ancak diğer B segmenti tenekeler gibi hafif olmadığından dolayı sıkışık trafik de seri kullanım için yakıt tüketimi artması onun çok yaktığını göstermez.

Kedin aracımın yakıt fişlerimin hepsi bende duruyor.

1.4 CVVT 100 PS i20 Troy aracımın ortalama yakıtı aldığımdan bugüne 28 krş a tekabül etmektedir. Benzinimi sürekli BP 95 kullandım. Aldığım istasyon hep aynı.

15. Piyanistce

Piyanistce Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    102
    Ad Soyad:
    Çağlar ERTORUN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Vallaha en son bu gün aracım 5120 km ye geldi. Hafta sonu uzun yol yapıp (yaklaşık 700 km) istanbula geri geldim. Bu yol performansından sonra aracımda gözle görülür bir yakıtta düşme farkettim. Aracım uzun yola gitmeden önce çeyrek depoya geldiğinde 150-160 km yi gösterirken şu anda çeyrek depoda 200-215 kmyi gösteriyor ki basit bir hesapla
    Tam depo 200 liraya doluyor. Çeyrek depo Ortalama 50 lira oluyor.
    50/200=0.25ykr ye denk geliyor. Tabi belkide uzun yola tam çıkmadan önce yakıt tasarruf cihazı da bağladım arabaya. Belki bundan belki motor artık oturdu. Rodajı tamamladı az yakmaya başladı herhalde

16. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Umarım daha da düşer... Ben aldığımdan beri hep bu ortalamalarda gezdim... İlerleyen günlerde kış mevsimi ile birlikte bir nebze artış oldu... Haricinde 25-30 krş mertebelerinde.

17. Ersin Balkan

Ersin Balkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Ersin Balkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Yakıt tasarruf cihazı hiç kullanmadım kullanmamda gerçekten para tuzağı fabrikanın yapamadığını mıknatıs yapacak :D
    i20 ile tatile çıktık 4 kişi+rahat 150kg bagaj yükü fazlada olabilir.İstanbuldan çıkarken sayacı sıfırladım ve gideceğimiz yer olan Erdek'e vardığımızda 524km yol yapmıştık. Depoyu tekrar fullediğimizde 120 liralık benzin aldı araç litresini hatırlamıyorum.Yani 22-23 kuruş arası bir değer.Tabi şimdiki benzin zamlarıyla bu değerleri yakalamak zordur.Ayrıca ekleyeyim agresif kullanmadım 120nin üzerine fazla çıkmadım.
    Tatile çıkmadan bir gün öncede araçla istanbuldan çerkezköye ordan çorluya çorludan tekrar çerkezköye ve istanbula yine toplamda 284km yol yaptım.Bu sefer 120nin altına pek düşmeden gidip geldim(hatta birde ceza yemişim :)) Yola çıkarken benzin ışığı yanıyordu ve 100 liralık yakıt aldım yolculuğumu tamamlayıp aracı parkettiğimde benzin ışığı daha yanmamıştı.
    Sözüm meclisten dışarı araçla 180km/h hıza çıktım denemek için bir diğer kullandığım araç olan Renault Fluence'in ses izolasyonu bu kadar iyi değildi.Rüzgar ve motor sesi bayağı azdı.Kısacası i20 bana göre iyi bir araç..

18. Piyanistce

Piyanistce Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    102
    Ad Soyad:
    Çağlar ERTORUN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    vallaha para vermedim bir arkadaştan aldım parasız, işe yararsa parasını verecem dedim :D:D:D

19. emin_yasin

emin_yasin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    emin yasin yıldız
    1.4 crdi i20 aracım şehir dışında 4.2 yi geçmiyor. şehir içinde de 5.5 i geçtiğini hiç görmedim. ilk aldığımda yakıt biraz fazlaydı 1000 km den sonra baya bi düştü. valla benim hanımda kullanıyor arabayı o bile çok yaktırmıyor arabaya hatta benden daha az yakıyor eşim sürdüğünde.

video da yüklemiştim foruma izleyenler bilir. bana kalırsa genelde çok yakıyor diyenlerde sürüşle alakalı bir sorun var

20. bgunseren

bgunseren Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Benzinli 1.4 otomatik 7.000 kmde. Ortalama 8 ila 9 lt arasında geziyor arkadaslar,
    agresif bir kullanımım yok gercekten. Ama surekli tampon tampona trafikte.

Bu Sayfayı Paylaş