LPG KABLO

i20 kullanıcıları memnun mu?

'İ20 Forum - Club' forumunda otastekin tarafından 8 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. otastekin

otastekin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    merhaba arkadaşlar. i20 kullanıcıları memnun mu? bir arkadaşım almayı düşünüyor. artıları eksileri var mı? tavsiyeleriniz var mı? neden i20 almalı? 2009 model düşünüyor. ortalama fiyatı nedir? bilgi veren olursa şimdiden teşekkürler.

2. cemceylani

cemceylani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Merhaba..
    2011 i20 1.2 mode kullanıcısıyım,aracımdan her anlamda çok memnunum..1200 motor olmasının getirdiği bazı sıkıntılar olmuyor değil tabi,mesela çok dik yokuşlarda motor devirden düşüyor,birinci viteste çıkıyorum..
    Ama iyi yanları da var,yıllık vergim 480 tl. Benzin de cimri kilometre de 25 kuruş yakıyor istanbul da..şehir dışı 4.9 lt / 100 km de..
    Konforlu,yolda güven veriyor,sessiz tam bir şehir arabası..

Bazı arkadaşlar kabin içi sesli diyorlar ama ben katılmıyorum,maalesef bizim yollarımızın kötülüğünden kaynaklanıyor bu kabin içi gürültüsü ve mercedes tarzı lüks segment araçlar haricinde bu kabin içi ses hep oluyor,,otobanda kaymak gibi asfaltta gerçekten nerdeyse hiç ses yok..
    120 km hızın üstüne çıktığınızda hafif güvensizlik hissi vermiyor değil,ama mesela bunun yanında kesikin virajlarda güven veriyor..

İçi ferah,koltuk araları yeterli,bagajı geniş hatcback bi araca göre..direksiyon tatlı sert..

ama sizin arkadaşınız 2009 demiş,,ben pek 2009 i20 tavsiye etmem..çünkü bu üretim ilk i20 üretimi ve hindistan da üretimi diye biliyorum.ilk üretim olduğu için de bazı sorunlar çıktığını duymuştum..2011 türkiye de üretilen i20 ler ise tüm bu sorunlardan arınarak piyasaya sürüldü..tavsiyem arkadaşınız biraz daha parasında kıysın ikinci el 2011 i20 alsın..

Artıları eksilerinden çok fazla bundan kuşkunuz olmasın..Eksileri dediğim gibi 120 nin üstüne çıktığınızda hafif güvensizlik hissi başlıyor yol tutuşta,1.2 motor larda devirden düşmeler,aynaların ısıtmalı olmayışından kaynaklanan yağmurlu havalarda görüş zorluğu,kışın camların çok çabuk buharlanması,direksiyon bazı kişilere sert gelebiliyor,bence ideal ama..Başka eksi yönü yok i20 nin..

Artıları çok fazla bir kere donanım yönünden diğer rakiplerine kıyasla çok zengin..fiyat yönünden avantajlı,,beş yıl garantili servisi var..vs.

3. rundll32

rundll32 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    192
    Ad Soyad:
    OnuR
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Honda
    bizim işyerinde kullanmak üzere aldılar 3 tane dizel modellerinden beyaz renk.walla ne diyeyim normalde hb arabalardan hoşlanmamama arabalar çok kibar duruyo.içide çok dar değil genel olarak kullanmadım ama alınabilecek bir araba olarak düşünüyorum.ayrıca üst mesajda yazan arkadaşa katılıyorum.ilk seri olarak ne çıkarsa yada ne üretilirse üretilsin bende biraz beklemekte fayda var 2.jenerasyondan sonra hatalardan daha arındıırlmış olarak üretildiklerini düşünüyorum.sonuçta üretim aşamalarında bile arge de çıkmayan sorunlar yasıyor firmalar ve ona göre düzeltmeler yapıyorlar.https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley14.gifsaygılar
    tabi bunlar benim düşüncelerim.

4. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    i20'yi beğenmemenin tek sebebi doğru motor seçimi yapamamış olmaktır. 90 ve 75 hplik 2 dizel motor seçeneği olması lazım sanırsam. Araç şehirler arası olarak da kullanılacaksa 90 hp, tamamen şehir içi diyorsanız 75 hplik dizel motoru tavsiye ederim. Evim biraz şehir dışı olduğundan 1 hafta boyunca kullandığım 75hplik olan bana zayıf gelmişti.

5. Schekip

Schekip Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Serkan Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    72-BATMAN
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    2009 Model i20 kullanıcısıyım. 21000'de aldığım aracım şuan 37000'lerde...
    Araçtan gayet memnunum.
    * Benzin olmasına rağmen tüketimden memnunum. Agresif kullanmadığınız müddetçe ekonomik olarak sizi yormuyor.
    * MTV zaten en düşüğü :)
    * Kısa dik yokuşlarda her araç gibi 1'e düşersiniz ama orta yükle Elmadağ yokuşunda 5'le çıkarsınız. 4'e de kısa süre geçersiniz.
    * Uzun yolda da gayet memnunum. Düz yolda 165'e kadar çıktım. Ama 120'den ssonra tavsiye etmem.
    * İçinin geniş olduğunu binenlerde söylüyorlar.
    * Böyle bir arabam olduğum için çok şükür diyorum.
    * Tavsiye eder miyim, kesinlikle! Bu fiyata alabileceğiniz en güzel hatchback diye düşünüyorum.
    (2009 Modelleri 21000'den başlıyor.)

Düzenleyen : Schekip

6. i20Troy

i20Troy

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    N. Sultan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Bende arkadaşlara katılıyorum, aracımdan çok memnunum her gün Allah'a şükr ediyorum en doğru kararı verdiğim için :) Kesinlikle tavsiye ederim.
    Aracın iç mekânı ve bagajı ferah fakat diz mesafesi uzun boylular için biraz sıkıntı oluşturuyor..
    Motoru 1.4 75 hp ama yine de çok dik rampaları bile canavar gibi çıkıyor maşallah :)
    Şerit değiştirirken vites değiştirmeme bile gerek yok ara hızlanmaları müthiş..
    Biraz agresif kullanıyorum ama yine de yakıt tüketimi gayet iyi.. demek ki sakin kullansam çok daha iyi olacakhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar..

7. sfzb67

sfzb67 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Serkan BOZKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    2.5yıldır kullanıyorum gayet memnunum.

8. lleventll

lleventll Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2012 model i20 mode aldım. On numara araç. Tabiiki fiyatına göre on numara. Yoksa elbette BMW , Mercedes gibi araçlar gibi değil. Ama fiyat performans oranında onlardan daha iyi bence. Ayrıca satış sonrası destekten de memnunum, hyundai çalışanları gerçekten güzel çalışıyorlar. Çok da küçük bir araç değil.

Düzenleyen : lleventll

9. Serkan

Serkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    168
    Ad Soyad:
    Serkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    2009 model 1.4 benzinli İ20 kullanıyorum kullanımı oldukça rahat sıkıntısı derdi kederi yok 7 mayıs 2009 ilk partıden aldım aracı ve kronik hiç bir sorunu yok arkadaşlarında dedigi gibi içi cok geniş bana yeterli geliyor dık rampalarda 1.4 benzinlinin bayılma derdi yok yakıt olarakta cok cimri şimdiki zamlarla 25 krş cıvarı yakıyor tam ölçemedim diger arkadaşlar 120 den sonra güven vermiyor diyor ama bana tam tersi 170 ten sonra güven vermediki ibreyi sonuna kadar yatırabildim 2 kez (aydın izmir otobanında - mahmutbey kumburgaz cıkışına kadar olan mesafede) genel olarak parca sıkıntısı yok servis ilgi alaka ve bakım fiyatları iyi şuda var 30 bin liralık aractan 80-90 bin liralık arac gibi beklenti olursa büyük bi hata yanılma payı var yol sesi içeri azda olsa alıyor oda lastiklerden dolayı
    troylarda 1-2 parça aksesuar cıkartılmıştır hindistan yapımlarına göre alıcaksanız 1.4 benzinli almanızı tavsiye ederim 1.2 le aynı yakıyor bana göre uzun yolda hız ortalama 120 ve 80 TL benzin ile 340 KM yapabildim

10. can01

can01 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    57
    Ad Soyad:
    can oguzoglu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    bir adet 75 bg bir adet 90 bg lik dizel arac kullanıyorum 75 bg ligi aldıktan tan sonra aracı cok sevdim 90 bg ligine kendime aldım

arac emsalleri arasında yol tutusu torkku ic genişligi servis ucuzlugu acısından en elverisli arac ic ses oranı toyoto yaristen bile iyi tork oranı woswagen polodan iyi hızlanması cok iyi ben 6 vites 2000 devirde 120 le gidebiliyosun buda yakıt tasarufu saglıyo bence bu sınıftaki iyi bir arac suspansıyon orta sert bu da sana konfor ve yol tutusu saglıyo benim icin eksi sayılmaz ama kullanıcagınalana gore degisebilir arac biraz alcak ama buda yol tutusunu daha kaliteli yapıyo 120 le 140 la giderken hızı belli etmiyo yani kısaca bence rakkamına göre cok iyi bir arac 75 bg de 280 kilo yani 3 kisi kılima acıkken hacı osman yosunu 110 la rahat rahat cıktım :))

11. Sebozzy

Sebozzy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    BEnimde 2012 i20 mode otomatik var. alana kadar 2012 opel corsa, volkswagen polo vs çok düşündüm..
    kaportası çok güven vermiyor gibi geldi ama ncap de corsadan daha başarılı bir araç.
    Donanım olarak volkswagene fark atar opelden de daha iyi.
    Arka frenler disk olması bir avantaj.
    Otomatik olmasına rağmen diğer otomatiklere göre oldukça az yakıyor.
    içi kesinlikle corsa ve polodan geniş.
    henüz 3500 de rodajdan yeni çıktı hızlanma yokuşta kaçırma gibi problemleri yok.
    fiyat olarak hepsinden daha uygun :)
    5 yıl garantili olması size güvende veriyor.
    harika bir araç 3 ay araştırdım 1 ay önce aldım. içime sindi.

http://www.youtube.com/watch?v=JawNjz5AaDo

Düzenleyen : Sebozzy

12. sfzb67

sfzb67 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Serkan BOZKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Gayet memnunum 3.seneye yaklaşıyorum.

13. affedilmeyen35

affedilmeyen35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    mrb. alalı 1 ay oldu 1000km yaptım gayet memnunum. Bu paraya alınabilecek en iyi hatchback. En önemlisi 5 yıl garantisi.. Tavsiye ederim.https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley14.gif

14. sfzb67

sfzb67 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Serkan BOZKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Ayenen https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

15. lleventll

lleventll Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2012 i20 mode 1.2 motorbenzinli. 2200 km. oldu. başlarda süspansiyon tepkilerisert geliyordu. şimdi tam ayarına oturdu. hyundai nin kalite düşük imajı hızla silinecek gibi görünüyor.Bence tek eksisidireksiyonun ve vites topuzunun deri olmayışı. bir de jantlar kapak.onun dışındaçok başarılı bir araç . (tabi 1.4 motorlularda daha iyi donanım seviyeleri mevcut)lastikler H serisi yani 210 km/saat hıza kadar dayanıklı olarak tanımlanan sınıf. araç sınıfına göre çok iyi. yine de hayalim C veya D segmenti. Elantra süper duruyor . Mükemmel dizayn yapmışlar.

Düzenleyen : lleventll

16. byfortius

byfortius Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba Arkadaşlar,<br style="font-family: Verdana; font-size: 14px; : rgb(220, 220, 220); "><br style="font-family: Verdana; font-size: 14px; : rgb(220, 220, 220); ">Bu sıra servislerle yaşadığım problemleri aktarmak ve bu konuda bilgi sahibi olmanız için yazıyorum, geçen günlerde aracımda birkaç noktada bulunan boya dökülmelerini ve dökülen boyaların gittikçe arttığını göstermek amacıyla, daha önce 30.000 bakımını ve bazı ufak problemleri yaptırdığım Hyundai Maslak ( https://maslak.hyundaiplaza.com.tr )'a gittim, öncelikle Kaporta-Boya kısmı ile görüşerek durumu gösterdim, aracımda boya ile ilgili hatalar olduğunu daha önce 2-3 yerin boya hatası nedeniyle garantiden boyandığını ilettim, kendileri araçta boya hatası/dökülmesi olduğunu bildirerek beni garanti sorumlusuna yönlendirdi, bende servis danışmanına kayıt açtırdım ve garanti sorumlusunu da alarak aracımın boya dökülmeleri olan bölümlerini gösterdim, hem danışman hemde garanti sorumlusu araçta boya dökülmesi olduğunu söyleyerek aracımın fotoğraflarını çekti ve Hyundai Assan'a iletilmek üzere kayıt açtı, bu arada danışmanımla i20'ler ve yeni gelecek i30 üzerinde sohbet ederken servis müdürü Mehmet Bey tarafından, danışmanım ve garanti sorumlusuyla birlikte aracın başına çağrıldım ve kendisi hiç hoş olmayan tavırlarla araçta taş izleri olduğu ve dökülmelerin bundan dolayı olduğunu gayri ciddi ve hoş olmayan şekilde bana ve etrafta bulunanlara söylemeye başladı, ben kendisinden aracımın kontrol edilip fotoğrafların Hyundai Assan'a gönderilmesini talep ederken, kendisi bana aracı kendisinin gördüğünü bunların taş izi olduğunu ve Hyundai Assan'a böyle bir bildirimde bulunmayacağını, fotoğrafları da göndermeyeceğini yakışıksız bir biçimde aktardı, kendisine garanti sorumlusunun araçta boya dökülmesi olduğunu söylediğini aktardığımda, "o benim altımda çalışan birisi, ben müdürüm, Hyundai Assan'da 3 sene çalıştım, ben bilirim..." gibi cümleler kullandı, ben tekrar oranın Hyundai servisi olduğunu talebimi Hyundai Assan'a aktarması gerektiğini, Hyundai'den gelecek olan yetkililerin aracımı incelemesini istediğimi belirttiğimde, kendiniz arayın, ne yaparsanız yapın gibi cümlelerle resmen servisten kovdu, sonuç olarak her ne kadar servis çalışanlarının işlerini ve müşteriye yaklaşımlarını beğensem de böyle bir sorunla karşılaştığımdan dolayı artık Hyundai Maslak ( https://maslak.hyundaiplaza.com.tr ) otoyu tercih etmeyeceğim, ayrıca Hyundai Assan'a da kayıt açarak hem aracımla hem de servisle ilgili problemleri aktaracağım, bana sorarsanız bundan sonra Hyundai araç alır mıyım? Kesinlikle hayır...<br style="font-family: Verdana; font-size: 14px; : rgb(220, 220, 220); "><br style="font-family: Verdana; font-size: 14px; : rgb(220, 220, 220); ">NOT: Kredi ile satın aldığım aracımın borcunu başka bankadan kredi kullanarak kapattım ve aracımı satıyorum, ne Hyundai servislerinden ne de Hyundai i20'den memnun değilim, ayrıca Hyundai'de uzun zamandır çalışan bir danışmandan ve bir hasar sorumlusundan aldığım bilgi: "Sakın kafana takma ama hergün onlarca Troy birçok problem için geri geliyor, çünkü işçilik kalitesiz, Hindistan'da üretilenler daha kaliteliydi..." / "Ben senin yerinde olsam bu aracı hemen satardım..."

17. Burak Çevik

Burak Çevik Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    556
    Ad Soyad:
    Burak Çevik
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Fotoğraf alabilir miyiz?

18. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    2012 Model 1.4 CVVT 100 ps aracımı 6 aydır kullanıyorum... Aracımdan çok çok memnunum... Özellikle muazzam derece düşük yakıt tüketimi var... Ülkemizdeki benzin fiyatları arttıkça sanki benim aracımda buna inat daha düşük yakmaya başlıyor :) Lpg taktırmayı düşünmeyeceğiniz kadar ekonomik desem yeridir... Kesinlikle ama kesinlikle B sınıfının lideri... Zaten satış rakamları ve 2. elde satmak isteyenlerin azlığı da bunu gösteriyor... Diğer markalara baktığınızda kronik sorunlardan dolayı memnun olmayan çok fazla kullanıcı var... Şu ana kadar ben hiçbir kronik sorunu duymadım... Araç 1200 kg olmasından ötürü yolda son derece oturaklı C sınıfı gibi ilerliyor... Sakın ama sakın diğer markaların B segmentleri ile kıyas etmeyin... Donanım olarak performans olarak kat ve kat üstün... Eğer onlara B segmenti derseniz i20 Troy kesinlikle C segmenti olurdu... İçeriye ne motor sesi alıyor ne rüzgar sesi... Sınıfının en geniş aracı... Yeterli mesafede diz ve baş yükseklikleri var... Bagaj desen dünyanın eşyasını alıyor... Tabi bazıları bunun heçbek olduğunu unutup kamyonet zannedenler olmuyor da değil... Motorun 1.2. ve 3. vitesler çok seri... Şehir içi kullanımda çok atik... 4. ve 5. vitesler ekonomi vitesi...

Bu özellikler ve bu fiyatta daha ne olsun... Alacak arkadaşlara ısrarla tavsiye ederim...

19. Ersin Balkan

Ersin Balkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Ersin Balkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Hyundai i20'yi 1 hafta deneme fırsatım oldu.Kiralık bir araçtı 1.2 Troy modeli ve 46000de.Öncelikle aracın yakıt tüketimi inanılmayacak derecede düşük performansı 1.2 motorlu bir araçtan beklenmeyecek kadar yüksek.Boya dökülme problemi o araçtada vardı zaten çoğu kullanıcı i20'nin boyasından şikayetçi.Yüksek bir araç altını vurma derdi yok,süspansiyon çok sert rahatsız edici olabiliyor bazen.Frenleri mükemmel ani frende camdan çıkacakmış gibi oluyorsunuz adeta.Dıştan ufak içten geniş bir otomobil.Direksiyonu elektrik destekli hareket halindeyken gereğinden fazla sert geldi bana.Birde kiralık araç olduğundandır herhalde aracın devri ara sıra rölantide 1000 devirin üzerine çıkıyordu motoru durdurup tekrar çalıştırınca düzeliyordu.Herşeye rağmen hoşuma gitti ben alınır diyorum :)

20. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Araç kaç model ve rengi neydi ?

Bu Sayfayı Paylaş