LPG KABLO

İ20 krom aksesuar

'İ20 Forum - Club' forumunda cirak_a tarafından 7 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. EmreAykara

EmreAykara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    EMRE AYKARA
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Hocam yetkili servisden üst donanım ürünlerinin ücreti ve işçiliği karsılıgında montaj yapılmadıgı için bir daha hyundai arac almayacagım. VW - SEAT grubu en boş paket aracına istediğin ne var ise ekliyorlar. Ürün yoksa siparis geçip geldiğinde montaj saglıyorlar. Arkadasıma 2021 model VW polo aldık 3 ay önce yetkili servise ekstradan 40 bin tl esktradan donanım paket eklettik ve 1 hafta içerisinde hepsi yapıldı. Hyundai montajını yapmasa dahi ücreti karsılıgında ürünüde satmıyor. Garip bir durum. 2021 i20 buldum style paket .. multimedia + hayalet kadran 20-30 bin tl gözden cıkardım. Aracı buldum anlastım servisten dolayı vazgectim.

2. hyunankara

hyunankara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ad Soyad:
    İlker ÇALIŞKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Merhaba,

Bu hafta dayanamayıp sipariş verdiğim krom bagaj alt çıtası ile krom tampon eşiklerinin montajlarını yaptırdım. Kromların üzerinde gelen bantlar çok kuvvetli, bir kere yapıştı mı kroma zarar vermeden çıkarması çok zor. O yüzden bagaj alt çıtasının montajını yaparken parça uzun olunca biraz yamuk oldu söküp düzeltemedim. Bagaj açıkken dikkatli bakınca belli oluyor ancak zaten ürünlerin ne kadar paslanmadan duracağı meçhul. Belki 2-3 sene sonra sökerim duruma göre. Cam çıtaları ile birlikte fena olmadı gibi. Biraz kullanalım bakalım ömürleri ne kadar olacak?

https://www.hizliresim.com/af8o9l8

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hayırlı olsun diyeyim , krom parçaları yapıştırırken , bantın korumasını sökmeden işaretleme ve prova yapmak iyi olur , buna rağmen istemeden bir hata olursa , asla krom parçadan sökme amaçlı tutup çekmeyin , balıkçıların kullandığı bir parça misinayı parçanın bir ucundan altına takarak testere hareketiyle sökebilirsiniz ve hem parçayı hem yüzeyi yeniden temizleyerek bantlayıp takabilirsiniz. Kromun kalitesi ömrünü belirler , benim kromajlar hepsi omsa şükür 9 yıldır bir sorun yok.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

hyunankara bunu beğendi.
  4. hyunankara

hyunankara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ad Soyad:
    İlker ÇALIŞKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)

Teşekkür ederim. Omsa firmasında bizim araçlar için üretim daha yok sanırım. Kendi sayfalarında bulamadım. Aslında daha önce yazdığım gibi bagaj kapağı alt çıtası için niyetim yoktu ama şeytan dürttü. Tampon eşiklerinin konumu gereği montaj işlemi çok basit ve güzel oldu. Ama bagaj kapağına çıta montajı için bagaj kapağını yarım açık vaziyette bir arkadaş tutarken yaptık. Bagaj kapalı iken alta elimiz giremediğinden montaj işi daha riskli gibi geldi. Bagaj kapağı yarım açık vaziyette biraz hareket edince istemeden bir taraf diğerine göre 1-2 mm yüksekte kaldı. Uç kısmı da 1-2 mm kapak dışında kaldı. Aslında bantların korumasını sökmeden provasını iyi yaptık. Çok basit geldi işaretlemeye gerek duymadan hallederiz diye düşündük :D Bagaj kapağı kapalı iken belli olmuyor ama açıkken dikkatle bakan birisi fark edebilir. O kadarı nazar boncuğu olsun dedim artık. Önceki mesajımda dediğim gibi 2-3 seneye pas yaparsa söker yenisini takarız.

Ah bir de şu köpek balığı anten işini halledebilseydik. Üstteki mesajımda bulunan resimde görüldüğü üzere çok sırıtıyor, ya da bana öyle geliyor :cool:

Son düzenleme: 26 Ağustos 2022
    Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş