LPG KABLO

İ20 Klima Sorunu

'i20 Elite Forum - Club (GB) (2014–20XX)' forumunda dervis42 tarafından 9 Kasım 2023 tarihinde açılan konu

1. dervis42

dervis42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Derviş Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Merhaba değerli arkadaşlar 2018 style paket sahibiyim geçen yıl başıma şöyle bir iş gelmişti kaloriferi açtığım zaman yönlendirme cam haricî herhangi bir konumda iken klima kompresörü devreye giriyor a/c ışığı yanıyordu kendim a/c tuşuna basıp kapatıp soğuk moda alıp tekrar başlatınca kompresör devreye girmiyor kendim a/c tuşuna basıp devreye alıyordum. Yönlendirme cama olduğu zaman problem yok hem kalorifer hem de klima modunda kompresör çalışıyor problem yok. Konya Öntur Hyundai klimanın yazılımını yenilemiş ve sorun düzelmişti bugün ilk kez kaloriferi açtım havalar soğudu geçen seneki sorunun aynısının yine olduğunu fark ettim. Başınıza geldi mi hiç geldiyse nasıl çözdünüz yazılım kaynaklı ise her yıl aynı sorunumu yaşayacağim anlam veremedim ? Klimayı kullanmayacaz nasılsa 2 ay sonra yıllık bakımı var o zaman tekrar söyleyeceğim.

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,115
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    MSC bunu beğendi.
  3. dervis42

dervis42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Derviş Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Hocam benim bahsetmek istediğim şu mesela klimayı kullanıyorum doğal olarak a/c ışığı yanıyor kompresör devrede burada bir sorun yok. Aracı kalorifer moduna alıyorum fakat kompresör yine devreye giriyor kapatıyorum aracı tekrar soğuğa alınca sıcak modda a/c tuşuna basıp kapattığım için kompresör devreye girmiyor yine tuşa basarak çalıştırıyorum. Komut yazılımı bozulmuş denilerek servis geçen kış klima komut yazılımını yeniledi sorun konutta ise neden bozuluyor sürekli? Normal fabrikasyon 52ah akü vardı geçen yıl bitti servis değiştirdi 40ah takmışlar akü mü yetersiz geliyor sistem kendini korumaya mı alıyor

4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,115
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    akünün kendini korumaya aldığını sanmam.
    ama bahsettiğiniz durumun normal olduğunu düşündüm. şimdiye kadar kullandığım hyundailerde soğuktan sıcağa alıp düğmeyi de kapattığımda, tekrar soğuğa alınca klimanın kendiliğinden devreye girmesini hiçbir aracımda görmedim.

ama şöyle birşey var, klima açık ve soğuk konumda, siz sıcak konuma aldınız. AC hala açık. bu durumda birkaç saniye sonra AC tuşu açıkken kompresör devreden kendiliğinden çıkar. AC ışığı yanmaya devam eder. yani sizin AC'yi manuel kapatmanıza gerek yok. evaporatörde bir sensör var. sıcaklık çok düşünce kompresör kendiliğinden kapanır.

dervis42 ve MSC bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş