LPG KABLO

I20 Klima Ile Devir Saati Sorunsalı

'İ20 Forum - Club' forumunda ugur07 tarafından 26 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

1. ugur07

ugur07 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    uğur yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Merhaba;
    2013 model i20 sense aracımda klimayı açınca bir müddet sonra, kırmızı ışıkta falan durup aracı boşa aldığımda ekteki videoda da görüldüğü gibi devir saati yukarı aşağı oynayıp duruyor. Gaza 2500-3000 devir basarsam ya da debriyaja basarsam rölanti devri normale dönüyor. Sebebi ne olabilir acaba fikri olan var mı? Böyle bir sorunla daha önce karşılaşan arkadaşlar var mıdır aramızda?

NOT: 1- Araçta LPG takılı ancak benzinde de aynı durum söz konusu.
    2- Servise götürdüm, servisteki ustalar anlamadı, daha önce böyle bir şey görmediklerini söylediler. Hatta tesadüfen orada bulunan Hyundai Assandan görevli birine de göstermişler. Video çekmiş araştıralım demişler. Hala araştırılıyor.

Video :

2. ozgurcan333666

ozgurcan333666 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    348
    Ad Soyad:
    ozcan cem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Oncelikle gecmis olsun , her ne kadar benzinde de yapsa da bu tur sorunlarin yuzde 90 i lpg kaynakli cikiyor, bu airunlar yuzunden benzinli araca veda ettim cekmedigim kalmadi, eger aracta lpg olmasaydi, servisteki ustalar da anlamadi deyip basiniz onde caresiz o kapidan cikmayacaktiniz, ne demek anlamiyorsunuz anlayacaksiniz ve bunu yapacaksiniz deyip araci kafalarina carpabilecektiniz ..... Ama aracta lpg olunca malesef bas onde cekip gitmekten baska caremiz kalmiyor.... O sorunu her turlu alakasi bile olmasa da lpg ye yapayip isin icinden siyriliyorlar :( benim sifir alip lpg taktitigim 3 yasindaki aracta da bu sorun basgosterdi, ama sonuc subap yanmasi olarak cikti karsima her ihtimale karsi kompresor testi yaptirmanizi oneririm, alakasi olmasa bile motorun sagligi hakkinda bilgi edinmis olursunuz

SM-C900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
  4. yigit.apaydin05

yigit.apaydin05 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Yiğit Apaydın
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Aynı olay benim arabada lpg den dolayı arıza ışığı yakıp bilgisayara bağlayınca olmuştu. Usta aracı obdye bağlayıp testi baslattiginda araç böyle kendi kendine rolantide dalgalanma yapmıştı. Hatta usta aracın rolantide de sorun var bak dalgalanma yapıyor dedi. Ben bilgisayara bağlı olduğu için yapıyor normalde yapmıyor dediğimde bilgisayarla bir alakası yok demişti. Arabanin verdiği arıza lambda sensörü fakir karışım arizasiydi. Bunun üzerine lpg ciye gittiğimde lpg enjektör değişimi lazım dedi. Enjektorleri değişip ayar yaptıktan sonra bir sorun kalmadı. Senin arabada da lpg den dolayı arabanın fakir ya da zengin karşımda kalmasından dolayı oluyor olabilir.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

5. Adnan salman

Adnan salman Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Adnan salman
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 CRDİ (2008-2014)
    Aracım dizel 2011 i20 troy 1.4 CRDi aynı sorun bende yaşıyorum. Sadece LPG ile alakalı olduğunu sanmıyorum

Dizel 2011model i20 troy crdi aracımda da aynı devir saati dalgalanması oluyor. Kontağı çevirince çalıştırmadan dalgalanma oluyor ve çalıştırdıktan sonra da devam ediyor bir süre gaza basınca düzeliyor.
    Bir de 4. Ve 5. Viteste yokuş çıkarken 2000devirden sonra da devir saati sifirlara kadar iniyor çıkıyor. 4.ve 5. Viteste yokuşta çekişte de düşüklük var. Sorunun ne olduğunu anlamış değilim. Ustama göstermeden önce biraz araştırma yapacağım.

Bende de benzer sorun vardı. Enjektör değişikliği yaptık yağ filtre sıvı vs bakımlarını yaptırdık. Fakat aynı sorun devir saati dalgalanması devam ediyor. Kilometre saati tamircisine gideceğim bakalım artık

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Eylül 2021
  6. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    kızdırma bujilerine bakıldı mı?