LPG KABLO

İ20 ful depo kaç lt. ve İ20 ilgili bir kaç sorum var.

'İ20 Forum - Club' forumunda atom tarafından 28 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

1. atom

atom Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Arkadaşlar bende geçen hafta 2012 model 12 bin km de 1.2 jump modelini aldım. Bana 25000 tl ye mal oldu. Arabaya ilgili bir kaç sorum okacak.
    1. Full depo kaç lt 45lt yazıyor ama benzin ışıgı yanar yanmaz hemen doldurdum 35-36 lt aldı.
    2. Benzin ışığı yanınca kaç km daha gidiyor. Menzil mesafesi 70 km gösteriyordu. Ama okadar gitmez sanırım.
    3. Benim araç 2012 model ama tescil tarihi 3 mart 2013 olarak geçiyor. Şimdi bakım için 1 yıl dolması yada 150000km hangisi önce dolarsa bakıma girmek gerekiyor.1 yıl bu tescil tarihine göremi hesaplanıyor.
    4. Full depo ile 660 km yol yaptım şehir dışı. Benzin ışığı yandıgı an 36 lt depoyu fullettim . Şehir dışı heralda 5.8 yakıyor. Ama sürekli 120 den yukarı hız yaptım. Şehir içide 6.1 felan civarında
    5. Orjinal paspasları kumas çok toz oluyor. Onun yerine paspas önerirmisniz. Birde arka paspas 2 parça . 3 Parça olası lazım degilmi.

6.rde lpg olayını sordum şuan için hiç bir araca hiç bir marka lpg yi garanti kapsamında takmıyoruz dediler. Aldığım bayi landileronza taktırırsanız . Garantiyi bozmayız demişti. Aksaray ilindeki bayi üsteki cevabı verdi.
    7.Hyundai kaskodan fiyat aldım 640 tl fiyat verdiler. Eşime devredecegim ozaman yaptırırım dedim. Eşinize devrederseniz 380 tl fazla çıkar dedi.

2. remac

remac Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Caner Bakın
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Abicim yeni kasa İ20 mi mi ? Bendeki yenı kasa 1.2 motor sehır ıcınde 5.5 arası yakıyor.sehır dısında 4.8 gordum.Lamba ynnca 40-50 km yol yapıyor.Abicim bide şehır dısında aydın sokeye gıttık 850 km burda 175 e fullendı.aydına evın onne gelınce lamba yandı lamba ynnca ıcnde 25 lıralık oluyor bnm bıldıgım buda oluyokı 150 TL ye 850 km yol gıttık

3. remac

remac Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Caner Bakın
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Abicim yeni kasa İ20 mi mi ? Bendeki yenı kasa 1.2 motor sehır ıcınde 5.5 arası yakıyor.sehır dısında 4.8 gordum.Lamba ynnca 40-50 km yol yapıyor.Abicim bide şehır dısında aydın sokeye gıttık 850 km burda 175 e fullendı.aydına evın onne gelınce lamba yandı lamba ynnca ıcnde 25 lıralık oluyor bnm bıldıgım buda oluyokı 150 TL ye 850 km yol gıttık

4. huseyin102

huseyin102 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    82
    Ad Soyad:
    Hüseyin PEHLİVAN
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    1. 2. ve 4. Soruların cevabı...
    Sanırım çeyrek deponun yarısına gelince ışık yakar ama kaç litrede yakar dersen şöle diyim
    45 Litre 4/1 = 11, 25 Litre
    11,25 (çeyrek Depomuz / 2 = 5,625 Aşağı yukarı bu rakamda ışık yanar
    5,6 Litre göre şehir içinde 100 km gidemezsin, ama şehirler arasında 100 km fazla gidebilirsin bu kullanıcıya, yola ve havaya göre değişir.

3. Km ve Yıl hangisi önce dolarsa bakıma gitmen gerekiyor, evet tescil tarihinle başlıyor

5. Paspas önerim 3 D denilen havuzlu paspas almandan yanadır. Pahalı gelebilir ben kılıf ve paspasa 220 Tl gibi bir rakam verdim
    arka paspas 2 parça
    Önerilen Paspas Linki g.i.t.t.i.g.i.d.i.y.o.r

6. 1.2 araca lpg taktırmanızı ben tavsiye etmiyorum

7. Hyundai'nin kasko firması yok 12 şirketle anlaşması var en uygununu söylüyorlar kasko yaşa, cinsiyete, bölgeye, ilinize ve araca göre değişiyor aşağı yukarı genelde aynıdır alacağınız fiyat çok değişmez. kaskonun en fullunu yaptırmaya özen gösteriniz.

aracanız hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin

5. e-erd

e-erd Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Eren Erdem
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Yakıt alırken (benzin ışığı yanarken) benzin pompası 36-37 lt den sonra atar ama üstüne yavaş yavaş yaklaşık 10lt daha doldurabiliyorsunuz

6. atom

atom Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Ortalamayı gösteren yol bilgisayarı ekranı 1 haftadır şehirİçi 7- 7.2 arasını gösteriyor. Bu göstergeye göre gerçekten böyle yakıyorsa hapı yuttum valla. Ben 6 olsun şükür diyecem. Vites değiştirme göstergesine de kardeşim hiç uyulacak gibi değilki. 40 da giderken 4 vitese 60 la giderken 5 vitese tak diyor. Şehir içi işlek yollarda 4-5 le hiç gidilir mi. Hiç kullanışlı gelmedi bana

Bu Sayfayı Paylaş