LPG KABLO

I20 Araç Içi Plastik Aksam Sorunu

'i20 Forum - Club (PB/PBT) (2008–2014)' forumunda Yeat tarafından 9 Ağustos 2023 tarihinde açılan konu

1. Yeat

Yeat Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Kemal Budan
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 CRDİ (2008-2014)
    Merhabalar.
    Zaten herkesin bildiği kronik kapı içi tutamaçlarının soyulmasından bahsetmeyeceğim. Çok fazla konu vardır mutlaka. Benim sorunum iç kısımdaki kapının pencereye en yakın noktasındaki plastik döşemenin boyasının ele, kıyafete, beze geçiyor olması. Yani öyle bir şey ki oto koltuğuna bebeğimi koyarken kapı pantolon şort tsirt nereye değerse boya izi bırakıyor. Anladım iç malzeme inanılmaz kötü, alıştık artık dokununca çizilmesini falan ama boyası da geçmesi canımı sıkmaya başladı. Bodrum'da yaşıyorum. Zaten sanayi ustası bulmak zor. İyi usta bulursan da bulduğuna pişman ediyor. Bununla ilgili yardımcı olabilecek veya Bodrum'da iç plastik döşeme veya yenileme yapabilecek(uygun fiyata, zaten bu şartlarda hayatta zor kalıyoruz) var mı? Benim düzeltebileceğim bir şey ise ben de uğraşırım. Genelde iyi bir şey yapmaya çalışırken daha çok masraf çıkarırım ama denerim. Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlardan yardım istiyorum.
    İyi günler dilerim.

2. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,215
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Muğla merkez tarafına baktınız mı? Internete yazinca bir seyler cikiyor. Google yorumlarina istinaden gidilebilir.

3. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,433
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, sizinkileri boyamış olmasınlar.

4. Yeat

Yeat Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Kemal Budan
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Muğla merkez tarafına bakmadım. 2.5 saatlik bir mesafesi var işim gereği tek günde halledilmesi gerekiyor gitmem zor olabilir ama yine de arar görüşürüm teşekkür ederim

5. Yeat

Yeat Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Kemal Budan
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Sadece sağ arka kapıda belirgin ama diğer kapılarda da elimle bastırarak sürtersem boya çıkıyor. Sonradan boyanmışa benzemiyor. Kapı tutanakları için video var ama bu kısım için hiç bulamadım olsa aslında ben de yapabilirim belki

6. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,659
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam bahsettiğiniz 2014 den sonraki yeni i20 mi bilmiyorum. Benimki 2013 makyajlı kasa. Tam camın dibinde kapı döşemesinin en üst kısmı bende de çok yumuşak ve çok yapışkan bir malzeme , kuru bez bile dokunsan çiziliyor. Ben ara sıra vazelin ( petrol türevi bir madde yağ) ile parlatıyorum.
    Bu kısımda boyanın beze çıktığını ben de görmüştüm. Sanırım yapılacak en iyi çözüm güzelce temizleyip ( alkol bile kullanılabilir temizlikte) sonra maskeleyip kaliteli bir sprey siyah boya ile boyamak. Ben kapı tutamaklarını sürücü ve ön yolcu tarafını boyamıştım. Şimdilik böyle pansuman çözümle idare ediyorum. Arabanın iç plastik aksamı oldukça kalitesiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. _ali_

_ali_ Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Ali E.İmrek
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Hobi marketlerden plastik yüzey için su bazlı akrilik mat cila alıp fırçayla sürün, hemen kuruyacaktır, en ince zımpara ile hafifçe üzerinden geçin.

8. Yeat

Yeat Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Kemal Budan
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Teşekkürler bilgi için hocam. Valla çok kalitesiz. Çok arabaya bindim. İnanın hiç aklıma bu arabayı alırken böyle bir sorun olacağı gelmedi. Trajikomik bir durum. Neyse bir şeyler deneyeceğim. Umarım daha kötü bir hale gelmez. 2011 model aracım. İç yapısı sizin araç ile aynı.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. Yeat

Yeat Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Kemal Budan
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Keşke dediğiniz kadar kolay yapabilsem bu işleri daha kötü hale getiririm elimde kalır daha çok masraf olur diye korkuyorum.

Bu Sayfayı Paylaş