LPG KABLO

I20 2013 1.2 D-cvvt Aractaki Titreme

'İ20 Forum - Club' forumunda coolbaris11 tarafından 2 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. coolbaris11

coolbaris11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    176
    Ad Soyad:
    Kamil
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Arkadaslar oncelikle merhaba.aracimda uzun zamandir hissettigim bir problem var.ilk zamanlar cok takilmadim fakat son zamanlarda artis gosterdi.arac duragan halde bostayken veya viteste seyir halindeyken gaza yüklenince bir titreme oluyor ve ilginctirki 2000-2600 devirler arasinda yaptiktan sonra ustune cikinca titreme son buluyor.ozellikle arac yukluyken daha com hissettiriuor.sebebi ne olabilir? Arac duz vites bu arada.Bu problemle karsilasan baska arkadaslarda var mi?Tesekkur ederim simdiden.

2. tennessat

tennessat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    serdar serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    mrb, benimde başıma böyle bir olay geldi. kimse bulamadı.halen de araba öyle. benim araba da 1.4 otomatik 2013. ilk başlarda titreme vardı, umursamadım.sonra kuvvetlendi, sonra 40 km sabit hızda tekleme yapmaya başladı.ankaraya gidicem servise. hem benzinde hem lpg de var bu olay. yakıtı değiştirdim, shell kırmızı.sonra enjektör temizleyici kullandım, 300-400 km bindim, shell lpg aldım yine aynı. ikinci kez enjektör temizleyici kullandım, 300-400 km benzinde bindim.sonra shell lpg aldım. biraz düzeldi gibi. sonra lpg ayarı yaptırdım, bakalım şimdi bekliyorum.

yakıtı değiştir ilk önce, temiz yakıt. bi süre bin, sonra enjektör temizleyici kullan, sonra yine benzinde bi süre bin.titremeyi veya arıza ışığı yanmadan arızayı kimse bulamıyor.

3. coolbaris11

coolbaris11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    176
    Ad Soyad:
    Kamil
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İsin garibi ariza isigida yanmiyor.ama yakittan olsa her devirde yapmasi gerekmez mi? Bu sadece belli aralikta yapiyor.yakitida oyle dandik yerlerden almam hep opet shell kullanmisimdir.lpg yeni montajlandi.ondada dandik yakit kullanmam.tekleme bende yok ama arac yolda bu devirler arasi titriyor.mesela 1. Ve 2. Viteslerde yok bu ozellikle 4 ve 5. Viteslerde yogun hissediyorum.ve bosta gaza basarken.ayni devir araliginda.servise goturdum jantin yamuktur dedi kestirdi atti.ford forumundada focuslarda bu problemin birebir aynisindan bahsediliyor cogu usta akstan demis bazi arkadaslara ama aksla ne alaka onuda aklim almiyor.problem çıkardığı yok ama mide bulandiriyor malesef...

4. coolbaris11

coolbaris11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    176
    Ad Soyad:
    Kamil
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Serviste cihaza bagladilar sikinti gorunmuyordu.usta bisey degerlerini resetlicem dedi orasini tam anlamadim ama resetten sonra aractaki titreme yari yariya dustu.mantiksiz ama boyle :/

5. tennessat

tennessat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    serdar serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    akşam map sensörünü temizlettim, ilk başta sabit hızda teklemeye devam.sonra öğrendim ki 20-30 km gidilmesi gerekiyormuş. aracın çekişi arttı, tekleme bayağı azaldı, ama klima açınca tekleme devam.klima kapalıyken tekleme bayağı az. bu sensörlerden yapıyor. obd 2 olduğundan arıza lambası yakmıyor, hava gaz olayını ayarlıyor, yanmasını engelliyor. sanırım map-maf-oksijen sensörlerinden biri arızalı yada temizlenmeli.
    bu sensörleri ben deneyeceğim, bir de sen baktır istersen...

6. coolbaris11

coolbaris11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    176
    Ad Soyad:
    Kamil
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arizali olsa cihaz baglandiginda gozukmesi gerekir diye dusunuyorum.tum sensorleri kontrol ettik tek tek hepsi stabil calisiyor.ozellikle titreme devrinde baktik.bende tekleme olayi yok.2000-2500 devir arasinda aracta hafif bir titreme oluyor

7. ccomen

ccomen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad Soyad:
    cemal
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:
  8. coolbaris11

coolbaris11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    176
    Ad Soyad:
    Kamil
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Servisteki usta banada olur boyledir bunlar falan demeye calisti israr edince yazilimda biseyleri resetledi kisa bi mesafede denedim titreme azaldi gibime geliyor.bakalim uzun yolda test edecegim yazarim buradan

9. coolbaris11

coolbaris11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    176
    Ad Soyad:
    Kamil
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arkadaslar son yazdigimda azaldi gibi denistim fkaat azalma olmadi.servise israrlarim sonucu problemi kabul ettirdim incelendi ve en son sag akis milinin yalpalayarak calistigi tespit edildi.sag akis garanti kapsaminda degisti ve problem ortadan tamamen kalkti.acikcasi artik midem bulanmisti bu durumdan.sukur ki dogru duzgun bir servis ustasina rast grlmem neticesinde problem bu sekilde cozulmus oldu.bu arada aracin rolantideki titremesi ile yoldaki titremesi arasinda bir baglanti olmafigida anlasildi.ayni model baska araclardada rolantide belli bir titresim oldugunu kendimde gordum.baska arkadaslarinda basina gelirse diye sonucu yazmak istedim.

Bu Sayfayı Paylaş