LPG KABLO

I20 1.4 Otomatik Yakıt Tüketimi

'İ20 Forum - Club' forumunda KARYEL11 tarafından 25 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,896
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Evet biraz havalar isindikca ve trafikte rahat yollari tercih edince biraz düşme oldu

2. o1beyefendi

o1beyefendi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    mustafa sezen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    nerede ikamet ediyorsunuz acaba bende aracı alalı 2 ay oldu ama yakıt 10.2 litreden aşağıya düşüremedim bir türlü :)

3. ozgurcan333666

ozgurcan333666 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    348
    Ad Soyad:
    ozcan cem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sehir ici manuel otomatik farketmez 1 lt ile 11 km den hadi tas catlasin 12 km den fazla gidiyorum diyen yalan soyler hangi arac olursa olsun... Atmosferik motorlar icin sehir ici 8 den asagisini goruyorsaniz dua edin.... 1.2 clio kullandim 4 sene sehir icinde 9 dan asagi dusmedi focus kullandim en fazla 1 sene dayanabildim :) 1.5 gls hyundai kullandim ortalama 10 dan asagi dusmedi bunlarin hepsi manuel ki otomatik daha fazla yakar

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Yasar7878

Yasar7878 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    234
    Ad Soyad:
    Yasar coskun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Otomatik olupta az yakan yoktur arkadaşlar trafikte sefa çekmenin yakıtta cefasını çekiyoruz benzin olmuş 5.45 çok yakmıyor aslında yakıt çok pahalı ben lpg taktırdım 28 krş yakıyor benzinde 45 ila 50 kuruş ayağınızın altına yumurta varmış gibi gaz pedalına yumuşak basın yakıt tasarrufunun tek yolu bu

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. sar20

sar20 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    KUDRET YILDIRIM
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Bursa trafiğinde kullanıyorum... ( bilenler bilir ) aldığımdan beri yol bilgisayarını sıfırlamadım... 8.8 lt/100km. gösteriyor fakat ben hep depo fulleme mantığı ile ölçüm yaparım.... en son aldığımda 124.6 km. için 9.65 lt. yakıt aldım... yani buna göre 7.8 lt/100km. gibi çıkıyor... 10.5 - 11.0 l.leri nasıl görüyorsunuz anlayamıyorum. ( araç 14 günlük 568 km.de - imzamdaki araç )

6. rmvrlk

rmvrlk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Erim VARLIK
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Üç gün önce kocaeliden balıkesir erdeğe uzun yol sayılmaz ama gittim. Giderken otoban dan gelirken eski yoldan geldim. Kullanırken gidiş gelişde ışıklar hariç 10 defa maksimum frene basmışımdır. Bakıyorum önümde araba var araba gelsede gelmesede atıyorum kendimi sol şeride. Hız sabitleme sürekli açık. Kesinlikle kapatmıyorum. Hep 100 sadece otobanda 110 a çıktım. Işıklarda kalkarken gaza ayağımın ucuyla dokunuyorum. Arkadan yemediğim küfür kalmıyor. Ama umurumda değil. Hanımla beraber gidiyoruz. Gitmeden önce tembihledim sakın valiz yapma bi sırt çantası yap ikimize yeter. Klima sürekli açık. Fan hızı hep bir. Neyse çok uzatmayayım. 100km ortalamam. 6,2 litre. Şehir içi deneyimim diğer yorumda.

7. rmvrlk

rmvrlk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Erim VARLIK
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Kocaelide yaşıyorum İşim gereği ayda 10 12 defa kandıraya gidiyorum. Kandıra yolunu bilen bilir. Hep yokuş çıkmalı inmeli ama bayağı dik yokuşlar. Marşa basar basmaz çıkıyorum yola. Durdukça yakıyor çünkü. Diyorum bişey olursa garantiden değiştiririm. Şehirden kandıra yoluna geçiş için kestirmeler buldum. Biraz dolanıyor ama en azından frene basmıyorum. Kandıra yoluna çıktığım da alıyorum hemen manuel kullanıma. Hep 4. Vites üçüncü vitese düşmesine izin vermeyecek kadar basıyorum. Yokuş aşağı kesinlikle gaza basmak yok. Düz yolda 80 e sabitliyorum. Şehir içinde ne kadar az ışık olan yer varsa ordan geçiyorum. Kesinlikle mesafe kısa biraz gazlayayım erken gideyim diye bi düşünce yok. 100km ortalamam 7 litre. Ben bunları neden mi yazıyorum

8. rmvrlk

rmvrlk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Erim VARLIK
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Geçen sene fluence im vardı 1.5dci 110 6 ileri otomatik. Hanım bu arabayı ben istemiyorum diye diye başımın etini yedi. Dedim yapma etme ama dinletemedim. Neyse baktık ettik i20 1.4 otomatik 4 ileri almaz olaydım aldık ama. Bir tek dijital klima yoktu. Memleket ordu fluence le 130 dan aşağıya düşmem prensip meselesi. 750 km yolu yemin ediyorum. 130 dan aşağıya düşmeden giderdim ışıklarda falan gazı sonuna kadar basarak kalkardım. Ortalamam 5.5 üstüne geçmedi hiç. Şehir içinde hiç dikkat etmem kandıra yolunda ambulansla kapıştığımı bilirdim. Ortalama 6 litre. Bu i20 yi aldığım güne lanet olsun. Satıyprum çok şükür. Allah olana kolaylık versin. Astra k kasa 1.6 dizel alıcam. Otomatik. Hanımı da ikna ettim. Hızlı gittiğim günlere devam. Burda 10 litre ortalama yazanları gördüm. 70 kuruş yakan ve en kötü dizelin yarısı kadar gidebilen bir arabayı almayın arkadaşlar. Bırakın dış görünüşünü.

Bu Sayfayı Paylaş