LPG KABLO

İ 20 Hakkında sormak istedikleriniz!!!

'İ20 Forum - Club' forumunda ozgurkale tarafından 9 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. emin_yasin

emin_yasin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    emin yasin yıldız
    iyi akşamlar arkadaşlar kafama bişey takıldı.
    şimdi ben 2 hafta önce bu arabadan aldım 1.4 crdi ancak arabanın tekerleri pirelli çıktı. çelik jantta almıştım acaba jantları değiştirirken bi katakulle mi oldu diye aklıma geliyor. neden mi ?

bu i20 lerin tekeri kumho muydu neydi öyle bişey olmayacak mı ? bu arada daha yeni farkettim pirelli olduğunu

2. erdem79

erdem79 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    erdem yörük
    merhabalar benim aracımda 4 aylık lastikler dunlop

3. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Benimki de dunlop ama pirelli olanı da görmüştüm... Hatta serviste gelen i20 ci sana dunlop mu takmışlar benimkiler pirelli diyordu... onun aracı 2011 modeldi...

Birde jant değişimi yapılırken başında değilmiydiniz? Kimsenin günahını almayalım ama insanoğlu çiğ süt emmiştir... Servise sorsanız mantıklı olur...

4. kybtest

kybtest Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ibrahim ergül
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    i20 lerin triger kayışları kaç km de değişir arkadaşlar ?

5. emin_yasin

emin_yasin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    emin yasin yıldız
    arakadaşlar arabam yeni de kıyamıyorum(1.4 crdi) ama önceki aracımla kıyaslama yapayım dedim her zaman girdiğim viraja biraz hızlı girdim ama araba yolda zor kaldı . yollar ıslaktı biraz yeni yağmur yağmıştı. ama eski aracımla aynı yani ben hiç bi fark göremedim hatta eski fransız arabam sanki o herzaman girdiğim viraja daha iyi giriyordu. acaba lastikler adi olduğu için mi (lastikler pirelli ) böyle oldu virajda böyle araba ha kaydı ha kayacak ön teker ufak ufak oynuyordu az daha asılsam gaza atacak yani o kadar ama beni üzdü sanki biraz ilk denememdi hayal kırıklığı aşadım biraz.

6. merol06920

merol06920 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Mehmet EROL
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    İ20 kullananlara bir soru:

Arkadaşın biri aracını alalı bir ay falan oluyor. şöyle bir tespiti( şikayeti) var. yolda direksiyonu biraz kırdığında ve bıraktığında direksiyon orta noktaya dönmüyormuş. ( viraj döndükten sonra direksiyonun toparlanmasından bahsetmiyor) yani çok az oynattığında başlangıç ya da orta nokta mı diyelim oraya dönmüyormuş. kullandığı diğer araçlarında bunu hissedebiliyormuş.

Benim sorum: İ20 sahipleri böyle bir problem duydunuz mu?

ya da diğer modell herhangi bir aracı olan arkadaş böyle bir sistem var mıdır?

7. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Hocam zeminden kaynaklı olabilir, lastik rodajından olabilir, lastik ebat ve markasından olabilir ki bu havalarda +7 derecenin altında yazlık lastikler sertleşir ve performansı düşer... Aracınız şu an kaç km ve hava sıcaklığı nasıldı? Tabii bunlar demek değil ki i20 savrulmaz ama arkadan değilde önden kayma eğilimi heçbek araçların hepsinde olur... Lakin ben kendi aracımın yol tutuşundan gayet memnunum...

Görmedim duymadım hocam... Arkadaşınız servise sorarsa daha net bilgi alır...

İ20 lerde triger kayışı yoktur triger zinciri vardır... Zincir ses yaparsa değişir ancak ses yoksa 90000-120000 km bandında kontrol ettirmek gerek.

Ali Bulut bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş