LPG KABLO

I 20 1.0 T-gdi Motor Ariza Lambasi

'İ20 Forum - Club' forumunda Frknn tarafından 23 Eylül 2020 tarihinde açılan konu

1. Frknn

Frknn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Furkan TÜRKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Yolda seyir halindeydim hizim 120 vardi arac birden gaz kesti ve gaz yememeye basladi ve motor ariza lambasi yandi hemen kenara cektim stop ettim biraz bekleyip yeniden calistirdim. Ariza isigi sondu fakat yeniden yandi kalkerken araba tekleye tekleye kalkti ve vites gecisleri kararsizlasti. Cekici cagirip servise gidecegim yarin aracin garantisi var daha onceki bakimda servise gidip aracin farkli calistigini dile getirdim
    Fakat usta pek kulak asmadi ve bendede ayni araba var boyle caliyor dedi yolladi bugun basima bu olay geldi? Kaskodanmi yaptirayim yoksa garanti kapsamina girermi? Ayrica aractaki sorun ne olabilir?

2. Samet_ak

Samet_ak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    340
    Ad Soyad:
    Samet akyel
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    VW
    Geçmiş olsun, arıza kodu okununca garantiye girip girmediği konusunda daha kolay yorum yapılır, yakıt aldığınız yerde bir sorun olabilir.

3. Frknn

Frknn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Furkan TÜRKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Tesekkur ederim. Elimden geldigince tek istasyondan yakit aliyorum genellikle po tercih ediyorum

4. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Geçmiş olsun hocam , her hangi bir çarpma,çarpılma,çarpışma veya zincirleme çarpışmaya iştirak etmediğiniz için işiniz kaskoyla olmaz , sadece arabanızın mekanik/elektrik- elektronik arızasını garantiden yaptırabilirsiniz , garantinin halen devam ediyor olması ve servisin araç arızasını tesbit edip onaylaması şartıyla.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

Samet_ak ve Halil bunu beğendi.
  5. Frknn

Frknn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Furkan TÜRKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Üstadım aracım 2019 model ilk bakimini serviste yaptirdim. 2. Bakimi daha gelmedi zaten 23 bin km de bir arac bu aksam bu arizayi verdi tarafimca kasitli yapabilecegim bir olay degil diye biliyorum ama bu durum beni tedirgin etti. Daha onceden servise goturmustum araci garip calismasindan dolayi fakat oradaki test surusune cikan usta ayni arac bendede var yapmadigim kalmadi bu sesi kesemedim diyip yollamisti beni. Simdi arac evimin onunde servis bana 50 km falan uzakta ben bu araci nasil ulastirabilirim servise? Yardimci olabilirsen con sevinirim daha once basima hic boyle bir olay gelmedi

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. karamazof

karamazof Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    271
    Ad Soyad:
    fikret
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Kaskodan kurtarıcı çağırabilirsiniz ücretsiz

7. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Güncel trafik , kasko sigortalarınızda çekici hizmeti varsa , servise kadar çektirebilirsiniz. Ancak siz zaten evinize kadar çektirmişsiniz yoldan , şimdi ikinci çektirme işlemi yaptıracaksınız. Bu evinize kadar olan ilk çekme resmi bir baş vuru ile temin edilmiş yol yardımı mı yoksa cepten özel mi çektirdiniz ? Eğer cepten özel çekildiye , yukarıda bahsettiğim , trafik veya kaskonun 444 lü numaralarıyla temas kur. Sigorta şirketleri özel çektirmenin bedelini ödememek için “ arıza anında çağrı merkezimizi aramadığınız tesbit edilmiştir “ deyip geri ödeme yapmıyorlar , öncelikle iki poliçeden birinin veya her ikisinin yol yardımını kullanabilirsiniz.
    Diğer konuya gelince ; “ arızayı daha önce hissettim ve bunu serviste dile getirdim ama usta/ servis yetkilisi , aynı şeyin kendi aracında da olduğunu beyan ederek şikayetimi işleme almayıp geçiştirdi ve inancım o ki bu arıza o zamanki belirtinin sonucudur “ gibi iş emrine yazdır yok işler istediğin gibi gitmiyorsa Hyundai Merkeze aynı şekilde şikayetini ilet , sonucu ve merkezin servise vereceği talimatı ve tarafına yapılacak bilgilendirmeyi bekle , tekrar geçmiş olsun.

Frknn bunu beğendi.
  8. Frknn

Frknn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Furkan TÜRKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Araci eve ben goturdum cekici cagirmadim zaten evime cok yakin yerde ariza meydana geldi. Ayrica kasko cekici hizmetinden faydalanirsam kaskoda herhangi bir fiyat artisi vs olurmu?

9. Frknn

Frknn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Furkan TÜRKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Peki ilerki donemlerde önüme cikarmi kasko fiyatlari vs vs?

10. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Yakıt kaynaklı değil ise ki hiç zannetmiyorum. Kesinlikle garanti kapsamında yapılması için ISRAR edin.
    Geçmiş olsun..

Frknn bunu beğendi.
  11. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Hayır hayır , mekanik bir arızadan dolayı o hakkınızı kullanabilirsiniz , ben eksik anlamışım ikinci çekici çağıracağınızı sandım , size bir maaliyeti olmaz , kaskonuzu değiştirmez.

Frknn bunu beğendi.
  12. karamazof

karamazof Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    271
    Ad Soyad:
    fikret
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Çekici hizmeti kaskoyu bozmaz gelen kurtarıcıyada akşam bıraktım sabah çalışmadı diyin yeter çağrı merkezinede aynı şekil

Frknn bunu beğendi.
  13. Frknn

Frknn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Furkan TÜRKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Cok tesekkur ederim üstadım yarin ilk isim kasko sirketini aramak olacak. İnsallah zorluk cikarmadan bu sureci atlatirim. Cok tesekkur ederim ilgin ve bilgin icin

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  14. Frknn

Frknn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Furkan TÜRKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Cok saol ustadim yarin servise gotureyim verdikleri cevaba gore tekrardan size basvurabilirim malum bu konularda yeteri kadar bilgim yok

15. Frknn

Frknn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Furkan TÜRKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Tesekkur ederim yarın bana verdikleri cevaplarla tavirlarima yon verecekler insallah sikintisiz atlatirim tesekkurler tekrardan

gokhan06 bunu beğendi.
  16. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    kaskoda çekici varsa, ki genelde vardır, sorgusuz sualsiz çekici ile götürürler. ama bildiğim kadarıyla 70-80 km gibi bir sınır koyuyorlar. poliçenize bakarak böyle bir değer yazıp yazmadığını görebilirsiniz.

kasko yardım telefonunu arayın ve çekici isteyin.

arıza konusunda büyük ihtimalle garanti kapsamına giren bir arızanız vardır.

17. Frknn

Frknn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Furkan TÜRKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Aracımı servise götürdüm usta saolsun çok iyi ilgilendi detayli bir sekilde anlatti aracimi garanti kapsaminda sorununu çözdüler sorun 1 tane buji bozulmuş ve degistirilmiş simdi sorunsuz bir sekilde calisiyor motor ses konusunada gelince 3 silindirli oldugu icin bu ses motorun karakteristiginde varmis ayrica garanti kapsaminda olan araclarin sag arka kelebek camindaki 850 li numarayi aradigimizda yol yardim hic bir ucret odemeden araci aliyormus veya ekipler yonlendiriliyormus. Turkiyenin neresinde olursak olalim fark etmiyormus. Yanliz sadece garantili araclar icin ucretsizmis bire bir sorunumla ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. Her birinizin bilgisi altın degerindeydi. Saolun

gokhan06, MSC, erenuzel41 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  18. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Geçmiş olsun , sağlıcakla kullanın.

19. Gulbeysamet

Gulbeysamet Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Gülbey Samet Okur
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Gecmis olsun sorunu halletmissizin. Bendede 1.0 motor 100 bg i20 var ve gaza basinca veya gazdan ayagimi cekince islik sesi cikiyo. Turboda herhangi bi kacak yok. Motor kaputunu kaldirip sesi biraz inceledigimde turbo basinc valfinden geldigini kesfettim.her gaza basisimda hareket ediyo birakinca o ince sesi cikariyor. Daha oncesinde servise goturdugumde usta fren balatasina toz kacti bise degil demisti. Diger 1.0 motor i20 lerle kiyas etme sansim oldu malesef bu ses yok. Sadece ses dedim eyvallah ama bugun arabam beni korkuttu arabayi calistirdigimda motor cok gurultulu calisti (girgirgir) seklinde motor lambasi yanik kaldi akabinde lambalar sonerdi bende hemen kontagi kapadim. Sonrasinda tekrar kontagi calistirdin sorunsuz bi sekilde normal calismaya basladi. Araci alali daha 4 ay oldu. Tekrar gidicem servise ama laf anlatamiyosun ustalara en iyi onlar biliyor.. Sizde oncesinde nasil bi sorun vardi ustalar ilgilenmedi

20. Frknn

Frknn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Furkan TÜRKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Kusura Bakmayın sorunuzu yeni gördüm Valla abicim türkiyenin bütün hyundai servisleri aynı sanırım sorunlarımızı ya biz anlatamıyoruz ya da onlar anlamıyor ıslık sesini bilmemde sabah veya akşam fark etmez bazen benim araçta o kadar gürültülü çalışıyor ki korkuyorum. traktör gibi ses çıkarıyor sonra düzeliyor son zamanlarda kalkışlarda sirkeleme mevcut servisle savaş içerisindeyim her gittiğimde belirtiyorum. bir şey yok diye geri veriyorlar bıktım artık 2019 model bir araç bu kadar sıkıntı çıkarıyorsa bu araç 10 12 yasına geldiğinde neler olur allah kerim. sorsan çok ileri teknolojili bir motor ama bütün kronik sıkıntılar bunda nasıl bir şey anlamadım sana tavsiyem serviste bir tanıdık varsa işin üstesinden çok rahatlıkla gelebilirler.

Bu Sayfayı Paylaş