LPG KABLO

Hyundai Yetkili Serviste Başımdan Geçenler

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda onurforces tarafından 19 Kasım 2020 tarihinde açılan konu

1. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Merhaba.
    Dün periyodik bakım için yedek parca temin etmek üzere Eskişehirdeki yetkili servise gittim. İlgili birimdeki arkadaş şase numarasından filtrelerin stoklarında bulunup bulunmadığını sorguladı. Mazot filtresi yok dedi. Fabrikada da yokmuş. Ancak siparişle yurtdışından getirebiliriz. O da 2 ayı bulabilir dedi. Aracı aktif kullandığımdan böyle bir lüksümün olmadığını belirttim. Çözüm noktasında diğer yetkili servisleri aramamı söylediler. Ankara Ata yı aradım. Ordaki ilgili arkadaş, parçanın ellerinde olmadığını fakat illa o kodlu parçanın takılmasının zorunlu olmadığını, alternatif bir kodlu parça daha bulunduğunu fakat bu parçanın kodunu benle paylaşamayacağını söyledi. Yasakmış. Bunun üzerine kıllanarak servis e geri döndüm. Ankara dan aldigim bilgiyi kendilerine ilettim. (Bu kez farkli bir kişi ilgilendi). Kendisi bende şase numarasını tekrar istedi. O esnada sistem gitti. Vaktiniz var mi ne zaman gelecegi belli olmaz dedi. Ben de var ama diğer arkadasin dediginden farkli bir sonuc elde edebilecekmiyiz dedim. "ankara sizden şase istedi mi" diye sordu. İstemedi dedim. Bunun uzerine "diger arkadasin saseden sorguladigini, alternatif parca olsa onun gorecegini ve bana soyleyecegini, beklesem de bir şeyin değişmeyeceğini" soyledi. Bunun uzerine ordan ayrildim. Eskisehirdeki yedek parcacilari arayip mobis var mi arastirdim. Bir sonuc elde edemedim. Daha sonra hava ve yag filtesi icin fatura almadigimi farkettim ve yetkili servisteki ilgili birimi aradim. Ordaki bayan mazot filtresi alternatif filtrenin ellerinde oldugunu soyledi. Sistem gelince kontrol etmis. Yani ilk ilgilenen arkadasin zayifligi yuzunden servise tekrar gitmek zorunda kalacagim. Allah tan sehir disi degil ama uzak bir yer. Biraz sinirlendigimden kargo yapabilir misiniz dedim, Eskisehir de ikamet ediyorsunuz cevabını aldım.
    Bunlar disinda orda 3 calisan olmasina ragmen bir savruluk var. Benle ilgilenirken benim isi birakip sonradan gelenlere falan baktilar. Yag ve hava filtresi icin yarim saati geckin bekledim. Bilgisayardaki islemleri cok uzun sürdü. Odaya haddinden fazla kisi aldilar. Bence benim islem bitmeden baskasiyla ilgilenmememliydi benle ilgilenen sahis. Ayrica kovidden dolayi sonradan gelenleri disarida bekletmelilerdi. Ordaki insanlarin ekmegiyle oynamamak icin sikayet var a falan yazmayacagim ama özetle hic memnum kalmadim.
    Hava ve yag filtresi 267 lira tuttu. Sonradan stoklara giren mazot filtresi 225 liraymis. Yani filtereler 500 liraya yakin tutuyor.
    Bu arada orjinal bosch mazot filtresi 90 lira yedek parcacilarda. Bilginiz olsun. Benim era da hatirladigim bosch la yetkili servisin parcalari fiyat olarak birbirini tutuyordu. Şimdi arada uçurum var.

Coolwhisper, eko26, Halil ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,002
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Bosch la servisten aldığım filtrelerin fiyatı birbirine yakın olurdu fiyat anormal geldi bana sanki pahalı gibi

Coolwhisper ve onurforces bunu beğendi.
  3. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    905
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Servis fiyat konusunda baya kazıkçı olmuş. Dün filtreler yağ değişimine 470 lira verdim. Triger ve kayışlar 8 yıl olmuş , ön amörsörler için 2000 lira istediler. Şaka gibi.

Sanayide yaptıdım bugün 4 amörtisör monreo marka , kayış seti değişimi , bilyalar 1700 lira. 4 amörtisör zaten 1000 lira. Siz düşünün. Servislere gitmeyin şu zamanda. Önceden sanayiyle arasında 200-300 fark vardı

Coolwhisper, <<bülent>> ve umutd07 bunu beğendi.
  4. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Servisten servise farkeder mi sizce?

5. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Benim 3 filtre (polen yok) 500 lira tuttu. 220 de inernetten yağa verdim. 50-100 de iscilik versem 800 lira bir bakımın maliyeti. Acaba servisten bakim icin fiyat teklifi alsam ne kadar isterlerdi?

MAERKEK bunu beğendi.
  6. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Çok ayıp etmişler, bu başıma gelmesin diye bosch mann vs dünya markası filtreleri kullanıyorum. Allah servise kimseyi düşürmesin... Bu dediğim benim gibi eski hyundai sahiplerine, son model haliyle servise gidecek.

MAERKEK bunu beğendi.
  7. Lions_in_A_Cage

Alınan Beğeniler:
    2,002
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Birde kore japon parçacılara baksaydınız oralarda da oluyor servisteki parçanın aynısı mobis

8. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Eskisehirdekileri arayip sordum. Bosch var en iyi ihtimalle. Telaffuz edemedigim markalari saymiyorum.

9. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Umut, filtreleri alirken aklima sen geldin inan. Mazot filtresinde bahsettiğim sıkıntı çıkınca vazgecmeyi dahi dusundum orjinalden. Ama sonradan dedim ki mazot zaten 2 bakimda bir degisiyor. 30 k kullanirim.digerleri de orjinal olunca 15 k kullanirim. Poleni de yan sanayi bahara dogru degistiririm.

MAERKEK bunu beğendi.
  10. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Abi orijinal olduğundan emin olduğun bir n11 mağazasından çok uyguna mann yada bosch alacaksın kimseyle yüz göz olmayacaksın. Çok elzem malzeme olmadığı sürece servise uğramıyorum. Bi termostat aldım baska da almam... Eski model olunca hor görüyorlar.

Coolwhisper, kadobay ve onurforces bunu beğendi.
  11. Lions_in_A_Cage

Alınan Beğeniler:
    2,002
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Mann bana daha mantıklı geliyor işi gücü filtre olan bir firma

umutd07, kadobay ve onurforces bunu beğendi.
  12. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Mann,bosch era da iyi hatirlayorum servisle ayni fiyatti. Mann şu an ne durumda bilmiyorum ama boschla orjinal arasindaki makas acilmis.

kadobay bunu beğendi.
  13. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Bugün servis tarafina yakin işim vardi. Servise ugradim mazot filtresi için. O parça yok diyen insan evladı beni tanidi. Siritiyor yilisik yilisik. İnsan bi kusura bakmayin. Sizi de ikinci kez yorduk falan der. Ama yok. Benim işlemle ilgilenseydi lütfen siz karismayin diyecektim. Diğer taraftan Burçin hanima tesekkur ederim. İşine çok hakim.

Coolwhisper bunu beğendi.
  14. kadobay

kadobay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    357
    Ad Soyad:
    Kadir Baykal
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    özür dileyerek "yuh" diyorum.ne ara bi hava bi yağ filtresi 267 tl, ve mazot filtresi 225 tl oldu? Bu fiyatlar sizin aracınız 1,6crd i ye mi mahsus yoksa eskişehir'deki servisten mi kaynaklı yoksa gerçekten fiyatlar bu kadar uçtu mu?
    benim araç dizel era.
    02/2018 de izmir'de yetkili servisten mazot-yağ-hava-polen filtresini 135tl ye aldım.
    08/2019 da denizli yetkili servisten mazot-yağ-hava filtresini 145tl ye almıştım.
    Fiyatlar piyasadaki muadillerle neredeyse aynı fiyat idi polen filtresi hariç.
    Tamam en doğrusu orijinal ürün kullanmak ama şayet fiyat farkı çok abartılı ise bilindik iyi markaların da gönül rahatlığı ile kullanılabileceğini düşünenlerdenim.
    Bu arada serviste bahsedilen alternatif olarak bahsedilen mobis olmayan bir ürün mü? servis kullanıyor mu alternatifleri?

15. kadobay

kadobay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    357
    Ad Soyad:
    Kadir Baykal
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    yıl 2016 es kaza eşimde kullanır diye otomatik scenic almıştım...gel zaman sonra sol ön aks kaynaklı imiş ve bir gün oğlum kullanırken kırılmış.Tamircime çektirdik. Usta tüm tedarikçileri araştırdı yenisi 1800tl, türkiyede yok sipariş verilirse 2-3 ayda gelirmiş. Denizlideki hiç bir çıkmacıda yok. Ankara dahil bağlantılı her yeri aradı neyse 600 tl ye çıkma varmış bi yerde benden haber bekliyo. dedim bekle biraz da ben araştırayım.
    İnternetten yabancı bir site üzerinden parça kodunu ve ölçülerini buldum. Aynı ölçülerde aks üretimi yapan markaları tespit ettim ve tr de satışının olup olmadığını araştırdım. Nihayet magneti marelli markasının bir aksı birebir tutuyor ve ankarada bir satıcıda sıfır ambalajlı 250tl ye buldum hemen sipariş verdim 2 gün sonra geldi tamircime götürdüm çok şaşırmıştı, taktı ve sorunsuz kullandım.
    Bir markanın stock sistemine serial kaydı verilmemiş bir parçayı aynı özellikte başka bir üretici tarafından da üretilmiş ve daha ucuza satılıyor olabilir.Nissan stocklarında daha pahalıya satılan bir parçanın birebir aynısı reno sisteminde farklı kod ile daha ucuza satılıyor olabilir. Araştırmak lazım. Para kolay kazanılmıyor.

YasinD., Coolwhisper, MAERKEK ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  16. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL

kadobay bunu beğendi.
  17. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Yok hocam alternatif derken sunu kastettim. Şase no dan sorgulama yapiyolar. Benim arac icin 3 farkli kodlu ama uyumlu mazot filtresi cikiyor. Bunlardan 2 si eski parca 1 i yeni parca. Eski kodlu urunler stokta yok ama yeni kodlu olan zibille var. Servisteki öküz nasil olduysa eski kodlulardan birine bakmis ve yok diyip gecmis. Burcin hanim bana bugün sorunun neden kaynaklandigini pc de sistem uzerinden gosterdi. Arkadas eski kodlu parcaya bakmis dedi.

Coolwhisper, MAERKEK, kadobay ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  18. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Umut sen cok km yapiyorsun. Bendeki hesap sende olsa seni yorar. Ben nispeten az km yapiyorum. Simdi bakimdan sonra 15k benim icin 1.5-2 yil demek bu pandemi sartlarinda.

Coolwhisper ve umutd07 bunu beğendi.
  19. hsmsrn

hsmsrn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    234
    Ad Soyad:
    Hasim Sirin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    2005 admiremin rolanti valfinin orijinal contasini tekirdağ yetkili servisi 6 günde kore fabrikadan temin edip bana ulastirdi.Fiyatı sadece 7.5 tl'lik parcaydı.Servisten servise demeyelim de iş çözme konusunda personelden personele fark var.Baska yere gitsem ilgilenmezdi bile muhtemelen.kes uydur bisi deyip gonderirdi.

Coolwhisper, MAERKEK ve <<bülent>> bunu beğendi.
  20. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    6 günde gelmesi mucize olmuş. Acaba sonrasında Türkiye içinden halledebildiklerini mi anladılar?

Bu Sayfayı Paylaş