10 Kasım LPG KABLO

Hyundai Ye Bu Para Verilirmi!!!

'İ30 Forum - Club' forumunda Acemİ30 tarafından 28 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    i30 tarzıyla, duruşuyla, iç hacmiyle ve konforuyla çok güzel bir araba. Ama bazı kusurları var, 2016 model ve fiyatı 90bin civarı olan bir arabada nasıl güzel bir dokunmatik ekranlı, navigasyonlu teyp olmaz aklım almıyor.

Bir de şu var, Hyundai'ler genel olarak her sınıfta muadili olan başka markaların modellerinden daha ağır araçlar. Bunu Koreli mühendisler bir türlü çözemediler, bu da doğal olarak yakıt tüketiminin artışı demek. Bana kalırsa i30 dizeller daha az yakmalılar.

memin bunu beğendi.
  2. Cahidim

Cahidim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    40
    Ad Soyad:
    Cahit saritalat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra (1996-2001) RD
    Performansi daha guzel demedim performansi guzel dedim. Leonun Yakiti az performansida guzel..

Lenovo S90-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Cahidim

Cahidim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    40
    Ad Soyad:
    Cahit saritalat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra (1996-2001) RD
    1,6 tdi dsg leon: 82 000 tl (style)
    1,6 crdi dct i30: 81 600 tl (blue drive)
    [/QUOTE]

Haa iste bu ikisi guzel kiyas. Bu ikisi bu fiyatlarda bence leon. İ30 kotu degil. Performans odakli baksam hatta i30 alirim. Ama topyekun malzeme kalitesinden isciligine dayanikliligindan marka algisina kadar dusunecek olursam leon. Ama bunlarda biyerdr zevk meselesi. Mesela ben hyundainin yeni tasarim diline antipatigim. Bence yeni accents blue elantra i30 berbar tasarim. Ama i20 guzel. İ30 70lira olsa yine almam leon alirim. Cunku benim zevkime uygun degil.

4. Cahidim

Cahidim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    40
    Ad Soyad:
    Cahit saritalat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra (1996-2001) RD
    Ya abicim 407yle yada passatla yada jettayla i30 kiyaslanirmi :) model yillari farkli segment farkli hedef kitlesi farkli vs... 407yi kiyasliyosaniz ic konfor ve hacimide kiyaslayin bagajinida kiyaslayin. Hic alakasiz iki arac yani

5. Cilo

Cilo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,168
    Ad Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Kia
    Anladım ben yanlış anlamışım. ;)

Cahidim bunu beğendi.
  6. Önal

Önal Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    479
    Ad Soyad:
    Önal
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Evet doğru o dizel mi benzinli mi tercihine bağlı dizelin az yakması çok normal. ben 1.2tsi 8.5 lt yakıyor dendiği için yazdım abartıyı görünce. Yoksa konuyla alakam yok kim kaç para verirse versin hyundai ye.
    Heryer benzinli era taksi dolu o kadar ekonomikki tüp bile takmıyorlar niye 1.2tsi alsınlarki. Kaç tane elantra taksi görüp elantra aldınız kriteriniz taksiciler mademki. Araçtan beklentiniz ucuz olması ve az yakması sanırım ama herkesin beklentisi farklı. Uzunyolda 21 kr yakıyorum ortalamam da 24kr benzinle az da olsa ekonomi yapıyoruz yani herşeyin yanında.

7. Sabahattin

Sabahattin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,295
    Ad Soyad:
    Sabahattin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Bende uzun yolda 18-19 kuruş yakıyorum LPG'de.
    Ben zaten Hyundai LPG ile uyumlu ve LPG'de az yakıyor diyorum ( parasal olarak).
    Ben Elantra taxi görmedim ama çok fazla Hyundai taksi gördüğümden dolayı ve diğer markalardan (aynı segment ve opsyona göre) çok daha ucuz olduğundan dolayı aldım.
    F/P çok iyi olan araç helede 2013 Eylülde çok fiyat farkı vardı muadil araçlarla.(Elantra Tune OV) 53 000 tl.

8. Ali Gök 89

Ali Gök 89 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Ali Gök
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    jetta litre olarak daha az yakar lpg ile uğraşmadan binililir.özellikle büyükşehirde avm vs kolay olur lpg kaynaklı sıkıntı olmaz bagajda geniş kalır

elentra lpg bağlanıp binilecek ise para olarak daha az yakar ama lpg nin kendine has sıkıntıları olur( sübap erime olabilir belki kesin değil , ayar yapılması gerekbilir avm lere giremez) tercih meselesi kişiden kişiye değişir durum

ama jetta ile elentra arasında araba olarak dağlar kadar fark olmaz

iki kuzenim var kardeş biri dizelden başka arabaya binmez lpg ye yeminli , diğeride dizeli canlı bomba gözüyle bakar kapısna koymaz kişisel görüşe göre değişir ama ikinizinde arabası benim gözümde i 30 dan iyi

9. KALENDER

KALENDER Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    75
    Ad Soyad:
    MALİK GENÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Arkadaşlar, merhaba. Yazdıklarıma karşı fikri olan dostlarımız olabilir elbette fakat ben şunu düşünüyorum. O çok yakıyor, bu az yakıyor, onda o var bunda şu yok... o onu eder mi bu buna değer mi... otomobil... otomobil işi tutku işidir... i20 yi 90 bine satsan yine birileri çıkar alır, neden... sana hoş gelmez ben beğenirim, sana pahalı gelir bana değer gelir, insanlar farklıdır, duygular farklıdır.... bu yüzden çeşitlilik var... şimdi kime hediye etsek bir amerikan klasiğine binmez mesela, abs mi esp mi ararsınız, çok mu yakıyor dersiniz.... demezsiniz... başa dönüyorum otomobil tutku işi, sevda işi... kim parasını beğendiği araca, binmek istediği araca yatırmak isterse ona yatırır ona biner, keyfini sürer. Çok da tartışmaya gerek yok... pencereden dışarıda duran aracınıza bakın ve mutlu olun. Güzel bir hafta sonu geçirmeniz dileklerimle, hoşça kalın.

enginis58 ve cenker_baba bunu beğendi.
  10. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Haa iste bu ikisi guzel kiyas. Bu ikisi bu fiyatlarda bence leon. İ30 kotu degil. Performans odakli baksam hatta i30 alirim. Ama topyekun malzeme kalitesinden isciligine dayanikliligindan marka algisina kadar dusunecek olursam leon. Ama bunlarda biyerdr zevk meselesi. Mesela ben hyundainin yeni tasarim diline antipatigim. Bence yeni accents blue elantra i30 berbar tasarim. Ama i20 guzel. İ30 70lira olsa yine almam leon alirim. Cunku benim zevkime uygun degil.

Lenovo S90-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

çok doğal olarak kimsenin zevkine karışacak değiliz, kimsenin cüzdanına da karışacak değiliz.

ama siz zaten i30u sevmiyormuşsunuz, size fiyat, beygir, tüketim konuşmaya gerek yok yani.

benim derdim şu,
    sanki diğer bütün markalar 60 bine dizel otomatik c sınıfı satıyor da, hyundai i30'u 85bin'e satmaya kalkıyor.

sonuçta herşeyin bir fiyatı var, 2008'den beri bütün arabaların fiyatı iki katından fazla arttı.

SaMeTT bunu beğendi.
  11. Acemİ30

Acemİ30 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ad Soyad:
    Oğuzhan oğuzhan
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    İ30 un benim gözümde artıları istediğim özellikteki bir aracın emsallerine göre 15-20 bin tl daha uygun olması
    Diğer markalar ekstra ücret isterken hyundainin direk 5YIL garanti vermesi
    İç dizayn ve kalitenin beni yeterince tatmin etmesi
    DCT şanzumanın kusursuz geçişleri
    Aracın 136 beygiri sonuna kadar hissettirmesi
    Elimi geçen telefon veya vs eşyayı nereye koysan değilde hangi göze koysam acaba diye düşünecek kadar kullanışlı iç hacim
    Kullanım rahatlığı şehir içi yumuşak direksiyon
    Özellekle bazı zamanlar yolda durup seri bir şekilde hızlanarak beni koltuğa yapıştırması insanı sürekli sport modunda sürmeye teşvik ediyor
    Yakıt konusunda belirtilen eleştirileri haketmiyor 550 km 90-140km/h arası hızlarda özen gösterilmeden yapılan sürüşte ilk depo verisi 5,8 benim aracın daha ne olsun diğer markalar 1 litre az yaksa bile aradaki 15-20 bin tl yi kaç km de çıkartırsınız acaba :)
    İkinci el piyasasına gelince aracın ilanlardaki fiyatı o tarihteki sıfır fiyatları ile aynı yada daha yüksek sıfır aracın koltuğunda oturduğunda zarar etme olayı eskidendi arkadaşlar artık günümüzde erken alan kazanıyor.

***En Mağdur olduğum konu ise araca ekstradan yapılacak modifiye yada küçük detaylar konusunda zorluk yaşamam çünkü araçta herşey olduğu için sonradan yapacak birşey bulamıyorum İ30 modifiye yazıyorum koltuk kılıfı ,sis farı çerçevesi ,direksiyon kılıfı, bagaj çıtası haricinde başka birşey çıkmıyor İnsanın arabasına hediye almasına bile müsade etmemiş herşeyi kendi koymuş zalım hyundai :)

12. Cilo

Cilo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,168
    Ad Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Kia
    Benim Ceed e bu para verilir mi? :D

Sabahattin bunu beğendi.
  13. Sabahattin

Sabahattin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,295
    Ad Soyad:
    Sabahattin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Senin Ceed beş para etmmez :D:D:D
    Ya Hyundai ile Kia kardeş değil mi. Al biirini vur ötekini :D:D:D
    Ben olsam Kore malını kapıdan sokmam :p
    Başka ne deyem ha buldum: Gülel güle kullan :)

Ali Gök 89 ve Cilo bunu beğendi.
  14. Cilo

Cilo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,168
    Ad Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Kia
    Bu paraya BMW Mercedes binilirmiş o yüzden sordum. :D

Sabahattin bunu beğendi.
  15. bacadir68

bacadir68 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    74
    Ad Soyad:
    Bahadır Singin
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Bugün üşenmeden kalkıp gittim bayiye. Bir abim i30 nasıl araba diye konuşuyirdu tesadüfen denk geldik, test sürüşü yapalım dedik.

İ30 test ettik, yeni elentra'yı inceledik.

İ30'un arka diz mesafesi inanılmaz geniş. Donanımdan bahsetmeye gerek yok, herkes biliyor zaten. Park asistanını sordum özellikle, görevli arkadaş sistem güzel ama bizim şehrimizde kullanılmaz abi bu dedi. Düzgün kaldırım yok, park süreci uzun vs. Konuştuk. Test aracında ortalama yakıt tüketimi 10,6lt/100km gösteriyordu. Test aracı henüz 1000 km yol yapmıştı. Yani yeniydi. Bazı kullanıcılar aracı denemek için basıyorlar o yüzden yüksek ama ortalama 7lt/100km civarı şehir içi kataloğa bakma sen dedi.

3 adet fiyat aldım ben bayiden.
    1- 2015 model 1.6 crdi elit (1000 km'de test aracı) 81000 lira

2- 2016 model 1.6 crdi style desing pack, 86000 lira

3- 2016 model 1.6 crdi elit, 91000 lira. ( liste fiyatı 96700 lira)

Yani öyle 81000 liraya falan elit paket vermiyorlar.

Unutmadan i30'larda opsiyonel olarak dahi dokunmatik ekran ve navigasyon seçeneği yokmuş.

Geri görüş kameraaını dikiz aynasına koymişlar, hoşuma gitti bu.

Gelelim elentra'ya. İ30 ve elenytra aynı segment, yani c3 diye geçiyormuş. Ben elentra'yı bir üst segment zannediyordum. En dolu elentra'da cam tavan yok, anahtarsız çalıştırma yok, park asistanı yok, geri görüş kamerası yok.

İ30 için 5 yıl ya da 100 bin km, elentra için ya 5 yıl/100bin km ya da 7 yıl/80bim km garanti veriyorlar.

İ30'da 7 yıl garanti seçeneği malesef yok.

Benim 98 model accent gt'yi alın dedim. Biz 3 kapı araç alamayız dedi bayi. Bende araç hyundai burası hyundai bayisi, toyota bile bir değer biçip bu aracı alabiliyorken kendi markanızı neden almıyorsunuz dedim. Bu aracı biz satamayız dediler. Markalarının arkasında olduğunu ispatladılar. Bende 5 yıl sonunda i30'u getirirsemde mi böyle diyeceksiniz peki dedim ve bayiden ayrıldık.

Son düzenleme: 29 Nisan 2016
    Halil, Sabahattin ve Cilo bunu beğendi.
  16. ReNe

ReNe Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    201
    Ad Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Bu tartışmalar genelde deneyimlerimize göre şekilleniyor , dizel mi benzinli mi gibi bazı soruların direkt cevabı olmuyor , hayat çeşitlilik ve renklerle dolu hepimizin eğitimi kültürü hayata bakışı beklentileri farklı olunca beğenilerimiz tercihlerimiz farklılıklar gösteriyor ve iyi ki böyle oluyor . Aksi halde sokaklar aynı model arabalarla dolar telefonlarımız aynı olur diğer tüm iş kolları markalar kapanır gider :D
    Hyundai ve Kia da dünyada iyi bir yer edinmek için savaşmaya devam ediyorlar malum Hyundai bu sene 100 milyonuncu aracını satmayı başardı , bu başarıya tesadüf demek zor ama herkes tarafından beğenilmeye yinede yetmeyebilir ;)
    Kore araçları sevenler ve diğer markaları seçenlerin yorumlarını okumak benim hoşuma gidiyor malum bazı deneyimleri kazanmak için çok para harcamak yerine dinleyerek deneyim kazanmak ta var ;) Herkese seviyeli tartışmalar diliyorum ;)

Halil, Cahidim, Uğur K ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  17. bacadir68

bacadir68 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    74
    Ad Soyad:
    Bahadır Singin
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Buradaki amaç kavga etmek değil aksine tartışıp güçlü ve zayıf yanlarını farklı bakış açılarıyla değerlendirebilmek.

Cilo bunu beğendi.
  18. Tamer52

Tamer52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    729
    Ad Soyad:
    Tamer gürsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    VW
    Bende bu vw aşıklarını anlamıyorum ya bizim 2 tane vw aracımiz var hyundaiden sonra aldik biri caravelle biri jetta ben bu kadar savunmuyorum ya vw ni adamin altinda şahin var yine vw çok iyi diyo sadece amblem marka için o paralar verilmez yapmayın ya vw kullanani anlarimda hic kullanmayan birinin bile vw demesi komik geliyo bana

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onur-, Acemİ30, Sabahattin ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  19. Sabahattin

Sabahattin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,295
    Ad Soyad:
    Sabahattin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Malesef 2016 Elantrayı bir kısmışlar bir kısmışlar, herhalde altıncı aydan sonnra bir opsyon gelecek, zaten benzinliide sadece Style bonboş paket kalmış.
    Nerede kaldı navigasyon, sanruf, chrom aksesuarlar, geri görüş vs.

mektuplar bunu beğendi.
  20. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Volkswagen adı üzerinde Almanca da ''halkın otomobili'' manasına gelmektedir, Adolf Hitler in Almanya yı yönettiği zamanda Hitler şöyle demiştir; fakir ve orta kesim halkın binebileceği az yakan ufak basit sıradan sağlam ve ucuz bir otomobil üretin adı da volks wagen olsun herkes binsin kullansın otomobilsiz kimse kalmasın maksat fakir zengin hepsinin ayağı yerden kesilsin yol alsınlar demiştir o zamanlar ve kaplumbağa modeli üretilmiştir, Alamanyalarda herkes BMW yada Mercedes alamıyor çünki:). Görüldüğü üzere Volkswagen ilk başlardaki temel felsefesine bakılırsa böyle amblemli güzel prestijli çok kral alman tankı marka falan değildir, Vw nin günümüzde kendisini bu şekilde üstünmüş gibi gösterme çabası sadece üreticinin tüketicilere yaptığı bir algı operasyonudur, reklam kampanyaları, tanıtımlar, halka yakın durmak ve sosyal medyada sükse yaparak çıkış yakalamasıdır başka da birşey değildir pazarlama konusunda yüksek derecede takdir edilecek kadar çok uzmandırlar, ancak asıl olarak gerçek hayatta bir renault, ford, toyota neyse işte volkswagen de o kadardır, ama birde şu iki markaya bakarsak; hyundai ve kia bunlardan bir tık daha ufaktır ve berbat biçimde pazarlanan markalardır kullanıcıları onları sevip önermese i30 yada elantranın yüzüne bakan olmaz, ama hyundai nin televizyonu, uydu alıcısı, CD rom u, gemi motoru traktörü dozeri falanda vardır volkswagen in ise değişik askeri araçları zamanında var idi, Honda ya bakarsanız bir tane ticari aracı yok ama nerde eğlenceli bir iş varsa Honda oradadır çim biçme makinası, jeneratör, yere yakın sportif yapıda otomobilleri gibi:)

mektuplar, Tamer52 ve SaMeTT bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş