LPG KABLO

Hyundai servisleri

'Karadeniz Bölgesi' forumunda _dem61 tarafından 13 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. _dem61

_dem61 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Düzenleyen : _dem61

2. Turgay

Turgay Yönetici

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Turgay ÖRSBAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Her zaman böyle büyük sorunlar için servisi tercih etmenizde fayda var.
    Servisteki elemanlar bu işler çin özel eğitimden geçiriliyorlar. ÖZel servislerdekiler ise bu işi sizin bizim arabalarımızda söke taka pratikle öğreniyorlar.

3. axledaye

axledaye Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    geçmiş olsun ...

4. 35mustafa35

35mustafa35 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Ad Soyad:
    Mustafa Çubukçu
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB

+ 1 Aynı düşünceleri paylaşıyoruz Turgay Bey

Bu arada _dem61 kardeşimize de çok çok geçmiş olsun

Düzenleyen : 35mustafa35

5. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Profilinizde Trabzon yazıyor fakat siz İzmir'desiniz sanırım. Yoksa Trabzonda'da mı Çakırlar varhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley5.gif.
    Öncelikle geçmiş olsun. Yetkili servislerin fiyatı bir nebze yüksek olsada böyle kritik durumlarda (şanzıman indirme vb...) özel servisleri kullanmanın sakıncalı olduğunu düşünüyorum. Zira yaptıkları işin garantisi yok. Her ne kadar Türkiye'de faturası olan her parçanın 2 yıl garantisi olsada bunu gidip özel servisle tartışmak ayrı bir dert. Bence hakkınızı arayın ve durumla ilgili baskı yapın. Fiyat konusunda ise herkes ayrı bir dert. Yetkili servis fiyat söylüyor ve sonrasında KDV dahil değildi diyor, özel servis işçilik eklemiyor. Şaşırıyor insan gerçekten.

6. tahird

tahird Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    0
    Musterılerımızın musterı menunnıyteınde anladıgı tek sey makul fıyat olup olmadıgı . oysa yetkılı servislerde sorun çözümlenmeden aracınız çıkış yapamaz bulunan arıza eğer kı guvenlıkle ılgılı ıse tum ekıpmanı ıle arac kontrol edılmelı hemde musterı ıle beraber.bu konu musterılerımızın önemle durması gerekn bır konu bıraz daha makul fıyata yaptırayım derken donusu olmayan can kayıplarına neden olabılırsınız

Forumda büyük harfler kullanmıyoruz Tahir beyhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

Düzenleyen : MSC

7. _dem61

_dem61 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hayır trabzondayım burda da çakırlar hyundai yetkili servisi

8. Suat DURAN

Suat DURAN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    üzüldüm valla... Türkiye'de özel servislerle ilgili en büyük sorun bu.. adamların umurunda değil. servislerde en azından bir üst seviyede muhatap bulabiliyorsunuz. Şikayet edebileceğiniz bir makam var. özel servislerde "ahmet abi yok" dediler mi iş bitiyor. Geçmiş olsun.. ben sürekli Çakırlara giderim çok bilgili ve ilgililer. Tabi onlar da hata yapmıyor değiller. nihayetinde onlarda insan ama şu kesin ki, en azından sizin için kendi firmalarına ve kendi firmaları için size kazık atmıyorlar..

9. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sanayideki Turhanlar Hyundai özel servisi görmüştüm aynı sırada Skoda özel servisi ve aynı sırada az ileride Tuna oto yıkama var. Trabzona gittiğimde birkaç defa gitmiştim o zaman özel servis Turhanlara detaylı bakmıştım, görünüşte iyi bir servise besliyor ama içini kurt kemirmiş elmaymış sanırım...

Geçmiş olsun keşke hiç olmasaydı ama olan olmuş. Umarım küçük sorundur.

10. _dem61

_dem61 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Trabzondaki arkadaşlar aracınızla ilgili bir sorun olduğunda kesinlikle turhanlara gitmeyin.adamlar resmen beni kovdu.Şanzımanı indirdiler aracın ön kısmında sağı solu yağ olmuş.Aracı almaya geldiğimde yıkamış temizlemişler güya ama kaputta ve yanlarda parça yağlar kalmış.Gelişi güzel su tutmuşlar.Plakayıda yeni çıkarmıştım. öle su tutmuşlarki ön plakanın boyası çıkmış mahvolmuş.Yeminle söylüyorum aracımın direksiyonu oraya verdiğimde bozuk değildi aracı aldım ve direksiyonunda her iki tarafa çevirişte belirgin sesler geliyor.Hakkımı helal etmiyorum onlara benden aldıkları parada haram olsun.Bana çok masraf çıkardılar hem trabzon merkeze çok yakın değilim sanayie ve servise giderken 70 km gibi bir yol gidiyorum dönüşte 70 km.üstüne birde bozdukları halde paramı alıyolar.

11. Suat DURAN

Suat DURAN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    çok üzüldüm gerçekten.. ALLAH size kolaylık versin.. delirtir bunlar adamı.. bende Trabzon'dayım bilirim tavırlarını, kanser olur insan sinirden..

12. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Umarım bu konu herkese ders olur....

Alınteriyle alınmış araçlarımızı İşin ehli olan yetkili ellere teslim edip,ilerde olabilecek arızalara karşı orjinal yedek parçanın 2 yıl ve işçiliğin garantisinin olduğunu ve aracın servisten dışarı adım atmayacağını bilerek içimiz rahat bir şekilde teslim almak varken .......

/Sanayideki ahmet mehmet ....ustaya götürüp/

"acaba iyi yapacaklarmı?"
    "acaba arabayı alıp gezerlermi?"
    "arabayı çırağa verip malzeme almaya gönderirlermi?"
    "acaba arabadan parça çalarlarda yerine eski parça takarlarmı?"
    "acaba konuştuğumuz fiyatın iki katını isterlermi?"
    "yan sanayi parça taktığım için ilerde olabilecek sorunlarda cebimden fazladan kaç lira çıkacak?"
    "yapılan işçilikten kaynaklı çıkacak arızadan dolayı başım ağrırsa ne yaparım"

Gibi "acaba" ve "terettüd" içinde kalmaktansa Yetkili servis daima tercihim olmuştur ve tercihim olacaktır.....

13. veydel

veydel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    veysel
    Yaşadığınız Şehir:
    21-DİYARBAKIR
    Araç Modeli:
    PSA
    bu durum karşısında başka ne söylenebilir ki???

14. atalara

atalara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Öncelikle arkadaşıma geçmiş olsun diyorum.
    benim başıma gelende servisten geldi bende aynı şeyleri servis için söylüyorum malesef.

Antalya dan Maraşa giderken misis organize sanayi bölgesine yakın yerde hararet yükselmesinden dolayı yolda kaldım.Tlf ile mega otoyu aradım. servis usta gönderdi baktı, burda olmaz servise çekmeliyiz dedi. çekici bizim diyerek telefon ile çekici çağırdı.yükledik servise götürdük. servis yetkilisi bu tür arızalar için tahmini en az3000 en çok 5000TL arası masraf çıkıyor dedi.ama net olması için motoru açmak gerek dediler. Lakin motoru açarsak 750TL açma ücreti alırız dediler. Günlerden cuma akşamı olduğundan p.tesi gününe kadar izin istedim.(Çocuklarımın yanımda olması vede kalacak yer probleminden dolayı kiralık araç istedim,kendilerinde yokmuş bir müşterilerinden temin ederek kira bedelini ödeyerekayrıldım.)P.tesi antalya'yadöndüm. Çarşamba günü 5000TL yi göze alarak motorun açılmasınıkabul ettim.motor açıldı bana liste faksladılar oda ne ben 5000TL ayarlamaya çalışırken 9500TL masraf çıkarmışlar.Lstede neler yok ki 14kalem sadece ekzantirik zinciri, organik antifirize varana kadar.Ödemem mümkün değildi. yaklaşık olarak 10 gün sonraservise gittim. yaptırma imkanım olmadığı için aracımı istedim. Bana 850TL fatura çıkardılar buna çekici ücretide dahil olarak indirim falan yok. faturayı ödedik aracı motor şanzuman komple bagajda teslim aldık. herhangi bir parçasının kalmadığını beyan ederek motor darmadağınık teslim aldık. bizde anlamadığımız için güvendik nede olsa servis diyerek.K.maraş sanayi de özel bir servise götürdüm anlaştık herşey dahil 4500TL ye yapılır dedi. Mega oto sadece hararet yaptığı için silindir üst kapağı açması gerekirken Motoru kople dağıtmışlar ve motor içinden parçaların bir kısmını da serviste bırakmışlar. Motor toplanmaya başladı parça eksikleri çıkmaya başladı,servisi aradım. herhangi bir mlz. kalmadığını böyle birşeyin mümkün olmadığını söyleyerek tlf yüzümüze kapattılar.Balans millerim kople rondelasına varıncaya kadar alınmış yok, piston gömlekleri hiç yok,ön tampon tutucu gergisi yok,Parçaları sıfır alarak Motor yapıldı. Motor bir tuhaf çekmiyor gaz yemiyor,en ufak rampada 1. viteste bayılıyordu.Maraş ayda servise götürdüm bilgisayardan baktılar enjektör ve turbo problemi var dediler. arıza yapmadan önce böylebir problem yoktu,Bilenler bilir antalya-mersin yolunu orda giderken hiç aracım 3. vitesten aşağıya düşmedi.Enjektörlerim değiştirilmiş, turbo bir tuhaf çıktı.Aracı aldım ankara ostimde bosch servise götürdüm 1500TLye turbo ve enjektörleri yaptırdım.Uzun lafın kısası biz yo

15. evrimbayhan

evrimbayhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    büyük geçmiş olsun atalara kardeşim....

16. H.SAHİN

H.SAHİN Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    66
    Ad Soyad:
    Hidayet Ş.
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB

17. Suat DURAN

Suat DURAN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    vay be... ne garip yaratıklar var, insanız diye gezen... bunları yapan adamlar sağda solda elhamdulillah müslümanız diye konuşurlar utanmadan...

18. tahird

tahird Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    0
    (
    Antalya dan Maraşa giderken misis organize sanayi bölgesine yakın yerde hararet yükselmesinden dolayı yolda kaldım.Tlf ile mega otoyu aradım. servis usta gönderdi baktı, burda olmaz servise çekmeliyiz dedi. çekici bizim diyerek telefon ile çekici çağırdı.yükledik servise götürdük. servis yetkilisi bu tür arızalar için tahmini en az3000 en çok 5000TL arası masraf çıkıyor dedi.ama net olması için motoru açmak gerek dediler. Lakin motoru açarsak 750TL açma ücreti alırız dediler. Günlerden cuma akşamı olduğundan p.tesi gününe kadar izin istedim.(Çocuklarımın yanımda olması vede kalacak yer probleminden dolayı kiralık araç istedim,kendilerinde yokmuş bir müşterilerinden temin ederek kira bedelini ödeyerekayrıldım.)P.tesi antalya'yadöndüm. Çarşamba günü 5000TL yi göze alarak motorun açılmasınıkabul ettim.motor açıldı bana liste faksladılar oda ne ben 5000TL ayarlamaya çalışırken 9500TL masraf çıkarmışlar.Lstede neler yok ki 14kalem sadece ekzantirik zinciri, organik antifirize varana kadar.Ödemem mümkün değildi. yaklaşık olarak 10 gün sonraservise gittim. yaptırma imkanım olmadığı için aracımı istedim. Bana 850TL fatura çıkardılar buna çekici ücretide dahil olarak indirim falan yok. faturayı ödedik aracı motor şanzuman komple bagajda teslim aldık. herhangi bir parçasının kalmadığını beyan ederek motor darmadağınık teslim aldık. bizde anlamadığımız için güvendik nede olsa servis diyerek.K.maraş sanayi de özel bir servise götürdüm anlaştık herşey dahil 4500TL ye yapılır dedi. Mega oto sadece hararet yaptığı için silindir üst kapağı açması gerekirken Motoru kople dağıtmışlar ve motor içinden parçaların bir kısmını da serviste bırakmışlar. Motor toplanmaya başladı parça eksikleri çıkmaya başladı,servisi aradım. herhangi bir mlz. kalmadığını böyle birşeyin mümkün olmadığını söyleyerek tlf yüzümüze kapattılar.Balans millerim kople rondelasına varıncaya kadar alınmış yok, piston gömlekleri hiç yok,ön tampon tutucu gergisi yok,Parçaları sıfır alarak Motor yapıldı. Motor bir tuhaf çekmiyor gaz yemiyor,en ufak rampada 1. viteste bayılıyordu.Maraş ayda servise götürdüm bilgisayardan baktılar enjektör ve turbo problemi var dediler. arıza yapmadan önce böylebir problem yoktu,Bilenler bilir antalya-mersin yolunu orda giderken hiç aracım 3. vitesten aşağıya düşmedi.Enjektörlerim değiştirilmiş, turbo bir tuhaf çıktı.Aracı aldım ankara ostimde bosch servise götürdüm 1500TLye turbo ve enjektörleri yaptırdım.Uzun lafın kısası biz yoldan geçen yolcuyuz nede olsa birdaha uğramayacak diyerek anasını ağlattılar motorun.)

Değerli arkadaşım aslında atladıgın bır çok konu var anladığım kadar.
    BİR KAÇ SORUM OLACAK ÖNCELİKLE ARACINIZI KENDI ÇEKİCİ İLE DE ÇEKSELER YOL YARDIMINI YÖNLENDİRDİĞİ ÇEKİCİ ÜCRET ALAMAZ. KALDI KI SEN ARADIN DIYELIM ÇEKİCİ ÜCRETİNİ SÖYLEMEDEN ARACI ALAMAZ.SORUN NE OLURSA OLSUN TESHIS KONULURKEN ISLEM UCRETIDE ALINMAZ.TAHMINI RAKAM VERILIRKEN MUTLAKA EN UYGUN SEKLINDE MUSTERIYE DONULUR.BASKA TUHAFIMA GELEN ISE MOTORU TESHIS ICIN DAGITAN TESHIS UCRETI ALAN SERVIS NASIL OLUYORDA TOPLAMADAN SIZE ARACI TESLIM EDIYORLAR. YANLIS ANLMAYIN AMA BUNU YAPACAK SERVISIN ALNINI KARISLARLAR.SIMDI SORULARIMI SORMAK ISTIYORUM IZNINIZLE
    1 SİZİN ARACINIZ GARANTI KAPSAMINDA MI
    2 YOL YARDIMININ YONLENDIRDIGI SERVIS CEKICISINE UCRET ODEMEYECEGINIZIN BILGISI CEKMEYE GELEN SERVIS BILDIRMEDI MI
    3 TESHIS ASAMASINDA HICBIR ARACDAN UCRET ALAMAZ SONUCDA UZAKDAN BAKIP ANLAYAMAZ BUNUN SAVUNMASINI NEDEN YAPMADINIZ
    4 ARACINIZIN MOTORUNU SOKERKEN ALDIKLARI UCRETIN ICINDE OLUP OLMADIGINI SORMADINIZ MI
    5

19. atalara

atalara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    teşekkür ederim arkaşlar

20. atalara

atalara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Selam arkadaşlar ilginize teşekkür ederim umarım kimsenin başına böylesi olay gelmez.
    sorularınızın cevabını şıklar halinde aşağıda veriyorum

1 SİZİN ARACINIZ GARANTI KAPSAMINDA MI

ben aracımı olaydan 20 gün önce 2.el olarak aldım.Garanti kapsamındadeğilmiş.

2 YOL YARDIMININ YONLENDIRDIGI SERVIS CEKICISINE UCRET ODEMEYECEGINIZIN BILGISI CEKMEYE GELEN SERVIS BILDIRMEDI MI

yardıma gelen hyundai servis personeli Yol yardımımın olup olmadığını sordu. bilmediğimi beyan etmem üzerineÇekinin kendilerine ait olduğunu söyleyerektelefon ileçağırdı.

3-TESHIS ASAMASINDA HICBIR ARACDAN UCRET ALAMAZ SONUCDA UZAKDAN BAKIP ANLAYAMAZ BUNUN SAVUNMASINI NEDEN YAPMADINIZ
    servis yetkilisi bu tür arızalar için tahmini tutarını belirtikten sonra motoru açmadan kesin rakam veremeyiz dedi. motor sökme ücretini de motor söküldükten sonra aldı fakat işe başlamadan peşin olarak söylediler.
    4 ARACINIZIN MOTORUNU SOKERKEN ALDIKLARI UCRETIN ICINDE OLUP OLMADIGINI SORMADINIZ MI

Aldıkları ücret zaten motor açma işçilik ücretidir. Eğer servis kendisi tamiratını yapsa bunu 2.kez almayacağını beyan etti

5-İÇİNDE DEĞİLSE BILE BU BIR TESHISDIR HAKKINIZI NEDEN SAVUNMADINI

Adamlar kendileri teşhis koymuşlar sen nederesen de hikaye adamlar nuh diyor peygamber demiyor tabiri dediğimiz dedik dediler oturdular.

6-ARACINIZI SIZE PARCALANMIS VEREN SERVISI NEDEN MUSTERI HIZMETLERI ARAYIP SIKAYET ETMEDINIZ

Müşteri hizmetlerini aradım şikayet ettim. müşteri temsilcisi olan bayan servise tutanak tutturdunuzmu diye soruyor. Hangi servis tutacak tutanağı dedim. kendilerine niçin tutturmadığımı , tutanaksız bu tür bir yaklaşımın bana bir fayda sağlamıyacağını ayrıca kaybolmuş ve değiştirilmişolan parçalarım için kaybolduğununasıl anladınız.Enjektörlerinservis tarafından değiştirildiğini nasıl anladınız bu parçalar daha önce araç üstünde varmıydıgibisinden araçtan anlamayan bir temsilci işte tutanak olmadan herhangi bir yaptırımlarının olamayacağını istersem yargıya gidebileceğimi ifade ederk telefonu kapattı.
    Siz olsanız ne yaparsınız.?
    hırsız kendine ben hırsızım diyerek tutanak tutarmı ?
    Ben bir müşteri olarak şikayetimi dile getirdiğimi beyan ettim.
    benim şikayetimin önemi yokmuş tutanak olacakmış. Vay haline vay.

</D

Bu Sayfayı Paylaş