LPG KABLO

Hyundai I20 Abs + Esp Işıkları Yanıyor

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda Alii20 tarafından 4 Aralık 2022 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. Alii20

Alii20 Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Ali yaruk
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Merhaba değerli üyeler.
    Aracımla ilgili Beni korkutan bir sorunum var ve ne yapacağımı bilmiyorum destekleriniz benim için çok değerlidir.
    Aracım 2017 model hyundai i20 crdi jump pake ve 116 bin km de
    Alalı 20 gün oluyor
    Aracımı adanadan aldım, izmire getirirken afyonda mola verdim bir sorun yoktu
    Yakıt alıp yola devam edecektim ki birden aracın sarı renkli olan abs ve esp ışıkları yandı. Hız ibresi de kendi kendine yukarı aşağı inip çıkamaya başladı. Neyse bir süre sonra ibre normal haline döndü ancak ışıklar sönmedi.
    Ben izmire yetiştim. Sonraki gün aracı çalıştırdım ışıklar sönmüştü ancak bir yanıp bir sönmeye devam ediyor. Yani me sürekli sönük kalıyor ne de sürekli yanıyor. Bu uyarı ışıkları yanınca hız ibresi de bir süre yukarı aşağı dalgalanıyor ancak bir süre sonra kendine geliyor. Bu nedir neyin mesidir bir türlü anlayamadım. Yani aracı sürerken de yanabiliyor. İlk çalıştırdığımda da yanabiliyor ve kendi kendine sönüp bir süre sonra tekrar yanıyor.

Ayrıca 1 hafta önce aracı yıkadım jantların içine tazikli suyu tuttum temizlemek için. Bir güzel yıkadım ardından sarı renkte motor arıza ışığı yanmaya başladı. Ancak o da bir süre sonra söndü . Sonraki günler yanıp bir süre sonra sönmeye devam etti.
    Bu sorunla nedir ağalar ne yapmam gerekiyor.
    Canım çol sıkkın lütfen destek

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, araç bilgisayara bağlanmalı, burada kimse sorun şudur diyemez. ancak tahmini olarak abs sensörü arızanız olabilir. hadi bu tahmini tutturduk, ama hangisi? 4 tane sensör var. yine bilgisayara bağlanmalı.

Alii20, Gunesec ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

çok canınızı sıkmayın, araç bilgisayara bağlanıp arıza kodu okunmalı. çoğu zaman kolayca arıza bulunur.

Alii20 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş