LPG KABLO

Hyundai Getz' E Amfi Bağlamak Kablosunu Nerden Geçiriyoruz?

'Ampfilikatör' forumunda __10ur__ tarafından 12 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. __10ur__

__10ur__ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Onur TÜRKMEN
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Merhabalar bende 4 gün önce Getz'lendim konu daha önce açıklandımı bilmiyorum ama herhangi bir bilgi bulamadım beni mazur görün forumda yeniyim..

Getz'ime amfi bağlamak istiyorum amfi kablosunu nerden geçirecem hakkında bir bilgiye sahip değilim yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden Tesekkür ederim..

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    her arabada olduğu gibi kapı eşiklerindeki parçaların altından, zaten oradan arka koltuğun altına kadar rahatlıkla alırsınız.

3. aydın34

aydın34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    aydın tülay
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    selam bilgi sahibi deyilsen bence hiç uğraşma bi oto teypçiye yaptırmanda fayda var zira yanlış bi bağlantıda allah korusun yangına sebebiyet verebilirsin

4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

oto elektrikçinin nasıl yaptığını bilmiyorsanız işte asıl risk o zaman başlar.

benim iş yaptırdığım oto teypçilerin hepsi de hatalı iş yaptı, en sonunda kendim öğrendim, zor değil zaten.

Umut28 bunu beğendi.
  5. Furkan58

Furkan58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    622
    Ad Soyad:
    Furkan BAKIREL
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun.
    Kablolarinizi kapı eşikleri altından geçirebilirsiniz.Önemli olan motor bölümünden + kablosunu içeri geçirmek gerisi basit.
    Kırmızı kablo akü + kutbundan amfiye sigorta eklemeyi ihmal etmeyin.
    teybin arkasında auto antenna gibi bisey yazıyor mavi renkte kablo onu uzatarak amfiye.
    Jaklı kabloyu teybin çıkışlarından amfi jak girişlerine.
    Bide amfiye şase kablosu bağlanacak amfi herhangi boya olmayan bir yerden alınabilir takildiginiz yerde sorabilirsiniz

Tapatalktan gönderdim.

6. __10ur__

__10ur__ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Onur TÜRKMEN
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Cevaplarınızdan dolayı tek tek teşekkür ederim. Daha önce 2001 ford focusum vardı onun amfi + kablosunu ben çekmiştim geri bağlantılarıda gerçekleştirmiştim. fakat araç getz olunca sormada fayda gördüm + kablosunun çekilen yerin fotoğrafını paylaşmaın münkün mü

7. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Hocam merhabalar bende geçen hafta kendim çektim . Önceki aracımdan sökmüştüm sistemi getz'e sığmadı bende yeni aldım bassları felan satmıştım hep elimde 1 ses amfisi ve 2 oval kalmıştı onları bağladım . Bende çok yer aradım baktım göremedim , kimi arkadaşlarım aracın altından stepneye araç altından götürüp öyle bağlantı yaptılar vs . Bende forumdan murat abi sağolsun tarif etti uğraştım becerdim . Ustalara elektrik konusunda hiç güvenim yok nedense piyasada hep kendim yapmaya çalışırım .

Benim kullandığım kablo 4ga idi , tek kablo ile edison 1000a mono amfi besliyordum ve terminalinden diğer xetec vector 200.4 amfiye giriyodum . mono amfi 1ohm 1000 rms güç veriyor ve çift bass vardı araçta . 100 amp sigorta mevcuttu , besleme kablosundan sıkıntı yaşamadım fakat bu kablo getz için çok kalın maşpiyel içlerinde hiç yer yok çok uğraştırıyor eğer kablo 8awg felan ise sıkıntı yaratmaz ben kalın olduğundan zorlandım

İşlemleri sıralıyorum
    -Maşpiyelleri ve debriyajın yanındaki ayak dayamanın ordaki bakalitleri sökün . Çıkma şekli çok kolay elinizi halı ile bakalit arasına sekmanların olduğu kısımdan çekin dübeller çıkıyor geçmeli hepsi tornavida vs kullanmıyorsunuz .
    -Kablonun geçeği kısım ise hemen orda sağ tarafta bir kablo bağı var saca klips ile tutturulmuş onu çıkarında altta serçe parmağın gireceği delik görüceksiniz .
    -Bahsettiğim deliği bulmanız için şöyle söyliyim kapıyı açınca araç kapısından çıkıp kasaya giden kabloların körüğü var , bu körüğün olduğu kısımda altta yuvarlak tıpa görüceksiniz siyah o tıpayı sökün tam o deliğin karşısına araç içinden kablo sokucaksınız . Tel vasıtasıyla susta yaparak kabloyu ordan dışarı alın . Daha sonra çamurluk içerisine sokup farın uç kısmından araç içine çıkarabilirsiniz gerisi size işçiliğinize kalmış :)

8. __10ur__

__10ur__ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Onur TÜRKMEN
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    EmreFirat kardeş Allah razı olsun senden, çalışmalara başlayacam artık bende.

9. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Faydam olduysa ne mutlu :)

10. alper35

alper35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    alper öz
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    yardımcı olacaksa aküden içeri çekilen kabloyu plastik motor muhafaza kapağını ortalayın tam karşısına bakın burada süngerimsi siyah bir kapak var getzlerde genelde bu kabloyu buradan geçirirler. yerimidir bilmiyorum fakat konu hazır ses sistemiyken merak ettiğim birşey var sistemi kuralı 3 gün oluyor yeni farkettim teybi ilk açtığımda amfiye bağlı olan ön kapılardaki 2 kolondan sağ taraftaki, amfi devreye girerken 1 2 saniye cızırtı yapıyor tıpkı frekansı tutturulamamış radyo gibi ses çıkıyor sonra ses normale dönüyor. bu durum normal midir ?

11. Kblyinn006

Kblyinn006 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Zekai kubilay inan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    O kadar ugrastirici bisey degil kaputun acma telinin yanindan soktuktan sonra az bisey yagladiginda eger kablo bukulmez bi kabloysa yolunu bulup akunun oraya kadar ulasiyo kendim denedim ve yaptim.eger kablo bukulurse camurluktan cikiyo o zamanda fari sokup alabilirsin. Zaten tesisatçılarda çoğu arabada böyle yapıyor.

Bu Sayfayı Paylaş