LPG KABLO

hyundai exel Hararet Problemi

'Excel Forum - Club' forumunda emre1789 tarafından 25 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. ilkaysn

ilkaysn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ilkay şen
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    olabilir ama sen her ihtimale karşı konsola falan bi düğme yap basar basmaz açsın fanı otomatik devreye girmediği zamanlarda kullanırsın :D

2. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    Arkadaşlar yaklaşık yarım saat önce tam kapı önünde 93 excel e rastladım. adam la 2 dk da sohbete koyuldum ilk sorduğum harareti nerde olduğu oldu. yarıyı geçmedi dedi ilk abi bi beş dk beklesene dedim adam kırmadı sağolsn durduğu sürece hararet çizgiye kadar çıktı üstelik fan bile açmadı. dedim buraya çıkıyomu normalde ? şehir içinde normal çıkar oldu tepkisi adamın. e o zaman benim araçta hararet sorunu yok desek yeri var... şaşırtıcı birşey cidden anlamadım gitti bu excel i :)

3. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    eski bir konuyu hortlatmış gibi olucam ancak, cidden önemli bir bilgi arkadaşlar. hararet konusunda çözüm bulduk bulamadık arası gittik geldik. ve arıza bugün itibariyle çözüldü tamamen.
    aşağıda gördüğünüz devirdaim pompasının ilk hali...bugün takıldı üstüne..

bu da söktüğümüz...
    adam akıllı bir kanat kalmamış üstünde. rulmanı da bozulmuş nerdeyse boşa dönecek
    http://n1304.hizliresim.com/18/s/md75v.jpg
    çoğu usta bunun en son arıza yapabilecek parça olduğunu söyledi. aklınızda bulunsun rakamsal olarak yüksek bi meblaya sahip değil. eğer son a saklarsanız. segmana kadar götürmeye kalkarlar... allahtan ustam insiyatifli ve fikir konusunda açık görüşlüydü. yoksa daha yüksek rakamlarda uğraşıyor olacaktım...

4. sahsuvarohlu

sahsuvarohlu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    tamer erbas
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    slm konu aynıya benzedıhı ıcın sızın baslıktan sorım
    benım aracta fan acmama hararet yukseltme vardı once radyotorun altındakı fan musurunu dehıstırdım fan acmaya basladı bu seferde hararet gostergesı dengesız calısmaya basladı motor gec ısınıyor hararet yukselıyor fan acıyor ama ıbre bı turlu sabıt kalmıyordu bende termostadı degıstırdım bu sefer motor tez ısındı hararet yapmıyor hareret ıbresı yarının altında ceyrekte kalıyor halıylede fan acmıyor uzerınden cıkan termostat 88c derece cıktı ve tam kapanmıyordu ben 82c buldum onu taktım 6cderecelık sıcaklık farkı ıbrede bu kadar fark yaparmı sız termostadı kaclık taktınız ve hararet ıbresı yaklasık olarak nerede duruyor fıkırlerınızı beklıyorum sımdıden tsk ederım

5. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    benim taktırdığım fan müşürü de termostat ta 88 lik olması gerek. aracın ideal durumu yarının az aşağısıymış hararet olarak. geç ısınma olayı doğrudur, motor 10 dk da anca ısınıyo. bana sorarsan fark yapmaz derim ama yine de etkisi olur muhakkak. yağ,yakıt,devir,çekiş gibi unsurları etkiler tahminim. bu aracın en az yakıt yaktığı seviye motoru sıcakkenmiş. demekki sıcak olması da lazım az da olsa. eğer imkanın warsa yağ ve su devirdaim pompalarına da bakım yaptır derim. çoğu aracın üstünde hala fabrikasyon malzeme duruyo. miladını doldurmuş olma olasılığı var. ayrıca müşür konusunda excel biraz hassas. her müşürü kabul etmiyor..

6. sahsuvarohlu

sahsuvarohlu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    tamer erbas
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    cvp için tsk ederim onerilerini dikkate alvam

7. suatbeyim

suatbeyim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    suat keskin
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    Benim aracın hararet göstergesi hiç yukarı kalkmıyor. Hep sabit kalıyor. 400 km yol yaptım hararet göstergesi yerinden hiç kımıldamadı. Ancak farları yakınca milimetrik bir yukarı kalkış yapıyor. Onun haricinde en ufak kalkış yok. Maşallah mı diyelim, yoksa sorunmu var acaba. :)

8. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    hiç kalkmıyo derken ? arac normal ısıya geldiğinde yarının altında bir noktada sabitliyor kendini. fan ı da onun çok az üstünde açıyor. bir görüntü ile bunu gösterebilme şansınız varsa daha detaylı yardımcı olabilirz.

9. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Hararet göstergesi büyük ihtimalle şase alamıyor, farları açınca back light'ın şasesinden zayıfta olsa besleniyor. Yani sorun göstergede.

10. ahmet4646

ahmet4646 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    38
    Ad Soyad:
    Ahmet Gençay
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    kardeşim bu parçanın fiyatı ne kadarmış inşaallah gerek olmazda olursa aklımızda olsun birde kolay bulabildinmi.

11. Çağlar Baykan

Çağlar Baykan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    70
    Ad Soyad:
    Çağlar
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    ben gecen hafta değiştirdim accent admire devir daim 45 liraya aldım fiyat bilgisi olsun.

12. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz

parçayı bulmak sorun olmadı. ben aldığımda 70 80 tl civarıydı ama gördüğüm kadarıyla fiyatları biraz yükselmiş 90 100 arası bir rakama gelmiş. sitede kapsamlı satıcımız mevcut. elinde çoğunlukla parçalar mevcut oluyo.

13. suatbeyim

suatbeyim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    suat keskin
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    Hararet göstergesi için şüphelenip elektrikçiye gittim. İbrede sorun yok dedi. Müşür bozuk olabilir dedi ve rastgele müşür değişti. 50 tl gibi para ödeyerek. İbre halen yerinde. Çok fazla zorlarsam motoru, o zaman az bir kımıldama oluyor. Zaten benim fanda çeyreğe gelmeden çalışıyor. Radyatörün büyük olması sebebi ile kolay kolay da kımıldamaz dedilr.

14. arslanamca

arslanamca Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    arsan dalar
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    :) teşekkürler.. iyide usta birşey demiyormu peki

15. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    Aklıma takılan nasıl farklı bi radyatör mevcut sende ? bu aracın radyatörü standart benim bildiğim . klimalı klimasız farkı desen neyse ama o da o kadar etkilemez. sen yine de bir baktır derim. Müşür ve termostat ta mantıklı 2 nokta.

16. huseyin102

huseyin102 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    82
    Ad Soyad:
    Hüseyin PEHLİVAN
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
  17. Hyundai_Team

Hyundai_Team Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Bugün bende bir hararet problemi yaşadım. Vaktim yok en yakın ustaya göstereyim derken 4-5 tane usta gezdim. Yanımda 3-4 bidon suyla. Sanki hepsi birlik olmuslar kapak catlak dediler. Suyun nereye gittiğine bir anlam veremedim. Sonra elle gaz verirken elimi yaktım ve sorunu buldum.20 TL'ye hortumları aldım. Bir düz tornavida ve 10 T mafsalı aldım elime. Karbüratörün yanındaki hortumla gaz beyninden su taşıyan hortumları değiştirdim. Problem ortadan kalktı:) Ustalara baksaydım 500 TL'yi geçecekti masrafı. Her su eksilmesinde önceliği hortumlara verin. 20 TL'lik masraf büyümeden.

18. suatbeyim

suatbeyim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    suat keskin
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    Radyatörüm farklı değildir. Kuş serisine bakarak daha büyük bir radyatör var. Şuana kadar ibrede herhangi bir değişiklik yaşamadım. Muhtemelen benim müşür orjinal değil. Aldığımda üstünde başka aracın müşürü varmış, 50 tl'ye yine aynı müşürü takmışız. Ayarları farklı olduğundan su sıcaklığı belli bir seviyeye çıkmadan kalkmayabilirmiş. Zaten hararet yukarı az bir çıkacak olsa fan devreye giriyor.

19. emre1789

emre1789 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    emre karagöz
    oraya farklı bir aracın ki nasıl uydu hala anlamadım. olan bir tek accent var oraya.hararet sorunun olmaması güzel de yine de göstergede doğru netice görmek avantajdır. tut ki bi arıza olursa mazallah anlamazsın bile durumu.

20. ycl_cn

ycl_cn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    yücel can
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    93 model exel geçen hafta radyatörün al hortum girişinde çatlak vardı yaptırdım. Gün gece 2 km yol gittim hararet yarıdan fazlaya çıktı eve geldiğimde radyatöre baktım su azalmıştı ilave ettim bu gün sabah yine aynı şey oldu. Şehir içinde en fazla 10 km yol yaptım hararet göstergesi yarı oldu. Neden hararet yapar anlamadım Bu aracın hararet problemini çözecek bir usta varmı. Adana da

Bu Sayfayı Paylaş