LPG KABLO

hyundai excel far kolu ve diğer sorunlar hakkında...

'Excel Forum - Club' forumunda brfm11 tarafından 2 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. brfm11

brfm11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    hasan cemal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    arkadaşlar ;

1 ) yeni aldığım hyundai excel 1993 model aracın sadece uzun farkalrı yanıyor .
    far kolunu geriye doğru çektirdiğimde kısa farlarda yanıyor fakat sabit kalmıyor.
    biraz zorlayınca direksiyondan dumanlar çıktı.bende zorlamadım.Şuanda sıkıntı yok.Tüm far silecek aksamları çalışıyor fakat bir tek kısa farlar çalışmıyor.Farların bulunduğu makanizmayı söktüm.Far kolunda küçük bir tırnak var yuvaya girmesi gerekiyor.Fakat benim araçtaki tırnak yanındaki demirde takılı kalmış.Sanırsam takılı kaldığından kaynaklanıyor.Yada aracı aldığım kişi kısa farlarda sıkıntı olduğu için öyle ayarlamış.daha öncesnde işlem gördüğü belli oluyor.Oto elektrikçilere gittim yanmadığnı söyleyince hemen kolu değiştirelim diyorlar.Açıp makmıyorlar.

2 ) aracın radyotöründe delik var .Dün radyotr kabını doldurdum.Yola çıktım sağ tekerden metal sürtme gibi sesler geliyor. Özellikle yavaş hızlarda ve dönerken.Daha öncer böyle bir sıkıntı yoktu.Sabah aracı çalıştırdım ileri çekip altına baktığımda sağ tekerin ordan su kaçırmış gözüküyor.Yerde siyah yarım metre kare bir alan oluşmuş.Su biraz yağmı gibiydi.

Sizce far kolunu değiştirmelimiym yoksa oto elektrikçiye söktürüp tamir mi yaptırsam

iyi günler..

2. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    1) Far kolunu değiştirmek daha sağlıklı olacaktır.. Büyük ihtimal işlevini yitirdiği için far kolunu sabitlemişler..
    2) Radyatör delikse sunfix çelik macun ile yama yapılabilir, veya yeni bir radyatör alınabilir.. Radyatör bağlantı boru ve kelepçeleri kontrol edin.. Yağ damlatması varsa karter keçesi veya tıpa dan kaçırıyor olabilir..

3. brfm11

brfm11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    hasan cemal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    teşekkürler

bencede değiştirmek daha mantıklı gibi duruyor.

Bu Sayfayı Paylaş