LPG KABLO

Hyundai Elentra 2012 Mode Plus Lpgli Motor Sorunu

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda swenty tarafından 13 Mayıs 2022 tarihinde açılan konu

1. swenty

swenty Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    AHMNET KAYABAŞI
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    merhaba arkadaşlar geçen gün arabamda bir anda ses gelmeye başladı aracım çektim bir servise götürdüm aracım 70 binde 2012 Hyundai elentra mode plus paketi triger sinciri genişlemiş diye triger seti değişti yağ bakımları buji leri vs aracı aldım ama eskisi gibi diildi ses gitmiş ama zaman zaman ses geliyor gaza basınca cok olmasada bazen ses geliyor gidiyor motoru indirmemiz gerekli dediler Hyundai servisine götürdüm lpg enjektörden dediler lpg servisi ise enjektörde birşey yok dediler ne yapmam gerekli bilgilerinize ihtiyacım var teşekkür ederim

2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Geçmiş olsun , ilk seferde servise gitseydiniz keşke. Şimdi ya şundadır ya bunda oyununu başlatacak ustalar. Olan size olacak. Triger zinciri genişlemesini pek anlamadım. 70 binde bir arabada aklıma yatmadı.
    @master006 hocamda da aynı araçtan olduğunu sanıyorum tecrübelerinden yararlanabilirsin.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

lpgyi devreden çıkartarak bir süre kullanabilirsiniz. aracı benzine alın. lpg tankından lpog vanasını kapatın. motor bölümündeki lpg enjektörlerinin soketleri çıkartın. böylece enjektörlerin sesi tamamen kesilir. bu deneme araca ilave bir arıza açmaz. kolayca geriye dönebilirsiniz.

lpg enjektöründen değilse nereden gelir bilemiyorum. ama 70 binde bir elantranın zinciri uzatması da neredeyse imkansız. aracın ilk sahibi misiniz?

Bu Sayfayı Paylaş