LPG KABLO

Hyundai Bayon Alınır Mı?

'Otomobilinizi Tanıtın' forumunda facho tarafından 22 Ekim 2022 tarihinde açılan konu

1. eran_

eran_ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    Erhan Erhan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bayon 1.4 MPI BC3 CUV (2021-202x)
    Merhabalar. Benzer süreçleri ben de yaşadım. En nihayetinde 22 Ekim 2022'de 1.4 Elite paket beyaz renk aracımı teslim aldım.
    İnsan bir ürünü araştırınca genelde sorun yaşayanların yorumları çıkıyor karşısına. Çünkü memnuniyetin paylaşıldığı platform pek yok.
    Aslında paylaşılan sorunlar ufak tefek ve ufak dokunuşlarla giderilecek sorunlar. Sadece benim de şikayetler arasında gözüme çarpan 2 kişinin frenlerle alakalı yaşadığı ses sorunuydu. Onu da balata değişimi ile gidermişler zaten. Seri üretim yapılırken hatalı parçanın o araca denk gelmesi ile alakalı bir durum tamamen.

Motordan başlayacak olursak, şimdiye kadar 300 km şehir içi yol yaptım. Evet bir turbolu motor gibi sollamada aniden fırlamıyor, evet turbolu motorun 120 ile tırmanabildiği yeri 90 ile ancak tırmanıyor ama bunları bu kadar abartmamak gerek. Hani bunu bilerek almak gerekiyor. Ben aracımı her zaman limitlerinde ve sakin kullanırım. Kullanımı çok keyifli, yumuşacık bir araç. Motor da benim beklentilerimi karşıladığı ve ne verebileceğini bildiğim için bana yetiyor.
    Yakıt tüketimine gelecek olursak, şu an yol bilgisayarı şehir içinde 7,2 litre gösteriyor. Agresif kullanımda elbette artabilir. 1.0 motor zaten gelmiyor. Ancak ikinci el bulabilirsiniz ama onlar da pahalı zaten.

Yol tutuşunu çok başarılı bulmadım.

Konfor çok iyi. Tabii henüz sıfır bir araç. Sessiz, yumuşak.

Tasarım da yine zevk işi tamamen ama ben çok beğeniyorum. Dikkat çekici ve güzel duruyor bence.

Aracın sağından, solundan trim sesi, balata sesi, tıkırtı sesi duymadım şükür. Çünkü bunlara çok takarım. Alır almaz sıfır Kumho marka 4 adet kışlık lastik taktım.

Soracaklarınız olursa elimden geldiğince yanıtlarım.

onurforces, Gunesec, facho ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. facho

facho Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Barış Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merhaba arabayı maalesef almayı artık düşünmüyorum, şahsen karşılaştığımız manzaradan sonra bırak arabayı almayı biri çıkıp bize bedavaya araba verse almayız. Dış görünüşe göre ilgilenen araba bayileri bu durumda olduğu sürece şahsen tek kuruşumu vermem arabaya. Hyundai ve diğer markaları bu denli rezil eden sırf dış görünüşe göre yargılayıp yardımcı olup-olmayan çalışanlar olduğu sürece biz daha çok şey tartışırız. Yardımcı olan herkes hakkını helal etsin lütfen, artık araba almayı en azından bu zamanda almayı düşünmüyorum.

3. SerialKiller41

SerialKiller41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    302
    Ad Soyad:
    Koray Yunus
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Benim birtane konum vardi hangi sifir suv seklinde, orada belirtmistim hyundai kadar musterisiyle ilgilenmeyen bir arac sirketi yok. Arac bakacagimiz gun isyerinde tamir tadilat yapmam gerekti ustum basim camur ve kir icindeydi babamida cagirmistim isyerine kendisi elektrikcidir oda esofmanla gelmisti heryerimiz batti eşimde doktordur ogun heryeri kan icinde geldi crocslarla esofmanlarla gelmisti skoda ve peugeot sanki uzerimizde smokin varmis gibi davrandi cayimiz kahvemiz eksik olmadi araçlarıni tam anlamiyla tanittilar test surusune cikardilar. Hyundainin ise ben yemegini vermiştim beni taniyorlar ona ragmen arabanin anahtarini kaybettik, ne yapacaksin i20N i tucson diyoruz size gore degil bayon bakiyoruz liste fiyatinin 60.000 ustunde satış. Komedi gerçekten adamlar buyrun gelin oturun bile dememisti

Paşalar gibi gittik peugeot 2008 aldik kasim ayinda fiyati 26.000 tl zamlanmasina ragmen zam farkinida almadilar

Yazdiklarim satiş bolumu icin gecerli servis bolumunde bu denli sikinti yasamadim

4. facho

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Barış Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Ne olursa olsun dış görünüşe göre bir insan yargılanmamalı, gerçekten yazık böyle büyük şirketlerden böyle bir durumla karşılaşmak beklenecek bir durum değil.

5. SynysterGates

SynysterGates Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    595
    Ad Soyad:
    Kaan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    Yaşa göre yargılama durumu da çok oluyor özellikle Hyundai servislerinde bu aralar bu durum arşa çıkmış,tabii ki bazılarını tenzih ederim.Oturup iki kelime edince lafı ağzına tıkanlarda var,karşılıklı diyalogta senin boş olmadığını anlayıp ona göre konuşanlarda var.Altunizade'de ki bir yetkili servisle özellikle son gittiğimde epey hararetli tartışmıştık.Adama şanzıman yağı değişimi için geldim onun için randevu aldım diyorum sizin aracınızda şu şanzıman var deyip yanlış şey telaffüz ediyor,düzeltiyorum doğrusunu (ki doğru önerilerde bulunsun,vaktimi almasın) bir müsade edin de anlatayım diyor kızarak :) Müsade ettim anlattı beyefendi de,4 ileri şanzımana göre anlattı :) Aracın CVT olduğunu söyleyince olsun farketmez deyip geçiştirmeye çalışmıştı.Daha beteri kalktım Tuzla'dan sabahın köründe oraya gittim,neymiş ben ona göre randevu almamışım da parça yokmuşta araç bekleyecekmişte ben istersem motoru bile sökerlermiş ama garanti veremezlermişte bana masal anlatıp durdular,müşteri temsilcisi ise orada sanki hiç onunla konuşmamışız gibi davranıp beni yalanladı :) Aynı yerin satış kısmı ama tam tezat halde o kadar ilgililer ki,şu modelle test sürüşüne çıkmak istiyorum dediğim anda direkt çıkmıştık.Birkaç sene öncesine kadar fevkalade ilgi alakaları vardı çoğu bayinin ancak şuanda hepsi rezalet durumda.Özellikle sizi genç görüp yargılıyorlar ancak oradan bir şey alacak olun,anında kuzuya dönüyorlar,açıkçası bu durum bazen hoşuma gitmiyor değil çünkü bariz şekilde Money talks,öyle kişiliklere anlayacakları dilden cevap yani :)

Peugeot bayisi durumuna ben de katılıyorum gerçekten ilgi alakaları üst düzeyde müşteriye değer verip alternatif üretiyorlar,kaç kere araç testine gittim cidden ilgi alaka gayet hoştu.Yani işini severek yapma faktörü bir yana,böyle kişiliksiz ya da boş insanları bayilere toplayıp toplayıp bizimle muhattap ediyorlar ya gerçekten ona üzülüyorum,sanayi işine benzemesin diye yetkili servisi fahiş fiyatlarına rağmen tercih ederdik eskiden şimdi o da yok artık,kurumsallıktan uzak beter bir müşteri ilişkileri var özellikle Hyundai'nin.Anadolu yakasında gittiğim 3 yer böyleydi maalesef,hiçbir bilgi bilmeyip sanki müşteriye ihtiyacı olmayan tok satıcılar gibiler.

onurforces bunu beğendi.
  6. SerialKiller41

Alınan Beğeniler:
    302
    Ad Soyad:
    Koray Yunus
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai neden böyle oldu anlamış degilim pandemi öncesine kadar acik ara en iyi musteri hizmetinde bulunan firmaydi hatta ford ww hondasi olan arkadaslarla dalga gecerdim ne oldu garanti karsilamadi gibisinden. Ancak şuan gelinen noktada acik ara en ilgisiz firmalardan biri olmuş araçlari rakiplerine nazaran sinifinin en dolu en gosterisli en cok konusulan durumdayken en kotusu olma yönunde ilerliyor, altin direksiyon ödulunu alan i20 den sinifinin en kotu motor sanziman secenegi olan kaliteden yoksun i20 ye dusmenin sebebi nedir? 650 bin tl ye heryeri çatir cutur oynayan en ufak yumusak malzeme bulunmayan en kucuk bagaj hacmine sahip suvu ureterek bayi farkini koyup 700-720 bin tl ye satma lüksünu nasil elde ettiler bunuda anlamis degilim. 1 milyon liraya dolu tucson mu yoksa 3008 mi? Veya b-c segmentinde bulunan t-roc mu? Ayni fiyata skoda karoq mu? Rakipler bu kadar coşmuş gidiyorken hem hizmet kalitesini yerlere serip hem f/p olayini ortadan kaldirip hem de sinifinda cazip olmayan araclari uretmek buyuk cesaret gercekten. Bir hyundai kullanicisi olarak bu duruma cok uzuldum hep derdim hyundai benim aracim 1 milyon veririm yine de hyundai alirim diye ama şuan dusuncelerim degisti malesef bu i20 muhtemelen son hyundai arac olacak hanemizde

SynysterGates bunu beğendi.
  7. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    hyundai 2 tane youtuber ile işi kurtarabileceğini sanıyor :)
    eski yönetimin (ve kadronun) ekmeğini yiyorlar, yakında daha rezil hale gelirse şaşırmam.

8. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    araçlar kötü değil bence, tucson çok iyi bir tasarım, zaten son 7-8 yıldır en çok satan c suv listesinde dereceye giriyor. yine girer.

mesela kia satıcıları daha kötü, ama sportage de çok satıyor. bence hyundailerde en büyük eksik bütün modellerde benzinli turbo+çift kavrama şanzıman seçeneğinin eksik olmasıydı. şimdi o farkı kapattılar.

yetkili satıcı ve servis düzelse yine herkesin seve seve kapış kapış alacağı marka olur.

onurforces bunu beğendi.
  9. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Araç alma düşünceniz ve ihtiyacınız varsa eğer, bence seneye ertelemenizi tavsiye etmem. ÖTV muafiyet limiti 455binden muhtemelen 850-900bin hatta belki üzerine çıkarılacak, uzun zamandır bekleyen bir taleple birlikte ocak ayından itibaren araç bulmanız biraz daha zor hale gelebilir diye düşünüyorum.

onurforces bunu beğendi.
  10. facho

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Barış Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Artık araç alacaksam da ikinci el almayı düşünüyorum, her hangi bir bayiye tek bir kuruşumu dahi yedirmem.

11. SerialKiller41

Alınan Beğeniler:
    302
    Ad Soyad:
    Koray Yunus
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Tucson güzel bir araç ancak ayni fiyata ww tiguan gibi bir rakibi var tucsonu hyundai degil aracin kendisi sattiriyor. Suanda satis rakamlari bayilerin ve markalarin prestij ve hizmetine gore degil ulkeye getirdikleri sayilara gore siralaniyor tucson 9800 tane satmis ise 9800 tane ulkeye getirmiş 20 bin getirip 9800 satmamiş talep arza gore cok fazla oldugundan satis rakamları ulkeye getirilen arac sayisiyla belirleniyor artik.

12. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    sonuç olarak kötü aracı satmaya çalışmıyorlar, araçlar iyi bayiler kötü. tiguanla aynı fiyata getirdiği aracı bu bayiler satabiliyorsa araç gerçekten iyidir. bir de son 2 senedir bayilerin %10 ilave ücretle sattığını düşününce.

onurforces ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  13. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Hocam tam olarak ne yaşadınız? (Paylaşmak isterseniz tabi) Ayrıca forumun hyundai den sikayetler kısmı var. Mod lar oraya da tasiyabilir uygun gorurseniz ve gorurlerse.

14. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bence çift kavrama için de geç kaldılar, son birkaç yıldır tam otomatikler tercih edilir hale geldi.

15. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    yeni nesil çift kavraması olan bmw 320 ve bmw 520 kullandım. bence iyi bir çift kavrama bunlardan çok daha konforlu ve performanslı.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  16. facho

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Barış Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hocam pek ilgilenmediler dış görünüşümüze bakarak öyle diyeyim. Açıkçası şikayetçi olmakta istemiyorum çünkü uğraşmak istemiyorum, tek kuruşumu yedirmem dediğim gibi ikinci el modellere yöneldim artık.

onurforces ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  17. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Tarih boyunca , insan davranışları “ ye kürküm ye “ modundadır. İstisnalar vardır tabi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

muhendus bunu beğendi.
  18. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    İstisnaya en güzel örnek peygamber efendimiz hz. Muhammed (s.a.v) dönemidir.

Asel Kaan Efe, muhendus ve Ahmet özgür bunu beğendi.
  19. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    Yeni nesil çift kavraması olan arkadan itişli / dört çeker hangi BMW modeli var ki, bir kaç M model dışında?

1-2-X1-X2 harici otomatik BMW ler hep ZF 8 ileri tam otomatik yıllardır

20. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,896
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bizim tucson 12 bin km oldu, yüzde 15 indirimle 2.bakim için 3700 fiyat istiyorlar...

muhendus bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş