10 Kasım LPG KABLO

Hyundai accent era eps arızası

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda cankaptan54 tarafından 28 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. ahmethan85

ahmethan85 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ahmet Candan
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Merhaba arkadaşlar.2006 era aracım var.Eps ünitesi arıza veriyor bugün 4 kere ışık yandı direksiyon ağırlaştı.Bunu değiştirmek istiyorum serviste ama fiyat oldukça yüksek şeklinde yorum okudum.Tamiri mümkün müdür acaba? Bilgisayara bağlayınca tork sensörü arıza veriyor,direksiyon sağa sola çevrilince de eps'nin olduğu bölümden sesler geliyor.

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    tork sensörünü bulursanız değişmesi kolay

3. Fatih 6434

Fatih 6434 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Fatih Sağır
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Ersin kardeşim merhaba
    Bendede 2006 Accent var aynı sorun benim arabadada var.eps arızası her gün aracı kullandığımda oluyor.ayrica araç park halinde iken direksiyondan sağa sola hareket ettirirken gıcırtı sesleri geliyor.ne yapmam gerekiyor.yetkili servise gidip ücretsiz değiştirme imkanımız varmı şuan icin

4. Fatih 6434

Fatih 6434 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Fatih Sağır
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Arkadaşlar merhaba.bende eps arızası için geçen hafta yetkili servise gittim.araci bilgisayara bağladılar arızayı gördüler.merkeze mail attılar parçanın garanti kapsamında değişmesi için, aynı gün merkezden onay geldi ve bugüne randevu verdi değiştirmek için.buraya kadar herşey normal.araci servise teslim ettiğimde danışmana ESP motoru beyni ile birliktemi değişiyor dedim,yok sadece fabrika motorunu değiştiriyor dedi.neyse parçayı değiştirdiler ama servis beyindende arızalı olabilir dedi, şöyleki araç rolantide yani p konumda çalışırken eps ışığı yanıyor,d konuma alıp gaza basınca eps ışığı sönüyor ve direksiyon normalleşiyor (servisten teslim alırken böyleydi)daha sonra eve geldiğimde aracı stop ettirdim tekrar çalıştırdığımda bu sefer eps ışığı yanmadı ama motor devri sürekli olarak bin ile üç bin devir arasında geziyor.bu şekilde biraz turladım ama çok daha tehlikeli bir hal oldu, ayağın sürekli frende olması lazım ki öndeki araca vurmayasin.

MAERKEK bunu beğendi.
  5. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    vites konum svicinde arıza olabilir, servisin bakması lazım.

MAERKEK bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş