LPG KABLO

Hyundai accent era eps arızası

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda cankaptan54 tarafından 28 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. sivaslı

sivaslı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    ÜÇRETSİZ DEĞİŞİM YAPTIDIĞIMDA 70000 KM İDİ.

2. sivaslı

sivaslı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:

02165716301 BEN ARADIM HLLETTİLER

3. sivaslı

sivaslı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    02165716301 MÜSTERİ TEMSİLCİSİ

4. sivaslı

sivaslı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    2006 model aracım var servise götürdüm eps numarasına bakalım hatalı seri ise ücretsiz değişim dediler.Hatalı seriden olduğunu belirtiler onay gelince sizi ararız dediler iki gün sora arayıp değişim yaptılar.

5. djapobaba

djapobaba Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    apo al
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    meraba arakadaşlar.. benım 2007 1.4 accent era aracımda da eps sorunu cıkıt. Alanya alanses hyundai Servisine gittiğimde gerek servis çalışanları gayet iyi ilgilendiler eps soruunu da genel merkezle görüşüp bir gün sonra giderdiler. aracımın 2008 den sonra servis kayıdı çıkmadığından aracımı servise girmesi gerektiğini ve 60.000 bakımınn yapılmasını söylediler. Fakat benım aklıma takılan şey eps arızası giderilirken servise mi girmem gerekli ve eps arızasıyla ilgili hiç bir fatura yada döküman verilmedi? ayrıca 60.000 bakımına %20 indirimnden sonra 580 tl cıkardılar normal mi sizce fiyat.. ayrıca bu v kaıyşıylaa trğer kayışı aynı mı? 60.000 km de trger değişecek yazıor fakat benımkını kontrol etmişler kontrol yazıor?

6. cevizkabugu

cevizkabugu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    eps ünitesi devre dışı kalıyor EPS ışığı yanıyor, dreksiyonu özellikle şehir içinde döndürmek çok zor oluyordu. aracı durdurup tekrar çalıştırınca dreksiyon düzeliyordu. ara ara devre dışı kalıyor bir de gacırtılar gucurtular geliyordu.

hyundai müşteri hizmetlerini aradım sorunu anlattım. 1 gün sonra servisten aracımı çağırdılar yapılan kontrolden sonra EPS ünitesinin değişmesi gerektiğini söylediler.

1 hafta sonrasına gün verdiler aracımın garantisi bitmiş olmasına rağmen garantiden ücretsiz değiştirdiler.

MSC bunu beğendi.
  7. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Bakim icin servise mi goturuyorsunuz aracinizi?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. kartalacar

kartalacar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    42
    Ad Soyad:
    cem cem
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:

Slm lar bakımlarınızı sürekli servistemi yaptırmıştınız acaba iyi niyet garantisi adı altındamı yaptılar saygılar...

9. cevizkabugu

cevizkabugu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    aracı sıfır almıştım ilk sahibiyim bu önemliymiş. 5 yıllık garanti süresi içerisinde bakımları serviste yaptırmıştım bu en önemlisiymiş.

10. brky.getz

brky.getz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    508
    Ad Soyad:
    B.AKKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Az önce tamirciye gelen era nın sahibi ile konuştuk direksiyon eps arızası onda da varmış. Araç 2006 model garantisi bitik onunda ücretsiz değiştirmişler. 2006 -2009 arasında ise ücretsiz denmiş.

11. NEFRET35

NEFRET35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    46
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Arkadaşlar aynı arıza izmir belkahve yokuşunu yaklaşık 80 le inerken başıma geldi ve direksiyon taş gibi kaldı. Allahtan yokuşun bitişine yakın boş bir arazi var direk ora girerek durabildim herhangi bir kaza yapmadan. Netten araştırıp değişimin ücretsiz olduğunu birkaç yerde okudum ve Hyundai yükseliş servisine götürdüm. Bun gidiş bana 1200.00TL ye patladı. 2006 model aracım ama değişim yapmadılar , artı direksiyon değişti lakalara girdiğimde tıkırtı sesi geliyordu 3. kez götürdüğümde çözebildiler oda nasıl direksiyonumun aşağı yukarı oynamasını iptal edip kesebildiler. Hyundai Çakırlar servisine gidip durumu anlattım 15 dakikada direksiyonun hareketini aktif hale getirdi tıkırtıyı bir miktar kesebildi. Söylediği birkaç kelime daha oldu ama oda bende kalsın artık .

12. NEFRET35

NEFRET35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    46
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Ersin bey ömür boyu garanti kelimesini neye dayanarak söylemektesiniz. Ben Hyundai yükseliş servisine götürdüm 2006 model 1200 t ye patladı ücretsiz değişim olması gerekiyor nette arazalı bir seri olduğu o yüzden Hyundai bunu değiştirdiğini söyledim ancak yaptıramadım ücretini seve seve aldılar. Varsa imkanım hakkımı aramak isterim.

13. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Araciniz garatisi bittiktem sonra da hyundai de mi bakima girdi yoksa disarda mi?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. zkadiyoran

zkadiyoran Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    zülfü kadıyoran
    Yaşadığınız Şehir:
    23-ELAZIĞ
    Araç Modeli:
    Merbalar arkadaşlar 2006 era tem aracım var ve benimde eps ışığım yanıyor ve direksiyon ağırlaşıyordu bende bu yazılan yorumlardan sonra assa,na mail attım ve telefonla aradım ondan öncesinde servisi aradım bana arzalı olabileceğini ve tahmini 1.200 tl olduğunu söylediler sonrasında assan bana dönüş yaptı ve servisi arayıp yönlendirdi servis arza tespiti yaptı ve eps arzalı olduğu ve fabrikaya mail atılacagını belirti ve servis 3 gün sonra dönüş yaparak fabrika üçretsiz değişim yapacagını söylediler ve parçayı bekliyorum fabrikadan size tavsiyem servisin üstüne düşün bu hayati bir hata olduğu için assan üçretsiz değiştiriyor garantisi geçsede

15. rundll32

rundll32 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    192
    Ad Soyad:
    OnuR
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Honda
    Araçların servis bakımlı olması gibi bir şart varmı benim arkadaşın 2007 erasindada arada devreden çıkıyor.ama araç servis bakımlı değil eğer her turlu kabul ediyorsa bizde İzmir deki yükselişle bit kavga edelim bu konuda

16. mustafakilic82

mustafakilic82 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mustafa KILIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    bende de 2006 model era crdi var. EPS Işığı yanıyor ve direksiyon taş gibi oluyordu. izmir'de Yükseliş Hyundaı var. Bilen bilir. 18.11.2015 tarihinde saat 14:30'da servisi aradım, sorunu bildirdim. şase numarasını istediler. istanbul merkeze bildirip geri dönüş yapcaz dediler. saat 18:00'de tekrar aradılar ve 19.11.2015 tarihinde yani hemen ertesi gün ücretsiz olarak değiştireceklerini bildirdiler. 15 yıldır çeşitli modeller de olmak üzere Hyundai kullanıyorum, hiç pişman olmadım. üstüne üstlük bu olayla birlikte bir kez daha ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım. şunuda söylemeden edemicem, bu forum yöneticilerini teşekkürü borç bilirim. sonuçta burdan öğrendim böyle bir ücretsiz değişim yapılacağını...

17. mazotşist

mazotşist Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    ibrahim
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    2007 era aracımı 2. el aldığım 2011 yılından beri eps hatası senede 1-2 tekrarlıyordu. kontağı açıp kapatınca düzeliyordu. Ancak son zamanlarda (2016 yılı içerisinde) haftada 1-2 kez eps hatası alıp direksiyon kazık gibi olunca kaza yapma riski olduğundan Hyundai Assan'la iletişime geçtim beni servise yönlendirdi. Servis kontrol için yarın bekliyor. Aracım garanti bitene kadar yetkili servis bakımlı. Sonrası kendi ustama yaptırdım bakımlarını. bakalım ne diyecek servis yarın. Gelişmeleri yazacağım.

<<bülent>> ve gogo46 bunu beğendi.
  18. mazotşist

mazotşist Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    ibrahim
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Evet arkadaşlar gittim geldim servise. usta bindi beraber gezdik yakamadık eps ışığını. sonra bilgisayara soktular tüm herşeye baktı usta sağolsun bi hata bulamadı. Eps hatasını aldığım an video çekicem ve değişim talep edicez hyundai assandan. buradan tüm hyundai gençler oto servis çalışanlarına teşekkür ederim çok ilgili ve güler yüzlüler.

19. mazotşist

mazotşist Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    ibrahim
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    4 kasımda videoyu çekebildim, 5 kasımda servise gittim ve izledik videoyu, bilgilerim alındı parça istenecek ve bana haber verecek servis
    Bakalım ne kadar sürecek :)

20. yvz

yvz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    558
    Ad Soyad:
    Yavuz S.
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sonuç ne oldu? Aynı arıza bir arkadaşın Era'sında da meydana gelmeye başladı. Duruma göre servise yönlendireceğim onu.

Bu Sayfayı Paylaş