LPG KABLO

Şikayet Giderildi Hyundai 5 Yil Garanti Sorunu

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda sonay tarafından 19 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Önümüzdeki hafta cuma gününe kadar bekleyeceğim eğer sonuç alamaz isem başka yerden yürürüm ama kardeşim resmen enayi yerine kondum ya. Neymiş firma fatura kesmiş iyi de firma faturayı kestiği beni bağlamaz ki ben aracı aldığım tarihe bakarım ve bu markayı seçme nedenim de 7 yıllık garanti için seçtim. Oda elimde kalır ise bu işime yaradı?

2. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bu garanti belgesi de burada dursun bakalım kağıt üzerinde garanti vermek kolay ama iş asıl garantiye gelince öyle olmadığını anladık kısa zaman içinde.

3. uur5560

uur5560 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    107
    Ad Soyad:
    Uğur
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Hocam kitapçıktaki belgeden ziyade size bir fatura vermiş olmaları lazım o elinizde mi

4. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hepsi elimde. Sadece işe bakar mısınız? Bu kitapçığın üst kısmı araç bana teslim edilir iken alındı. Daha önce bu parça olmadan sadece fatura ile de garanti işleminin başlatılması da ayrıca bir garip durum. O zaman aklıma gelen konu şu demek ki adamlar müşteriye bu kağıdı verip arka planda istedikleri gibi işlem yapıyorlar o zaman bu belgenin anlamı ne? Bu arada sanal alemde de paylaşmaya başladım.

https://www.sikayetvar.com/hyundai-...il-garanti-aldigim-arac-5-yil-garantili-cikti

5. adgny

adgny Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    601
    Ad Soyad:
    Ahmet DOĞANAY
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Biliyorsunuzdur. Bende ısıtma bujileri mevzusundan aradım, iki haftadan fazla oldu. Bu süreçte 3 kez aradım, sordum. "Size döneceğiz" diyip durdular! Nasıl dönmekse artık bu??!! Aradığımda da "ilgileniyorlar" deniyor. Hiçbir ilgilenme emaresi yok. Müşteri memnuniyeti bu kadar işte, birde servislerde "ömür boyu müşteri bağımlılığı" yazıyorlar :cool:.
    Gerçekten araba seçerken servis ve satış sonrası hizmet kalitesi çok çok çok önemli, bunu ilk defa bu kadar farkediyorum. Bu arabayı sevmesem sırf servis konusundan elden çıkarırdım inanın!! Geçen haberde gördüm, biri sıfır Tucson almış, araç ilk ayından itibaren sürekli sorun çıkarıp yolda kalmış, onu bile mağdur ettilerse beni hiç tınlamazlar. Ben pusuya yattım bakalım ne zaman dönecekler. Allah'tan servise parçanın ödeme yapmadım, onlarda aramadı, nasıl olsa arıyacaklar mecbur, bekliyorum bakalım. Onlar aramadan ödeme yapmayacağım, hayatımda en sevmediğim şeyi bana yaptıracaklar. :mad:

Halil, Asel Kaan Efe ve ndipi bunu beğendi.
  6. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Sorma aynen bende daha önce OPEL var idi. Aracı doğru tamir eden yok diye sıfır araç almaya karar verdim. Garanti konusunda ise özellikle hyundai seçtim. Çünkü dedim ağır bir arıza filan olur ise de bir şekilde çözüm bulunur diye. Ama şimdi yaşadıklarım sonrasında ilk işim aracımı satacağım ve bir daha bu markanın aracını almam. Düşün ya kocaman bir firma kendi aracının garantisine sahip daha çıkmıyor. Elimde faturam var garanti evraklarım var ama yok efendim sizin aracınız bayii 30 Temmuz da verilmesinden dolayı aracınız 5 yıllık garanti içinde diyecek kadar da genişler.Ben bu garanti olayını öyle yada böyle çözerim de kocaman bir firmanın ayıbı ortada. Kalır. Başka bir konu da arkadaş kime iyi dedi isek..... artık gerisini siz tamamlayın.

<<bülent>> ve adgny bunu beğendi.
  7. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam bu duruma üzülmemek elde değil , benim arabamda 7 yıl öncesinde kaldı , bir iç trim sorununu 24 saat sonra söyledim kabul ettiremedim. Yani 7 yıldan bu yana değişen bir şey yok , mutlaka firmalar da biliyorlardır , seni ayakta tutacak önce ar-ge sonra müşteri memnuniyeti ama nedense böyle olmuyor.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

ndipi bunu beğendi.
  8. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Aynen abim ya abi Allah aşkına böyle bir saçmalık olur mu? Araç bayii Temmuz ayında gelmiş orada yatmış ve sonra bu araç bana satılıyor ve ben aracı alır iken de 7 yıl garanti ile alıyorum ve sonra öğreniyorum ki araç Temmuz ayında garanti kapsamına alınmış. O da değil adamlar resmen utanmadan bayii de yapan arabanın garantisini yattı yerden müşteriye fatura ediyorlar. Dünyanın neresinde böyle bir saçmalık olur ki?

<<bülent>> ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hangi bayi ile görüştünüz?

10. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Araç Akbak hyundai den alındı. Şimdi bir çok arkadaş diyecek ki yav ne olmuş nasıl olsa araç 5 yıl garanti içine alınmış. Öyle değil arkadaşlar şimdi bu araç 30.07.2018 teslim diye sistem de görünmekte. Var sayalım ki araç 01.08.2023 de şanzuman dağıldı yada garanti kapsamı içinde olması gereken bir arıza geldi. Sizde firma bu aracı garantiden yapar mı? Hiç sanmam yapsınlar. Adamların diyeceği ilk şey aracınızın garantisi bitmiş. Ve siz de oturup kalacaksınız. Aynı konu içinde yaşanan diğer arkadaşın sorunu gibi. Diğer konu da tüm evrakların teslim tarihi ortada olmasına karşın hyundai assan ın çözüm bulması gerek iken çözüm bulmaz ise buda firmanın güvenine gölge düşürmesi demektir. Para bir şekilde kazanılır ama güven gider ise o iş biraz zor. hyundai yıllarca bir imajını yıkmak adına elinden geleni yaptı değil mi? Amacı müşteri kazanmak idi. Ha şimdi ise bu güveni sürekli tutması gerek. Bakalım. Elimde olan diğer evrakları da mail yolu ile yolladım. Umarım istediğim şekilde sonuç alırım. Almaz isem de sonuna kadar gideceğim. Bu ayıp da hyundai kalsın.

muhendus ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  11. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Aynı durumu bende yaşadım. Ata hyundaiden 2018 model 2019 mayıs ayında sıfır bir i20 aldık. Faturası 2018 temmuz ayında kesilmiş ancak servisin söylediği ilk tescil tarihi yani 2019 mayıs ayı garanti başlangıcı olarak geçiyor.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  12. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hiç inanma. Eğer işimi sağlama alayım diyor isen sana tavsiyem. hyundai Assan ara aracının garantisi ne zaman bitiyor diye sor. Bende öyle sanıyor idim. Adamlar bayii de yatan aracın faturası kesildiği 30 TEMMUZ dan itibaren garanti başlatmışlar. Yani millet enayi yerine konuyor. Adamın bayii de yatan arabasına alan kişinin garantisinden yiyor. Böyle bir saçmalık olmaz.

gokhan06 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  13. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar konuya bilgilendirme amaçlı yazıyorum hyundai Assan dan Aymer hanım aradı konunun çözüm aşamasında devam ettiği bilgisini verdi. Umarım kısa zaman içinde dişe dokunur bir çözüm olur. Gelişmeleri buradan paylaşmaya devam edeceğim.

14. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Takipteyiz gerçekten insanin tahmin edip önlem alamayacağı bir sorunla uğraşıyorsunuz Allah kolaylik versin.

ndipi bunu beğendi.
  15. moonshine

moonshine Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    moon shine
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Sizde benim gibi yapın servisler ile tüm ilişkilerinizi kesin piyasada bakım yaptıracak yada arıza çözecek usta çok. En son Eps faciasından sonra servisin önünden bile geçmiyorum.

Mi Max cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  16. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tam 8 gün oldu arkadaşlar. Bugün Assan ile görüşmeler oldu. İşlemin hala devam ettiği yönünde tarafıma bilgi verildi. Bakalım çözüm ne olacak? İnsanı üzerin nokta hyundai assan kocaman bir firma bayii tarafından diyelim hataya bu hata yı giderememiş olmaması. Ya ben aracın bir parçası değişsin filan derdinde değilim ki. Sadece aracımı alır iken bana sunulan 7 yıllık garantinin tarafıma verilmesi. Çok ayıp etti hyundai assan. Öyle 5 yıl 7 yıl garanti demek ile olmadığını bu konu sayesinde öğrenmiş oldum. Güvenim sarsıldı mı? Evet sarsıldı. Sadece kendilerinden kaynaklanan bir hatada dahi nokta atışı çözüm yapamayan hyundai assan büyük arıza olsa o zaman durum ne olur? diye kendi kendime sormadan edemiyorum.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  17. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    @ndipi merhaba, sizden sonra ben de hyundai assan ile görüştüm. Pazartesi aradım kayıt oluşturdum biraz önce de geri döndüler. Servisin söylediği gibi aynen aktardılar. İlk fatura kesim tarihine bakılmadan aracı aldığım tarih olan 2019 4. Ay olarak garanti başlangıcını teyit ettiler.

Asel Kaan Efe ve ndipi bunu beğendi.
  18. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Buyur işte size bunu söyleyen adamlar elimde eşek kadar faturası olan benim aracımın garantisini Temmuz diyor gel de işin içinden çık. Eğer iletişime geçer isen yada servise gider isen bir evrak al derim. Çünkü adamların bir dedikleri diğerini tutmuyor.

gokhan06 bunu beğendi.
  19. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    10 Gün oldu ve hala bir sonuç alamadım. Olumsuz dahi almış olsa idim. Mahkemeye müracaat edecek idim. Ve hala konu inceleme aşamasında bilgisi verildi. Bakalım. Ama şu durum gerçekten kocaman bir firmanın ayıbı olarak kalacak. Ben bir arıza yada başka bir sorun için mücadele etmiyorum. Almış olduğun aracın bana teslim tarihinden garantisinin başlaması istiyorum hepsi bu kadar. Gerçekten arıza yapıp garanti den çözmeye çalışacak arkadaşlara sabırlar dilerim. Sadece evrak aşamasını dahi çözemedi isek vay haline.

adgny ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  20. TRKMN

TRKMN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    180
    Ad Soyad:
    TRKMN
    Yaşadığınız Şehir:
    53-RİZE
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sayın @ndipi
    Serzenişlerinize haklı bularak katılmakla beraber sosyal medya (mesela twitter (bence şikayetvardan daha etkili)) üzerinden muhattapları (en tepeden) etiketleyerek sorununuzu yazmanız genellikle çözümü daha da hızlandırıyor. Umarım en en kısa sürede arzu ettiğniz çözüme ulaşırsınız. İyi günler...

erenuzel41 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş