LPG KABLO

Şikayet Giderildi Hyundai 5 Yil Garanti Sorunu

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda sonay tarafından 19 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. sonay

sonay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    38
    Genel merkez döndügunde benden faturayi istedi. Bulamazsaniz yapacak bir sey yok dedi. Sonra yukselis aradi ve ayni seyi soyledi. Bir mail adresi verdi ve bulursaniz gonderin dendi.Ben de gonderdim. Ilgili yere ulastirilacagi seklinde donüldü.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. sonay

sonay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    38
    Iyi degil gercekten. Bir tanesinin 2 tusundan biri delik. Ne yapmami oneriyorsunuz? Degisim talebi kimden yapilabilir?

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Servisten, faturayı da bulduğunuza göre garanti dahilinde değişim talebinde bulunun, zamanında Blue'nun anahtarını garantiden değiştirmişlerdi.

sonay ve <<bülent>> bunu beğendi.
  4. cenker_baba

cenker_baba Guest

hehhhh çok sevindim şimdi kendi kayıtlarında olmayan araç satış ve garanti başlangıçını sisteme işlerler umarım

sonay, onurforces, Drake ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Normal de üye olarak girer konuları okurum ama bu konuyu dün akşam ziyaretçi olarak girdim okudum ve içime kurt düştü sabah ilk iş olarak aracın evraklarına baktım aracın fatura tarihi 30.07.2018 diyor ben aracı kasım 13 2018 teslim aldım. Ve sadece ondan değil kıllandım bir kere ya diğer evrakları da kontrol etmeye başladım ve sonra aracı aldığım bayii aradım ve aracımın ne kadar garanti süresi olduğunu sordum. Adamlar bana 5 YIL 100 000 km dedi. Ben aracı 7 Yıl 80 000 km olarak garanti belgesini imzaladım aldım. Beynimden kaynar sular döküldü resmen. Sonra bir hışımla aracı aldığım yere gittim. Ve durumu anlattım baktılar evet evrak yedi yıl birde dedim ya kasım ayında aracı aldım Temmuz ayında fatura görünmekte. Neyse garanti evrakının fotokopisi alındı ve ptesi firmaya yollarım dendi. Ya böyle bir şey olamaz eğer bu konuyu okumasam aracım 7 yıllık garanti diye içim rahat bir şekilde duracağım. Yılda 10 bin km yapmayan adamım ben aracımı satar iken de garantisi var diye satacağım ama bu duruma bak. Yemin le güvenim sarsıldı. Bu kadar olmaz. Eğer bu garanti olayımı çözmezler ise mahkemeye gideceğim. Aman ha arkadaşlar garantisi benim gibi 7 yıl olanlar mutlaka kontrol ettirin.

6. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Aynı sorun bizim 2 adet Tucson araçta oldu.Biz 7 yıl garantili aldık ama ilk bakımda 5 yıl olarak göründüğünü öğrendik.Ata Hyundai 5 yıl işlemiş ama imzalarımızda 7 yıl olarak görünüyor.Yok arşive bakalım dediler, biz mail attık cevap bekliyoruz dediler aradan 3 hafta geçti tık yok. Sonunda benim abi dayanamadı İstanbul Hyundai hattını aradı, oradan garanti belgesindeki imzaları mail olarak istemişler ve sorunumuzu 2 gün içerisinde giderdiler.Sonuç alamazsanız Hyundai hattını arayıp durumunuzu anlatın, hemen ilgileniyorlar.

Halil, sukru56, <<bülent>> ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Demek ki tek benim başıma gelen bir durum değil. Pazartesi hemen duruma dalacağım sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçtim. Eğer bu konuyu okumasam bende saf saf aracı yedi yıllık garanti ile aldım diye bekleyip duracağım. Ama gerçekten bu durumlar hiç hoş değil. Önemli olan aracın biz 7 yıl garanti veriyoruz demek ile kalmıyor. Takip etmesek gitti.

<<bülent>> ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  8. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Türkiye de satılan bütün otomobiller tüketiciyi koruyan kanun kapsamında minimum 2 yıl garantili. Geri kalan 3-4-5 yada 6 sene garantiyi üretici kendisi özel olarak veriyor mesela Hyundai 2+5=7 sene veriyor yada bunu 5 yıl ve km bazında opsiyonluyor bazı firmalar 2 seneden bir gram fazla garanti vermiyor kanun neyse o kadar veririz diyor, üretici de kanun koyma ve uygulama yetkisi bulunan bir merci yada makam değil haliyle Hyundai sahibi olup ta 7 sene yerine 5 sene garantiniz olsa bile elinizde bir tane evrak bile olsa başka bir yerde mesela servisteki sistemde bunun aksini yazan bir yazı olsa bile ben sıkıntı olacağını zannetmiyorum,

bugün Vatan bilgisayar dan kdv indirimli ölü fiyata sıfır ucuz ve güzel bir ekran kartı aldım üzerinde kocaman etiket var 3 YIL GARANTİ yazmışlar Asus marka taiwan malı ekran kartı, ülkemizde bu kart arıza yaparsa tamiri bile yok, sadece arıza yaparsa birebir değiştirme yada para iadesi var,

Parayı öderken kasada sordum bu karta ne kadar garanti veriyorsunuz dedim 2 yıl garantili dediler:) garipsedimmi? tabiki hayır:)

otomobil işi çok daha komplike, lastiklerin, kaporta boyasının, akünün, motorun, şanzımanın veya multimedya sisteminin garanti süreleri birbirinden çok farklı olabiliyor. Otomobilde var 5000-6000 tane parça plastiğinden civatasından contasından oringinden bilmemnesine kadar.

Sosyal medya hesapları resmi evraktan ileri gitmiş vaziyette:) arkadaşımda Türk Telekom GSM hattı vardı en ufak sıkıntıda twitter dan şikayet yazıyordu hemen cevap geliyormuş:) problemi de gideriliyormuş ama call center ı arasa iki saat ulaşamaz adamlara:) böyle komik durumlar var.

Unicorn, <<bülent>> ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlara bilgilendirme amacı paylaşayım dedim. Sabah ilk iş olarak firmayı aradım ve konuyu anlattım. Garanti evraklarını evraklarını mail ortamında göndermem istendi yolladım. Geri dönüş ne zaman olur diye sordum. Üç iş gününde dendi bekleyip göreceğim bakalım ne olacak? Bu arada benden size tavsiye aracınızın garantisini mutlaka sorğulatın ki konu açan arkadaş ve benim gibi sonradan şok olmayın.

<<bülent>>, adgny ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  10. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Evet arkadaşlar sözde söz veriyoruz size 3 gün içinde döneriz diyen hyundai firmasının sözlerine ne kadar sağdık olmadıklarını anladık. Neden? 30.12.2019 da garanti ile ilgili derdimi bunlara söylememe rağmen. Hiç dönüş yapılmadı. Bende bugün aradım durumu sordum. Ve adamlar bana efendim sizin talebiniz uygun görülmedi. Sebep? Araca bayii tarafından kesilen 30.07.2018 tarihinde ki fatura. Adamlar aracın bana 13 Kasım da satıyorlar ama aracın fatura kesim tarihi dikkate alınıyor ve araç 5 yıl 100 bin km kadar garanti paketine alınıyor sadece o olsa iyi ya aracın ilk fatura kesim tarihi dikkate alınıyor yani bayi de yatan arabanın garantisi benden yemiş oluyor. Bu resmen vatandaşı enayi yerine koymaktan başka bir şey değil.

<<bülent>>, adgny, muhendus ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  11. uur5560

uur5560 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    107
    Ad Soyad:
    Uğur
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    hocam yapmanız gereken işlem aslında çok basit Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapın gereken evraklar fatura garanti sözleşmesi vs. emin olun tıpış tıpış size geri dönüş yapıp işinizi halledecekler onların aldığı tarihe göre hesap yapacaksak birçok aracın garantisi bir yıl geriden başlamalı

newrophat, Asel Kaan Efe ve ndipi bunu beğendi.
  12. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bu konu da yasal yoldan yürüyeceğim. Peki tüketici mahkemesi başvurusunda maddi tazminat da istemem gerek mi?

13. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,925
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Bu arada sonuç ne oldu? @sonay

14. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Garanti süresini etkileyen bu durum , sizin hesabınıza göre süre var görünüyorken , onların hesabına göre dolmuş görünüyorken , hakem heyeti aracınıza bir bakımın daha yapılmasına karar verebilir , bu durumda rutin servis bakımı yaptırmanız demektir.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

<<bülent>> ve ndipi bunu beğendi.
  15. uur5560

uur5560 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    107
    Ad Soyad:
    Uğur
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    hocam öncelik her zaman zararın karşılanmasına yönelik tazminat sanmam ama sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum elinizin güçlü olması için size anlatılan durumu belgelendirmelerini isteyin öyle başvuru yapın

16. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Şimdi haftaya kadar cevap bekleyeceğim eğer yine olumsuz bir cevap alır isem servise gidip aracın garanti süresi ne zaman dolduğuna dair bir belge isteyeceğim. O belge alındıktan sonra da e devlet üzerinden tüketici mahkemesine müracaat edeceğim. Bu şekilde yürüyeyim diyorum.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  17. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Ya abi sorma bu kadar olmaz araç bir yaşında ve 8200 km anca oldu ve bakımını yaptırdım. Ben aracı bu şekilde kullanıp 5 yıl sonunda 2 yıl garantili bir şekilde satmak idi. Ve sanırım 5 yıllık zaman da aracımın km 50 bin dahi olmaz idi.

18. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Nihat bey dünkü resmi tatili saymazsak zaten bugn 3. gün oluyor. yani bir gecikme yok.

maddi bir kaybınız olduysa isteyebilirsiniz ama sanırım bu aşamada yok.

size kesilen faturada firma ismi ne yazıyor acaba?

ben size kesilen faturaya göre bir şekilde düzelteceklerini düşünüyorum.

belli rakamın üstündeki anlaşmazlıklarda tüketici hakem heyeti devreye giremiyor galiba ama bir araştırmak gerekir.

bu konuda belki @onurforces birşeyler yazabilir.

newrophat, <<bülent>>, ndipi ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  19. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Evet aslında ben bugün ararlar diye bekledim ama arayan olmayınca dedim ben arayım. Ben aslında sorunun firma tarafından çözülür diye beklenti içinde olmama karşın firma bize bayi 30 Temmuz da fatura kesmiş demesi ve biz onu dikkatte alırız demesi saçma oldu. Elimde garanti belgesi var üst kısmı yeni kopan bir belge bu nasıl bir kafa yapısı ki adamlar 5 yıllık kapsama sokuyor ve benim aracı aldığımın gram önemi kalmıyor. Sadece o değil ki ben şimdi Kasım ayında aracı bakımını yaptırdım eğer adamlar Temmuz ayını dikkate almış olsalar aracım garanti kapsamı dışında dahi kallır. Neticede Temmuz ayında olması gereken bakım Kasım ayında yapılmış.

20. cenker_baba

cenker_baba Guest

nihat abi hakkını sonuna kadar ara ona asla lafım olmaz.
    ama sence 30 aralık + 31 aralık +01 ocak 2020 kim doğru düzgün çalışmıştır?
    yılbaşında napıyorsunuz, planlar ne, uuuu banada manita var mı.
    01. ocakta herkes istediğiniz yapar.
    02 ocakta eeee naptınız + vay canına

valla ben bu birkaç günkü çalışanlardan performans beklememek lazım tüm gücümüzü dedikodu ve gıybete harcadık + hava atma cabası içten içe hasetlenmeyi saymıyorum.
    bence kimse çalışmadı kurumlarda. birkaç gün daha süre ver abi.

<<bülent>>, Asel Kaan Efe ve ndipi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş