LPG KABLO

Hgs Etiketini Nereye Yapıştırmalı?

'İ20 Forum - Club' forumunda ozdemir86 tarafından 5 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Etiket olmadan geçerseniz cezalı duruma düşersiniz ama sistem ceza yazmadan önce plakaya bağlı herhangi bir hgs/ogs hesabı var mı diye sorgular, varsa ceza yazılmaz ve tutar bu hesaptaki bakiyeden düşer. Plakadan okuma dediği bu.
    Pratikte evet yapıştırmasanız da olur. Ama bu özel otoyollarda gişelerde bariyer var, etiketi okumazsa bariyer açılmaz, bunlarda etiketi tutmanız gerekir. Ben aynanın sağ tarafına kenarındaki siyah taralı alana yapıştırıyorum dışardan da görünmüyor.

Halil ve erenuzel41 bunu beğendi.
  2. D@rk34

D@rk34 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,254
    Ad Soyad:
    Tansu Tansu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Bildiğim kadarıyla o taralı alan zaten bu işler için yapılmış iletkenliği fazla olduğu için okunması daha kolaymış

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. DoktorÇeyreği

DoktorÇeyreği Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Anladım tamamdır. Aracı ilk aldığımda etiket çantamda arka koltuktaydı, köprü ve ardından otoban geçişi yaptım, o geçiş 2-3 gün sonra hesaptan düştü; başka zaman yine bir geçişte etiket cama yakın açıktaydı ve neredeyse anında düştü hesaptan. Sanırım bu saydığınız durumdan. Ben yine cama yakın yapıştırmadan bir çözüm bulayım, küçük askı aparatları var, ondan alayım en iyisi.
    Çok teşekkür ederim tüm yanıtlar için

4. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Doğru, ben de öyle biliyorum ama ben daha çok dışardan görünmesin diye oraya yapıştırıyorum.

5. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Siyah nokta nokta taralı alanda daha iyi çalışıyor, şeffaf bölüme yapıştırırsanız ve bu bölüm hafif mavi turkuaz yada karartılmış renkli ise okumuyor. HGS etiketini okumaz ise sistemin plaka okuması ihtiyati durumlar içindir, etiketi mutlaka camda bulundurmak gerekiyor.

Arabayı satıp OGS yi çantasına koyup şehirler arası yola otobüsle çıkıp arabayı sattığı yerden geri dönen birisi vardı haberlere çıkmıştı, adamın çantasındaki OGS otobüsle giderken bütün geçişleri yazmış hesaptan almış parayı:) HGS kapalı yerden okur mu okumaz mı bilmiyorum OGS bagajda bile dursa okuyabiliyordu lakin sonlandırılıyor yavaş yavaş.

6. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Hatta adamın Ogs otomobil sınıfıydı, otobüs geçtiğinden üzerine bir de farkını almıştı :)

erenuzel41 bunu beğendi.
  7. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    şu otoban geçiş vs. işlere bir akıllı başlı mantıklı bir çare bulamadılar birde özel ve devlet otobanı mevzusu var artık, yurtdışı daha fena, bacanak Fransa dan otomobille bir geliyor buraya ön camı etiket dolu, saymadım ama kafadan 6-7 tane bandrol etiket ne ararsan yapıştırıyor. Biz burada HGS göze batmasın diye ayna altlarına saklamaya çalışıyoruz ya Türkiye bu konularda yine iyi.

Arabayı değiştirmeye karar veriyor daha geçenlerde Fransa da Marsilya bölgesinde bir bayiden peugeot 3008 satın alıyor ama araç yok stokta Romanya dan gelecek diyorlar, 25-30 gün kadar arabayı bekledi, tam araba geldi ruhsat yok plaka da geçici plaka. ruhsat 20 gün sonra geldi plaka 15 gün sonra basıldı. Tam rezalet işler. Bizde noter çıkışı tutuşturuyorlar elimize evrakların hepsini. Şak plaka şak ruhsat 2-3 günden fazla sürmüyor.

eski arabası da 2011 model yine pejo 3008 idi, 1500 euro ya sattım diye seviniyor.

mechanical ve KilecNasah bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş