LPG KABLO

Hararet ışığı yanıyor.

'Isıtma & Soğutma & Klima Sistemleri Sorunları Ve Ç' forumunda erol kılıç tarafından 3 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. erol kılıç

erol kılıç Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    erol kılıç
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Selam arkadaşlar derdimi kimseye anlatamadım size anlatayım.6 ay önce kazadan dolayı motor indirdik. Radyatör ve fanlar değişti. Kazadan sonra trafikte sıkışınca hararet ışığı yanıyor. Işık yanarken fana bakıyorum çalışıyor. Ama ışık söndüğü anda fanda duruyor. Bilgisayara bağlattım ışık 102 derecede falan yanıyor. Hyundai kitapçığında 123 derecenin üstünde kırmızı yanar diyor. Ayrıca 6 aydır bir damla su eklemedim su eksiltme yok ancak ışık 100 defa yanmıştır. Ustalar fanın yönünde ve 1.,2. kademelerin çalışmasında sıkıntı yok dediler.Işık yandığında hiç durmadan devam edince bir müddet sonra ışık sönüyor. Şimdi 102 derece ışığın yanması normal mi? Yoksa başka bir sıkıntımı var.

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Sensor yada kablo demetinde sikinti olabilir. Sonucta olcumu yapan ecu omaj olcuyor, basit yaralardan bile sensorden gelen omaj bilgisi yanlis yansiyor.olabilir.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mesel1982 bunu beğendi.
  3. hasan007

hasan007 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    100 derecelerde kırmızı felan yanmaz, kırmızı yancak kadar hararetli olsa araç kendisi belli eder durumunu, sıcağı bariz hissedersiniz. dediğiniz gibi bu sensörlerle alakalı bir problem. Düzeltilebilieceğini düşünüyorum, onun dışında 102 de yanıyorsa ve arac sık sık 102 ye kadar cıkıyorsa bi yerde bir problem var demektır. 90 da koruması gerekır kendisini diye düşünüyorum

4. erol kılıç

erol kılıç Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    erol kılıç
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Aslında mesele 102 derece sıcaklık era için normal mi? Diğer eralardada 102 dereceye kadar sıcaklık çıkıp sonra 2. derece fan devreye girip soğutuyor mu? Bu rutin bir olaysa ışıkta hata var.

5. erol kılıç

erol kılıç Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    erol kılıç
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Bana da sensör gibi geliyor ama Hyundai servisine götürüyorum hiç ilgilenmiyorlar. Hyundai servisi araba 1 hafta bizde kalacak. Çok masrafın olur git sanayide yaptır diyor.İki defa gittim bir bilgisayara bağlamadılar.

6. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    problemin sebebini yakalamışsınız bundan sonra çözmek bence basit görünüyor kılavuzun dediği gibi 123 derecede yanması gereken ışığın 102 derecede yanması müşürün doğru göstermemesinden kaynaklı.

7. erol kılıç

erol kılıç Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    erol kılıç
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Bence müşür doğru göstermese bilgisayardada yanlış gösterir.Bilgisayara takınca 92,93 öyle gösteriyor.Zorlamassan 102 ye çıkmıyor. Bu 102 dereceyi arabanın beynine aktaran ışığın yanmasını sağlayan bir sensör varsa onda sıkıntı olabilir.

8. clubber mehmet

clubber mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    selam erol bey merabalar nasılsınız konuyla ılgılı aracınızın sogutma sıstemınızın elektrık tesısatı ve sensorlerının ıyı bır elktrık ustasına kontrol etırmenız ve (motor tesısatının sase baglantılarını) sıkılastırmanız gerekıyor ve bu ıslemler yapıldıktan sonra problemınızın bulunup ortadan kalkacagını dusunuyorum saygılarımla

9. erol kılıç

erol kılıç Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    erol kılıç
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    mrb memet bey dün hyundai sevisinde ve özel serviste bilgisayardan baktılar hiç bir sıkıntı yok dediler.sensörde sıkıntı olsa bilgisayarda gözükür dediler.hararet müşürünü orjinal takarak değiştirdik.Ancak bugün ışık yine yandı.arabada hiç bir sıkıntı yok.gram su eksiltmiyor.aşırı bir ısınma yok.çözemedik gitti.

10. mesel1982

mesel1982 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Çözüldü.Beni 9 aydır yoran hararet ışığı sorunumu kendim çözdüm. Şaseden motora bağlanması gereken kabloyu sanayide motorun plastik kapağına takmışlar şaseleme olmadığından ışık yanıyormuş.50 tane ustaya 3 defa Hyundai sevisine götürüp özellikle şaselemesi doğrumu bakın dememe rağmen kimse bir şey söylemedi.en sonunda arkadaşın erasında şase kablosunun motorun ayağına takılı olduğunu fark ettim.bende oraya kabloyu taktım.maşallah 1 ay dır ışık yanmadı.Yardımcı olan arkadaşlara başta serdar beye çok teşekkür ederim.

11. e_uzun

e_uzun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    329
    Ad Soyad:
    Ebubekir uzun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sende aynı şekilde yaparsan çözüme ulaşırsın

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Dedemir

Dedemir Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Sadullah turkyilmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC

13. Dedemir

Dedemir Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Sadullah turkyilmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC

Nasil yaptiniz. Benimde ayni motor sokuldu kaza sebebi ile simdinarada yaniyor hararet musurunu deistirdim orjinalinile ayni su eksitme yok. Gram yok arada yaniyor. Bir resim yada video varmi acaba. Donus yaparsaniz sevinirim

Bu Sayfayı Paylaş