LPG KABLO

h1 güncel yakıt tüketimi ?

'H-1 Forum - Club' forumunda vdumrul tarafından 22 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. MuhammedKrblt

MuhammedKrblt Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    muhammed karabulut
    Araç Modeli:
    H-1 (2008-201X)
    Uzun yolda 150 160 arası hız ve klima açıkken 43 kuruş, 100 120 arası klima açık 35 kuruş yakmakta bizzat kendim full depoyla denedim. Şehir içi basarsanız 50 55 kuruşu buluyo

2. osman_talha

osman_talha Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Transporter veya caravella bunların yol tutuşları starex kadar iyi değil. Benim girdiğim hızda benim arkamdan aynı viraja giremiyolar. Konfor olarakta carevalla dahi ben şu an kullandığım starex'ten daha kötü arka koltuklardaki titreşim az bi bozuk yolda dahi muazzam miktarda. benim aracımda sadece içerde az bi uğultu oluyo ama cidden carevallada bile koltuklarının yaptığı ses bile rahatsız edebiliyo. Bahsettiğim carevella full+full 2013 model benim aracım 2004 kısa şasi starex.

3. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Transporter veya carevellenin bir b sinifi binek arabadan bile daha iyi yol tutusu var. Arkalar dahi tam bagimsiz suspansiyon. Giremiyor degil girmek istememislerdir :)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. brky.getz

brky.getz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    508
    Ad Soyad:
    B.AKKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Haklısınız. 2 yıldır kullanıyorum Transporter ı yol tutuş ve fren mesafesi mukemmel. Fakat ariza derseniz. Oda full.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. osman_talha

osman_talha Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkaların tam bağımsız olması çok iyi bir süspansiyon olduğunu göstermez aksine tam bağımsız süspansiyona sahip araçlar virajlarda daha fazla yatma yapıyo yatma yapmaması içinde biraz sertleştirmek gerekiyo. starexlerin arkasinda viraj denge demiri oldukca başarılı eğer gazı düzgün kontrol ederseniz virajlara daha iyi girebilirsiniz uda arkadan itişli olduğundan dolayı. Ben Yanıma transporter kullanan birisi alıp iyi bi hızla keskin virajlardan döndüğümde şaşırıp kalıyolar. Transporter ve carevella nın daha stabil bi sürüşü olsada biraz uçlara çıkıyım dediğinde çok kolay kopabiliyo yoldan. Bilenler bilir e5 yenibosna yönünden gelirken havalimanına girerken sola virajlı bi köpru var köprü geçişindeki ufak bi tümsekte ceravella çok kolay ordan geçerken dışarı kaçabiliyo arka taraf 70 km bi hızda ben 80 le girdim oradan normal bi yerden geçer gibi geçtim. Yani o kadar abarttığınız arabayı biraz uçlara çıkartın neler yapabiliyo görün

6. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Hocam 4 senedir starex 6 senedirde transporter sahibiyiz , bana ögretmeyin bu araçları. Transporteri nasil yerin dibine soktugumu herkes bilir. Kimse starexe yol tutusu iyi frenleri iyi falan demesin. Deseniz 2 ton yük vuruyorum tamam , ama yol tutuşu vs transporterdan iyi demeyin.

7. osman_talha

osman_talha Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    starexin hangisini kullandınız bir fikrim yok ama bu dediklerimi ben kendi arabamı övmek için demiyorum transporter carevella kullananların söyledikleri aynen bu şekilde. ben bu dediklerimin hiçbirini bi panelvanı için diyemem çünkü arka süspansiyonu oldukca sert ve kaymaya çok meyillidir boş olduğunda. Benim aracımda fabrikadan panelvan çıktı ama ben sonradan orjinal daha yumuşak yolcuya göre olanlarını bulup onu taktırdım ve önceki göre yol tutuşu ciddi manada farketti. svx modelinden dahi daha rahat oldu. frenleri biraz zayıf kalabiliyo bunda bende aynı fikirdeyim sizinle

8. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Yumusak suspansiyon hic bir zaman yol tutusu icin degildir , sert suspansiyonun yol tutusu daha iyidir. Starex space modeline sahibim. Kisa saşe.
    Tabi ariza dayaniklilik anlaminda starexe yaklasamaz o ayri konu.

9. osman_talha

osman_talha Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Yumuşak süspansiyon eğer yüksekse iyi değildir. Ben kendi aracım için söyliyim ilk hali arkası önüne oranla daha yüksek yüksek olmasına karşın sert olduğu içinde kolaylıkla bi yerden hızlı geçtiğinizde arka tekerlekler yoldan kopabiliyodu şu anda arka taraf daha yumuşak ve daha alçak yumuşaklık normal zamanlarda iyi konfor sunuyo ve alçak olmasıda arka tarafta bi yatma olduğunda direk takozlara oturduğunda arabanın daha fazla yatma şansı kalmıyo hiç bi tekerin yol tutuşunda aşırı azalma olmuyo ben aynı yükseklikte sert süspansiyonuda denedim ama bu kadar verim alamadım kaymaya daha meyilli oldu. arkalar normale göre 8 cm felan daha düşük ön tarafıda ayarladım yaklaşım 5cm belki biraz daha fazla düşürdüm buda hem önü daha fazla yumuşattı ve ön arka yüksekliklerini aynı seviyede ayarladım ağırlık dengeside biraz daha düzenli ve yol tutuşu daha iyi oldu. arıza konusunda starex ile karşılaştırılamaz daha iyi sürekli bi bakım isteyen buna rağmen sorunları bitmeyen bi araba transporter.

Bu Sayfayı Paylaş