LPG KABLO

h1 de zıplamayı önlemek için

'Starex Forum - Club' forumunda eren koparipek tarafından 10 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. eren koparipek

eren koparipek Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar hyundai h1 cıtyvan select 6+1 modelini alalı yaklaşık bir ay oldu araçtan cok memnunum herkezi yanılıttıkarı gibi cok yakmıyor makul sevıyelerde (250 270) civarı daha 1000 km de genel durumu iyi tepkılerı guzel tork ii düzeyde kalkış ve hızlanma süper haramıdere yokuşunu dördüncü vites super cıkıyor hatta zorlarsan sollanma dahi yapıyor tabı bu araçlar ticari oldugunun farkındayım zıplatma cok var buda makaslı olduğundan size danısmak ıstediğim bu makaslardan birtane söktürsem yaraı olurmu yada ağırlık konulsa faydası varmı deneyen yada teknık olarak bilgi verecek arkadaşların yardımı beklıyorum. makascılara danıstım tam benı tatmın edemedıler tabı sonucda onlarda bunun tıcaretındeler ama faydası ve zararı hakkında tam bır bilgileri yok acil yardım

2. Misafir

Misafir Guest

Hiç tavsiye etmem, makasların direncini zayıflatır kalan yaprakların'da kırılmasına sebep olursunuz.........

3. HaYLaZzZ

HaYLaZzZ Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    En ıyısı ağırlık koymak . Makas felan cıakrtma sakın. Hyundai bu sek sek gıtmeye bır cozum bulamadı.Anlaşılan yenı araclarda bu sorun hala devam edıyor.

4. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    h1 bu..2.5 170hp lik bir canavar...gidicek tabi..sallamaya gelince makas cıkarmak arabanın yol tutusunu olumusz etkileyeceği kanısındayım..gecende bir city van trasporter da da gordum kum çuvalı vardı arkasında...

5. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    İyigeceler....
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Aracın makaslı oluşu ve yk amaçlı üretilmiş olmasından dolayı zıplaması normal. Ağırlık konusunda en az 250kg koymanız gerek. zira 50 100kg yüksel vızırtı geliyor bu araçlara. 250kg yükler de de ciddi bir rahatlama sağlamıyor. İstihap haddi starex'e göre daha az olduğu için belki 250kg yük fayda sağlayabilir. buda ortalama 3-4 kişi ile hergün seyahat etmek anlamına gelir. Gereksiz yere tketim değerinizi artırırsınız. Makas aldırmak aracın hem dengesini bozacak hemde makasların dayanımını azaltacaktır. Piyasada minibüs versiyonu olmadığından (sonradan açılanları kastetmiyorum) minibüs makaslarıda yoktur. Starex minibüsün orjinal gazlıamortisör + yumuşak makasları bu araca uyarmı bilemem. ama denemek gerekir derim.

6. hyundaı_era_06

hyundaı_era_06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    ben boşunamı bekliyorum minibüsünü benim gibi bekliyenbinlerce kişi var bi gelirse sırada satılır

7. eren koparipek

eren koparipek Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    herkeze cok teşekkür tolga beyin dedıgı 250 kg yük veya gazlı amortisor olayını soracam tekniğe uygun ise bırde fiyatları denemekte yarar var

8. admire_9965

admire_9965 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    dostum arkaya agırlık koymak en iyisi ama 250kg dan aşagı koyma bunu en iyi koyabilecegin yer arkaya içi dolu bir demir korkuluk yani arka tampon yapabilirsin hem en arkada olur agırlık araç içinde yer kaplamaz hem işlevi olmuş olur ama 250kg den aşagı düşme

9. hyundaı_era_06

hyundaı_era_06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    mermercilere git, 2m X 1,5m boyunda mermer kestir arkaya güzelcene koy üzerinede gri renk muşambalardan ser hem zemin dümdüz olur hemde mermer yaklaşık 300-350 kg ağırlık yapar buda zıplamayı kesin olarak çözer...https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

10. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    nissan bir ara .ift kabin kamyonetlerinin arka çaurluk içlerine agırlık koyuyordu böyle bişeyde olabilir..

Bu Sayfayı Paylaş