LPG KABLO

H 100 YAKIT TUKETIMI

'H100 Forum - Club' forumunda black eagle tarafından 3 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. AZİZ USTA

AZİZ USTA Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    AZİZ USTA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    zeynel bey teşekkürler

2. AHMET KARAKAŞ

AHMET KARAKAŞ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aracım 98 h100 panelvan. kırsal mazotun 2,79 tl olduğu dönemde rizeden denizliye gidiyordum. 90-100 ile gittim. arabada yük olarak 150 -200kg yük vardı yani boştu. km de 22 ile 23 kuruş yaktım. kullanıma göre değişiyor. 80 km hızla sabit gidiyorum bu aralar mazotu kokluyor. ayrıca benim aracın silindir kapak contasıda patlak dedi tamirci su ekleyerek biniyorum, bu yakıtı etkiliyor da olabilir. ayrıca düşük devir kullanım da da fazla yakıyor bu araçlar. normal devirde 5. viteste 80 km yi geçmeden deneyin az yaktığını göreceksiniz. varacağınız yere geç varın ama mazot depoda kalsın benim mantığım budur
    Düzenleyen : AHMET KARAKAŞ

3. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba arkadaslar ben yaklasik 2 aydir depoya mazot almiyorum.5 yada 10 ltlik bidona dolduruyorum ve mazot nerde biterse yolda kaliyoyorum .sonra bidondaki mazotu (shell eurodiesel ) genelde .bu sekilde yaptigim yakit olcumlerini ortalamasi zamlardan once yani eurodiesel 2.80 tl iken sehirici kmde ortalama 27 kurus yaktigini tespit ettim bilgilerinize arz ederim.simdi bor power koyucam bakalim ne gibi bir degisiklik olacak sizinle paylasacagim insallah........

4. zuzu54

zuzu54 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bende 97 delüx var aracım iş nedeni ile günlük 350 km yol yapmakta ve devamlı 1500 kg yüktaşımakta yolun 240 km si rampa 110 km si düzyol olarak yaktığı mazot bu gün itibarı ile 78 TL dir. Oda eşittir 80 / 350 = 0,22 krş yakmaktadır . Merak edenler için aracım SAKARYA DAN yola çıkar BİLCİK İstikametinden söğüt gölpazarı taraklı göynük himmetoğlu ilçelerini dolaşarak taraklı üzerinden sakarya ya geri dönüş yapar Ölçüm bu yol güzargahında yapılmıştır.

5. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    son dakıka yakıt ortalamalarımı verıyorum arkadaslar sehirici kmde 0.28 tl ile 0.33 tl arasi yakmaktadir .yakit shell power diesel bilgilerinize

6. metinm33

metinm33 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    uzun yolda km de 25 krş. yakıyor şehir içi 30 krş.yakıyor.
    Düzenleyen : metinm33

7. EgeTim

EgeTim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bir son dakika yakıt hesaplaması da ben vereyim istanbulda kurtköy mehmetçik vakfı opet istasyonunda depoyu fulledim 100-110 arası hız ile bursada tam 201 km.de yine opetten bir daha fulledim 15lt. yani km.de 21.9kuruş şunuda belirtmek isterim aracımda yaklaşık 1000kg yük vardı devirsiz kullanmadım zaten öyle sizin dediğiniz gibi 5.viteste 70le öldürsen gidemem 100den aşagı düşmem ne kadar fazla yakabilirki 70le yolmu biterhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

8. EgeTim

EgeTim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

arkadaşım kırsal mazot kullan bizim motorlara ince geliyor o yüzden fazla yakıyor birde opeti denemeni tavsiye ediyorum

9. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Euro Dizel Normal Mazota Göre Fazla Yakıyor..Çoğu Kişi Fiyatından Dolayı Değil Az Yaktığı İçin Kırsal Alıyor..Common Rail Sistem Araçlarınada Koyanlar Varya Diyolar 80 Kuruş 90 Kuruş Fark İçinmi Koyuyorsunuz Diyolarda Mazotun Ucuz Olmasından Dolayı Değil Euronun Fazla Yakmasından Dolayı Koyuyolar..https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif Ama Enjektörlerin Ömürlerini Kısaltıyor Zannedersem 300000 KM Civarı Falan Gidiyormuş Common Rail Sistemde Sürekli Kırsal Kullanınca Dahada Fazla Olaiblir Emin Değilim Yanlış Bilgi Vermek İstemiyorum..

10. emre16

emre16 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    100tl lik mazotla 380-400km gidiyor ışık yakmıyor hala ama ibre E ye çok yakın oluyor.25-27krs arası dolanıyor bu arada araç 2001 h-100 2.6ltkamyonet 240.000km de bakımdan bakıma gidiyor servise motora daha anahtar deymedi çok memnunuz iyiki almışız taş gibi araba....

11. ecooz

ecooz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşım, 1998 model 413 000 km.de camlı van aracımla 90 km. yi geçmeden en ufak fırsatta boşa atarak 5. vitesten inmeksizin( yani uzun yolda) 100 km.de 6.4 lt. yakıyorum.Ayrıca aracım ekonomik sebeplerden dolayı inanılmaz bakımsız en son yağ değişimini 25 000 km. önce yaptım.Kazasız belasız ,kazançlı günler diliyorum.

12. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selamun aleykum arkadaslar konuyu acan kısı olarak tekrar tecrubemı paylasmak ıstedım.bayramda bursaya gittim.bu defa izmir bursa arasindaki uspet alpet jetpet akpet gibi sirketlerin 2.49 tl ile 2.59 tl arasindaki ucuz mazotlarindan aldim.hesabima gore kmde 0.20 kurus civari yakti.demekki su sonuca variyorum.H100ler sehir icinde cok yakiyor.cunku sehirci yaklasik 30 kurus yakiyordu.ayrica hicde dusuk devirlerde gittigim soylenemez hatta zaman zaman 120-130 km/saat de gittigimde cok oldu .ayrica buradan arkadaslara sormak istiyorum bu 2.5 tl civari satilan mazotlarin motora bir zarari olurmu.??cekis acisindan pek bisey farkettigini soyleyemem..saygilar

13. EgeTim

EgeTim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    a.selam o dediğin cart-curtpetlerden mazot almamanı tavsiye ederim motora değilde pompaya ve enjektorlere zarar verır bende sureklı ıstanbul ızmır gıdıp gelıyorum ama asla almam 3kurus kar edecem dıye pompadan olamam bır pompa fıyatıda asagı yukarı bır motor fıyatı devamlı opetten alırım mazotu

14. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    tesekkur ederım bunu dıkkate alıcam.shell po bp veya opet gıbı fırmaların kırsalı ok o zaman euroya gerek yok sanırım.sankı euro aynı zamanda fazla yakıyo gıbı geldı bana ama motoru yapan usta shell euro dıesel koy demıstı sanırım pompa ve enjektorlerın omru acısından onerdı.

15. shadow_1306

shadow_1306 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    s.a evet aynı yakıt değerlerini bizim h100 panelvandada görüyoruz..şdışı boş ken 90 geçmyiyoruz 220krş yakıyo.yüklü olup ş.dışında yine 90 geçmedik(300kg yük le) ortalama 250krş yaktı..şehir içindede 1lt ile 10-11 km götürüyor yani 270 krşl falan ediyo ..tabiki aracın bakımı ve en önemliside kullanım çok etkiiliyo yoksa h100ler turbosuz olmalarına rağmen motor güçlü kasa hafif resmen kokluyolar mazotu...ama klimayı açarsanız aynı şeyi diyemem ozaman bizim araç klimada 300krş kadar çıkıyo..mersin sıcağında yazın camı açık gidiyoz...en güzeli kırsal motorin usta fabrika onu öngörmüş onu kullanmakda fayda var..biz genllikle podan alıyoruz ...inşallah yardımcı olabilmişimdir..

16. zeynel37

zeynel37 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar merhaba yakıt konusu hepimizin ortak sorunu.yakıt fıyatları ortada .ancak bazı arkadaşlar eurodızeli tavsiye ediyorlar bence yanlış çünkü bizim araçlarımızda [common rail] enjeksiyon sistemine sahıp olmayan motorlar kullanılmaktadır.bu sistemde yakıt yuksek basınçla çok ince bir delikden enjekte edildiği için yakıt daha akıcı ve incedir. aynı zamanda bizim motorlarımızın üretim yılı nedenıyle tum ayarları [şimdiki adı] kırsal motorıne gore ayarlanmıştır. motor uretildiğinde olmayan yakıta göre ayarlanamayacagına göre bu yakıtı kullanmak çokta mantıklı degıldir.

17. aktaş01

aktaş01 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Acaba şu yeni çıkan 125 hp h100 lerin yakıt tüketimi ne kadar bilgisi olan varmı?

18. shadow_1306

shadow_1306 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

herşey kullanıma bağlıdır devirli kullanırsan 220 krş civarı yakar devirli kullnmazsan 400krş yine yakar :)) ama araç dizel olduğu için hertürlü 1 lt ile 14 km götür bu değerin altına indirmek sütüne çıkartmakda senin kullanmana bağlı...

19. aktaş01

aktaş01 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    acaba ortalama olarak kaç lt dir çünkü her geçen gün fiyatlar değişiyor.

20. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Tam Tersi Olmasın :) Devirli Kullanırsa O Kadar Yakmasınhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif H100ün 94 BG TCİ Modeli 30-33 Kuruş Falan Yakıyordu... 125 Bg Olanları EURO IV Oluyor..Ve Common Rail Yakıt Sistemine Sahip.. Aralarında Yakıt Olarak Çok Fark Olacagını Sanmıyor Buda İnse İnse 27-30 Kruş A İner..
    Bu Araçlardaki Az Yaktırma Mantıgı Şuydu ;En Yüksek Viteste Gİdebildigi En Düşük Devirde Seyretmekti.... En Düşük Devirden Kasıt Olarak..Seyir Ederken Gaza Azcık Daha Basınca Araç Zorlanmadan Hızlanıyorsa Bu Devir Uygundur..

Litre Olarak 9 Falan Diye Tahmin Ediyorum..Bende TCİ 94 Bg Olanı Vardı..10 Dan Aşagı Yakmazdı..

Düzenleyen : Ersin Cerrah

Bu Sayfayı Paylaş