LPG KABLO

H 100 YAKIT TUKETIMI

'H100 Forum - Club' forumunda black eagle tarafından 3 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Bi Dk Yanlış Anlaşılmasın Ben Hiç Bir Zaman 21 Krş Yaktım Demedim Zaten...Arkadaş Yakmış Söylemiş Sonuçta Bize Yalan Borcu Yok....Ben En Düşük 25-26 krş Yakmışımdır... Birde Sizin Panelvanlar İle Arasında TURBO Farkı Var....Celal Bey Şehir İçi Bir Rakam Söylemiyor..Bomboş Yol Ve Kırmızı Işığa Yakalanmadan Sürekli Hareket Halindeki Rakam Bu...

Düzenleyen : Ersin Cerrah

2. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    neyse arkadaslar bu konuyu kapatiyorum ben kendi adima yinede tecrubelerini paylasan arkadaslara tesekkur ediyorum,ben artik bundan sonra sokaktaki h100 panelvan gordugumde durdurup "abi arabaniz ne yakiyor kmde diye sorcam"https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gifen sagliklisi bu veya tamircide rasgeldiklerime de sorabilirimhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley19.gif

3. celal.oguz

celal.oguz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bügün alanya girişinde altan tepo vidasını çözüp bütün mazotu boşalttım bir bidona doldurdum az gittim istop etti tam iki litre mazot koydum tam net 23 kilometre ş içi yol yaptım 5 kişiydik hususi gezdik sakın denemeyin çok tehlikeli aksi bir yerde bitti uzun yolda çok denedim ilk deniyom ş içi bu tarzda bi dahada denemem isderse 600 kuruş yaksın alanya ş içi bu mevsimde çok kalabalık degil normal 17.12.2009 tarihşunuda belirteyim benim arabaya ne kadar gaz verirsen ver kesinlikle siyah ve beyazduman atmaz sadece sabahları bir kaç saniye ilk çalıştırmada az bi beyaz duman oluyor oda normal bas gaza duman atıyorsa hiç kimse ile iddalasma yakar ben cok ugraştım bu konu hakkında benim arac 96 model 2500 motoryeni kasa grant salon minibüs10 kişilikdirek avrupa montajlıilk çıkan gırantsalonlarbelki bu yüzden az yakıyordur yeni japon orjinal zexsel mitsubişhi pompası taktırdım sadece azsesli çalışıyor enjoktorlerde yeni japon malı markası ne bilmiyom sormadım bu farkları göz önüne almak lazım tam 6000 tl harcadım motor dahil
    Düzenleyen : celal.oguz

4. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

2 litre eurodiesel=2x2.80=5.60 tl /23km=0.24 kurus super..96 model ler yeni kasa ve avrupami oluyor??benim gordugum 96 model h100 panelvanlar eski kasa ve hidrolikte yok o modellerde..sizinki 97 ve ustu h100 lerle ayni kasa yani dogrumudur???24 kurus olunca arada da pek fark kalmadi sanirim.cunku benim olcumum izmir karsiyaka kalabalik trafigindeydi..sehiricini birkez daha olctukten sonra uzun yolu da olcucuem zaten..bu arada bunlarin mazot deposunun altinda tahliye tapasi mi var???

5. celal.oguz

celal.oguz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    96 genelde eski kasadır nadiren yeni kasası var çok az sayıdadır ilk çıkışı aslında 96 dır 97 lerlen len aynı 97 lerde avrupa bunların koltukları ilk iki koltuk kırmalı koltuklar yeşilimsi tonlardır avrupalar yan camlar yeşilimsi bir rengi var büyük harflen Kore aplemi var motor kaputunu acınca japonca yazılar vardır yerli olanlarda türkce yazı var genelde parcaları aynıdır ama bu avrupaları mitsubişhi gibi saglamdır sacları bile degişik nedense ilk çıkan bir şeyi saglam yapıyorlar sonradan biaz kaliteyi düşürüyorlar ondan sonra mitsubişhiciler bizim araçlar saglam diyorlar gelsinler avrupa modelleri ile iddalaşsınlar 10 basar onlara benim araba panelvan degil grandt salon türünün en ful olanı yolcu için yani depoyu temizlemek istersen altında tahliye vidası var 24 tutar vidayı çözünce depo kapagını ac acmassan az akar mazotdaha onceki arabam 2000 model str camlı vandı o biraz fazla yakardı bundan bu araclar motoru büyük oldugu için kısa yolda cok yakabilir ama uzun yolda üzmessen onu cok az yakar büyük motor uzun yolda az yakar kısayolda anormal rakamlar cıkabilir normaldir cünkü taksi gibi kulanıyoz genelde bundan kaynaklanıyor e seri araba basarsan gider oda yakar 2500 deviri kalkışlarda ve giderken gecmmeye gayret et az yakacaktır

6. AZİZ USTA

AZİZ USTA Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    AZİZ USTA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    MERABA ARKADAŞLAR BENİM ARAÇ BİRDEN 42 KURUŞ YAKMAYA BAŞLADI

7. AZİZ USTA

AZİZ USTA Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    AZİZ USTA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    MERABA ARKADAŞLAR HERKEZE SAYGILAR BENDE 2000 MODEL 2500 CC DLÜX VAR YILBAŞI ZAMLARINDAN SONRA ARACIN YAKIT TÜKETİMİ BİR HAYLİ ARTTI ŞEHİR İÇİ İZMİR TRAFİĞİKM DE 42 KURUŞ YAKIYO SİZLERDE SON DURUM NASIL RESMEN İNCİR AĞACINA DÖNDÜ

8. AZİZ USTA

AZİZ USTA Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    AZİZ USTA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    BU ARADA KULLANDIĞIM YAKIT P.O DAN KIRSAL DAHA İYİ BİR TAVSİYESİ OLAN VARMI

9. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    aziz bey aramıza hoş geldiniz, forumda küçük harf kullanıyoruz
    h100 kullanan arkadaşlar size cevap yazacaktır

10. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Normalde 29-30 Kruş Civarı Yakıyordu Zamdan Önce Fakat Mazota Zam Geldi Ve Soğuk Havalarda Yakıt Tüketimide Artıyor...

Düzenleyen : Ersin Cerrah

11. AZİZ USTA

AZİZ USTA Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    AZİZ USTA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    ilginize teşekkür

12. AZİZ USTA

AZİZ USTA Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    AZİZ USTA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    meraba ersin bey izmirde yaşıyorum zamlardan öncede hava şatları aynı idi 42 kruş genelleme olarak normalmi yakıt konusunu güncellemek gerek ilginize teşekkürler herkeze iyi sürüşler

13. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    42 Normal Değil Fakat Çokda Anormal Değilhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley11.gif Normalde 28- İle 35 Kuruş Normal Olan Tüketim... Bakımları FAlan Yaklaştımıda Çok Yakmaya Başlıyor Bunlar...

14. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    42 krş'yi nasıl hesapladınız? Depoyu doldurdum dur kalk dur kalk kullandım gibi...
    Düzenleyen : tolgakmg

15. zeynel37

zeynel37 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    şehıriçi ort 10 ltşehırdışı 7lt civarında yük çok etkiliyor

16. AZİZ USTA

AZİZ USTA Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    AZİZ USTA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    merhaba zeynel bey bu 7 ile 10 litre mevzusu kaç km üzerinden

17. AZİZ USTA

AZİZ USTA Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    AZİZ USTA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    merhaba tolga bey 42 krş.u nasıl hesapladığımı sormuşsunuz yaklaşık6 aydır her günaynı işlemi yapıyorum mazot fiyatları değişmediği sürece sonuç hep standart çıkıyo nemi yapıyorum her seferinde sarı lamba yandığında km yi sıfırlıyorum 5 kmile 10 kmiçinde20 tl lik mazot alıyorum alıyorum bir dahaki sarı lamba yandığında yılbaşından önce sonuç hep 55 ile 58 km arasında çıkıyor idi yıl başından sonra ise 45 ile 48 km arası çıkmaya başladı şu anda akla ilk gelen sağlıklı bir yöntem olmadığı olacak ama her seferinde standart veya çok yakın rakamlar çıkıyor olması uygun ve sağlıklı bir yöntem olduğu anlamına qelir bu bir seferlik ölçüm degil 42 kuruş rakamı yılbaşından sonra tam 20 sefer sıfırlamamdan sonra çıkan sonuçların ortalamasıdır herkeze saygılar

18. AZİZ USTA

AZİZ USTA Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    AZİZ USTA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    arkadaşlar enjektörlerin temizlenme zamanı gelmiş olması yakıtın artmasına sebep olabilirmi ne gibi olumsuzluklar meydana çıkar

19. zeynel37

zeynel37 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba arkadaşlar yakıt tuketımleri 100 km uzerınden belırtılir. azız bey siz öncelikle enjektorlerı söktürüp baktırın temizlik yeterli degılse değiştirin mazot pompasınıda kontrol ettirin pompa önemlidir herkese elletmeyın hava yakıt filtrenizide yenıleyın sornunuzçözülecektır söyledıgınız rakam cok fazla

20. AZİZ USTA

AZİZ USTA Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    AZİZ USTA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    bugün depoya enjektör temizleyici koydum bu ürünü çok metettiler aracın sesi biraz inceldi depodaki yakıt bitince son gelişmeleri de aktarıcam herkese iyi hyundailer

Bu Sayfayı Paylaş