LPG KABLO

H 100 YAKIT TUKETIMI

'H100 Forum - Club' forumunda black eagle tarafından 3 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. celal.oguz

celal.oguz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    evet yeni motor açılıncaya kadar fazla yakar ama enjoktör mazot pompası ve ayarları çok önemli bunların ben bu konu yüzünden epeyce dilim yandı baya bi teçrübelendim yani boşu boşuna bu pompa yüzünden motor yaptırdım pompanın bu denli önemli oldugunu bilmiyordum bir yol gösterende olmadı böyle faydalı sitelerden de haberdar degildik neyse olanlar oldu sonuç itibari ile700 tl lik masraf 4000 tl yi buldu onun için kendi işimi kendim halletmiye çalışıyom mümkün mertebe tamirçilere hiç güvenim kalmadı küçük yerlerde büyük şehirlerde iyi ustalar var ne demişler bogulursan büyük denizde bogul

2. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Pompayı Kıstırıncada Kaçmıyor Araç https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif Gereken Yerlerde Yüklenmen Gerekiyor Araç Kaçmıyor...Ayrıca Kısılan Pompa Ayarları Motorda Büyük Sorunlara Yok Açabiliyor...

3. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Ticari Araçlar Konusunda Büyük Bir Tecrübesi Olan Kendisi Starex TCİ Oto. Kullanan Tolga Hocamızın Yorumu ;

4. celal.oguz

celal.oguz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benim teçrubeme göre araça gerektiginde bastıgınız zaman gitmiyorsa o arac cok yakar aynı aslan misali pompa kısma işi benim bildigim yüklendiginde daha çok yaktırır arac güçünden dolayı normal gidişde çok rahat etmeli bu motorun sesindende anlaşılır az gelen yakıt motoru bagırttırır buda çig atmasına neden olur tam ayarlı arac bastınızmı hoplaması lazım egerki hoplamassa çok yakar ben öyle biliyorum zira ben avansı kıstımyükseltim her türlü denedim gitmesse az yakar olayı bana göre yanlış tam ayarlı olacak ama sakin sürecen basarsan yakar bunun aksini kimse idda edemez hem sert kullanırım hemde az yakar yok oyle şey ya yarcan ya candan vaz gececen ben idda ediyorum bir litre ile 15 km giderim isdersem bir litre ile 8 km de giderim uzun yolda yani kullanıma cok baglı ayarıda önemli her ikisinide bizzat denedim arada 6 ile 7 km oynatıyor

5. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Aynen Katılıyorum https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

6. EgeTim

EgeTim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2008 yazında 96 model kore malı panelvanım vardı o zamanda mazot 3 tl nin üstünde idi ve km.de 20 kuruş yakıyordum motor resmen ölüydü. şimdiki aracım 2001 DLUX panelvan mazot 2.70 ve 21.2-22 kuruş yakıyorum. bende anlam veremedim hem motorum çok iyi bakımlarını hiç aksatmam her 5000 de filitreleri ve yağını değiştiririm yine de eskisinden çok yakıyor.Yalnız şu var önceki aracıma bor yağı atmıştım acaba etkisimi var diye düşünüyorum tamircim tavsiye etmiyor :S

7. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benim olcumum sehirici yani maximimum yakit tuketimi diyebiliriz.sehirdisi yani sizin dediginiz gibi 5.viteste uzun yolda henuz olcum yapmadim..ama yinede kmde 2o kurus inandirici degil accent 1.5 crdi ona yakin tl ler yakiyor.sizce mantiklimi yani 2500 cc ticari arabanin 20 kuruslar yakmasi>>??

8. celal.oguz

celal.oguz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bor pawırın faydası var yüzde 5 ile 10 gibi 60 bin km iyi bir sonuç sahtesine dikkat başıma geldi ben yeni koydum memnunum arac rahatlıyor sesi kesiliyor gürültü azalıyor motorun ömrünüde uzatıyor acayip bi şey bu bor pawır tamirciler sevmez ekmeginden oluyor umurundamı senin harcadıgın para en iyisini kullananlar bilir kullanıcı yorumlarını okudunmu genelleme bir fikir veriyor

9. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadasim konumuz bor power degil onu bliyoz tamam faydali bisey olduguna ben de inaniyorum onemli konu H100 panelvanla 20-21 kurus yakmasi..kafama takildi bu isi cozucem ama sonucta bunu diyen arkadasin verdigi bu bilgi yalan cikarsa onu sikayet edicem sayin moderatore.20 kurus nere 30 kurus nere ..coskun beyin yorumunu okuyun anlarsiniz

10. celal.oguz

celal.oguz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sen kimi kime şikayet ediyon önce adam ol ne yazdıgını bil kendi arabanla başkasının arabasını nasıl ölçecen varmı böyle bir teknoleji yoksa biz çahilmi kaldık senin şöförlügün kötü ise aracın ayarsız ise sana yardımcı olmaya çalışanların ne günahı var inanmassan inanmaya bilirsin başkasının arabasını sahibinden daha iyimi bilecen sana yalan borcumu varayrıca coşkun beyin yorumunu ekleseydin bi okusaydık ne yazmış ben göremedim ayrıca bor pavır konusu olmadıgını bizde biliyoz senin kadar çahil degilim anlatmak istedigim her şeyin yakıta etkisi oldugu küçük çocuklar gibi şikayetle tehtit etme kendi işini kendin hallet örnekte oldugum gibi ayrıca cokta korktum ne yapsamki uyku bilan uyuyamam heralde bügün

11. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Sayın Black Eagle....Aracınızı Daha Tanıyamamışsınız Burda Başkaların Taş Atıyorsunuz..Yaptığınız Ayıphttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif Coşkun Bey Diyorsunuzda Coşkun Bey H100 Modelinimi Kullanıyor....Burda Kullananlar Yazmış Size Yalan Borcumuzmu Var...Celal Bey En Düşük Devirde En Yüksek Vitesde Trafiksiz Şekilde İlerliyor Ve En Düşük Yakıt Tüketimini Sağlıyor...Siz Kendiniz 300 Yakıyor Olabilirsiniz Ama Başkalarının DEĞERİNE Lütfen Saygı Duyalım...

12. Levent

Levent Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    levent ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    celal.oguz .sakin olun.haklı iken haksızduruma düşmeyin

13. celal.oguz

celal.oguz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    kusura bakmayın insan kendini tutamıyor yardımcı olmak bahadında yaşadıgım bir olayı anlatıyorum litre ile test eddigimi paylaşıyorum bilgimizi tecrubelerimizi anlatıyoruzüstüne suclanıyoruz kimse üstüne alınmasın özellikle yönetiçilerden özür dilerim benim almış oldugum verileri almak zor bahsettigim gibi bomboş yol rüzgar yok tirafik cok sakin hiç lambaya yakalanmadım 85 km geçmiyom arac mükemmel ayarlı saf uzun yol 2 litre tam 32 kilometre gittim ben bu variyi yakalamak için 6000 tl harcadım kendiliginden olmadı arac 96 model yeni kasa grant salon ful avrupa özellikle arayıp buldum bu modeli motor yeni pompa sıfır zexsel japontabi az yakacan bide şöferligin iyi ise olay bitti uzun yolda litre ile 14 ile 15 km iddaya girebilirim uzun mesafe kontak kapatmadan 3 şöfer 1550 km yol yaptım itta üzerine antalyadan arvin hopaya gittim vearabamın kontak anahtarını korum kazanınca arabamın degerini alırımboşuna konuşmadıkfiyat söylemiyorum litre söylüyom en sagliklı veri litredir h 100 ler bütün modelleriuzun yolda ayarlı kullanırsan ayarlı isecok az yakıyor kısayı idda etmiyorum kısa yolda fazla bi teçrübem yok her seferinde degişik çıkıyor ortalama 1 lt ile10- 11-12-kmgidiyor arada 9 da çıkıyor ayrıca basarsanız hızlı kalkışlar fireni cok kullanmabu verileri almak imkansız gayat sakin olacan kalkarken aheste kalkacan firen petalini açil durum olmadıkca kullanmayacan kimse ile kapışmayacan h 100nüz varsa 100 gecmeyin bu araclar surata hiç gelmiyor çok tehlikeli hiz ecele birde cepe gider
    Düzenleyen : celal.oguz

14. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ayarı avans çok önemli bunlar ayarsız olursa ne yaparsan yap düşüremessin yakıtı avans ayarını ben kendim ayarladım 15 sefer denemeden sonra dekketirdim bunu tamirciler orjinal ayarına kolay kolay dekketiremiyor uzun kısa karışık litre ile 12 ile 13 gidiyor benim kullandıgım yer sakin yer manavgat istanbul tirafigine benzemez bundan dolayıda az yakıyor olabilir defalarca ölçdüm uzun 14 le 15 km gidiyor litre ile

1lt=2.80 tl ile 12 km desek
    2.80/12=0,23 tl yani 23 kurus yakiyosunuz bu arac h100 2500 cc mi???

15. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    orjinalini yazan:Coskun Ucar
    Üstad, 2500cc bi motorun üstelik ticari araç olan bir aracın motorunun 21krş yakması sanki biraz zor gibi geliyor bana, ben 1.5 dizel araçla 20krş yakıyordum şehir içi, bu arada motorunuz "rektefeye" dönemimde, biraz sıkı çalışacaktır, şiddetle "Bor Power"i öneririm

selamun aleykum celal kardes iste coskun beyin yorumu ...ersin kardes sen de oku..bizde bisey biliyoruzki yaziyoruz..ayrica ben size cahil de demedim..burada kimse kimsenin ne oldugunu anlayamaz..

16. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    levent bey kimsenin hakli veya haksiz olacagi bir durum sozkonusu degil.ben 1997-2008 arasi h100 panelvan kullananlarin yakit tuketim tecrubelerini paylasmalari icin bir konu actim..su ana kadar paylasanda sadece 1 kisi onada bunun mumkun olamayacagini soyledim.kullanima gore yakit tabiki degisir.ama 10 kurus farketmez farkedemez.ayrica ben demisimki sehirci arkadas gece trafik olmayan bir yolda durmadan yaktigini soyluyor ne alaka yani sehirci demek surekli 1-2-3.vitesin kullanildigi ve dur kalkin bolca yapildigi kalabalik trafikdir..ayrica onun aracindaki motor da 97-08 arasi h100 kapali panelvanlarla da aynimidir o da ayri bir konu saygilar

17. EgeTim

EgeTim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

arkadaşım aracım 2001 model H100 DLUX panelvan koltuksuz yani aracın içinde devamlı 300-400kg. yük var şehir içi ortalama yakıt tüketimimi yazdım sana ayrıca bende izmirliyim yazın izmire giderken ölçtüm 550km. yol 90 tl yaktı600-700kg. yükle 100km hızdan aşağı düşmedim varsa iddaa eden buyursun gelsin depoyu doldursun ölçelim hem eski aracım daha az yakıyordu neden sana yalan konuşalım.https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley7.gif

18. Misafir

Misafir Guest

Yahu daha neyi tartıştığınızın bile farkında değilsiniz, değerlerden biri şehir içi, diğeri uzun yol, yeri gelir şehir içi iki kat fazla yakar, neyi tartışıyorsunuz anlamadım, önce birbirimizi dinlemeyi öğrenmeliyiz, evet ben üstüne basa basa söylüyorum, 2500 motorlu ticari aracın "şehir içinde" 21krş yakması, LPG'li aracın 10krş yakmasına benzer...

19. mirkan

mirkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    403
    Ad Soyad:
    Mirkan Şenol
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    oyyy oyy oyy hyundai kendini aşmış :) 10 20 kuruş yakıyor kmde ...
    valla öyle bir araba üretildi ise bende alayım hemen :) hangi model ? ...

benim aracım şehir içi kullanıma göre 230 kr. ile 300 kr. arası değişiyor :) demekki sizin yaktığınızın 20 30 katını yakıyorum :)

20. black eagle

black eagle Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşım aracım 2001 model H100 DLUX panelvan koltuksuz yani aracın içinde devamlı 300-400kg. yük var şehir içi ortalama yakıt tüketimimi yazdım sana ayrıca bende izmirliyim yazın izmire giderken ölçtüm 550km. yol 90 tl yaktı600-700kg. yükle 100km hızdan aşağı düşmedim varsa iddaa eden buyursun gelsin depoyu doldursun ölçelim hem eski aracım daha az yakıyordu neden sana yalan konuşalım.https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley7.gif[/QUOTE]

Haydaaaa buyrun yeni bir flash haber..90 tl ile 55o km demek kmde 90/550=0.163 tl yani 16 kurus demektirki bunu bence koreye bile bildirmek lazim.sizin arac diesel accentlerden eralardan bile az yakiyor..o araci satmayi dusunurseniz lutfen haber verin ben alicam

Bu Sayfayı Paylaş