LPG KABLO

H-1 WAGON (minibüs)

'H-1 Forum - Club' forumunda hyundaı_era_06 tarafından 4 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşım sen galiba benimle kafa buluyon neden zorluyorsun yani bildiğimiz birşey varda göstermiyoruz yoksa ben senden çok isterim buraya reklam etmeyi aracımı ama olmaz assanınfelan bu konuda yapabileceği çok şey yok yani şu an getirmezler zaten sen bunu kafana takma olanla idare et ve arkadaşımızın verdiği siteye bak aynısı değil ama benzeri bildiğin h-1 işte hepsi aynı küçük farklılıklar dışında.

2. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    h-1 minibüs almak için yaklaşık 1 sene çabaladım en sonunda assanın bu ithalat müdürüyle konuştum.Bana söylediği şuydu "H-1 minibüs veya VİP olarak koreden getirtirim ama h-1 7+1 kapasiteli olduğu için ÖTV oranı % 87 oluyor.Bu yüzden aracın fiyatı 80.000 tl nin üzerinde olur"

Bu konuşmayı yaptıktan sonra anladımki h-1'in minibüsünü almak enayilik o dakikada vw'ne gittim...halbuki h-1 7+1 yerine 8+1 olsaydı ÖTV oranı % 10 olacaktı.

3. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Bence o parayı vw ye verene kadar orjnalinden iyi yaptırırdın h-1 i nitekim bu mümkün senin anlattığın olayda sen biraz daha fikrini oturtsaydın bugün h-1 sahibiydin çünkü adamın söylediği gibi sen 40 milyara satılan h-180 milyara almazsın ama gider 38-40 a en flunu alıp içini +8 milyara yaptırır paşalar gibi binersin nitekim ben bir aracım hariç hep böyle yaptım her halukarda karlı çıktım buşekilde çünkü benim aracımla aynı özellikteki bir çok model 60tan başlıyo neyse aracını güle güle kullanman dileklerimle ama şunu söyliyeyim h-1 in sürüş keyfini kalitesini sınıfıda başka hiçbir modele değişmem bu zevkten mahrum kalacaksın yapacak birşey yok.

4. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    beyfendi bizimde niyetimiz h-1 almaktı zaten fakat h-1 istediğimiz bir modeli yoktu yani orjinal minibüsü yoktu zaten en full dediğiniz camlıvanlardada arkada tek koltuk var ve tavan döşemeleri yok çıplak kaporta gözüküyor.herkesin zevki farklıdır dışarda yaptırmam ben orjinallikten yanayımdır.bedava vip yapalım deseler bile arabayı ellettirmem,bu yüzden dolayı uzun süre arkasından koştuğum h-1 marka araçtan vazgeçip vw aldım.

Eğer assan firması halen aynı şekilde devam ederse benim yaptığım haraketi bir çok kişi yapacak.Ve sonucuda yine hyundaı markasına malolacak.Hyundaı düşmanlarına bir dalga kaynağı daha çıkacak.aynen starexde olduğu gibi h-1'inde adı kötülenecek.Gönül isterki böyle birşey olmasın ama Assanın mantıksız stratejisi yüzünden galiba olacak....

H-1 ne zaman en çok satan ticari araç olur?

1-Uzun şaşi seçeneği çıktığında.

2-Her modeli satışa çıktığında öncelikle minibüsü

3-Arka süspansiyondaki makaslar helezona dönüştüğünde.

4-arkadan itiş yerine önden çekiş yapıldığında

5-daha modern ve cezbedici donanımlarla donatıldığında.

6-ön şoför ve yolcu koltuğunun daha konforlu ve daha fazla görüş açısı görebilecek şekilde konumlandırıldığında.

Bunlara ek olarak

6*139 olan bijon aralıklarını 5*120 gibi daha standart bir rakama indirmeli.çünkü jant takılmak istenildiğinde seçenek şansınız olmuyor.

Daha lüks bir paket yapıp tamponları kapı kolları v.s boyanmış bir seneçek sunulmalıdır.

En çok beni şaşırtan uzaktan kumandası olmaması ve arka camlarının açılamaması....

5. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ayrıca yaklaşık 6 aydan beri piyasada sıfır h-1 bulunmuyor.Assanın elinde yok koreden gelmiyor.Almak isteseniz bile bulamıyorsunuz

6. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaş senin özel tercihlerine karışmamama ben o modeli beğendiysem bana çamur içinde verseler o modele karşı olan sevgimle onu pırıl pırıl yaparım eğer istiyorsam gerekirse para harcar h-1 yine alırım benim mantığım bu öyle özellik dediğin sadece öznel isteklerden oluşan sebeplerden ötürü ben bu modelden vazgeçmem nitekim senin o saydığın maddelerin bazılarının olmayacağını biliyorsun ve ben h-1 alacaktım diyorsun bende diyeyimkivw arka çekişli olsun alırım ama bunun olmadığını bilerek bu istekte bulunursam kendimi kandırırım bak gelelim senin sıraladığın isteklerine 1. h-1 zaten bu şaşiyle üretiliyor uzunu kısası yokve kısa da değil nitekim yerinegeldiği starex ten 15 cm uzun ve 10 cm geniş 2. maddene katılıyorum bnece koltuklu verisyonları da gelmeli 3. sü arkadaki makaslar bu ağır araç için en idelai ve eğer panelvan almayacaksan o makaslar minibüs makası olanları yeterince konforlu 4.arkadan itiş h-1 in kimliğine en uygun mod nitekim unutma bu yakalşık 5.2 my uzunluğa 2 mt genişliğe ve yüksekliğe sahip bir ticariönden çekişin sadece 1. viteste avantajını görürsün onun dışında git 130 luğunu crdi bi starexle kalkmayı dene o zaman demek istediğimi anlarsın ön çekişin ticari de avantajı yok dezavantajı var ve diğer bütün ticarilere bak mercedesinden hyundaine hepsi arka çekiştir.5. h-1 de zaten modern ve cezbedici özellikler var esp vb 6. olarak her açıdan t5 den daha üstün görüş dinamiklerine sahip görüş sorunsuz ve o araç için en uygun jantı zaten h-1 in kendisinde bulabiliyorsun 16" yetmezse intertte o kadar jant atılmış h-1 varki onlar nasıl yapmış.

7. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ben t5 ile karşılaştırmadımki siz niye karşılaştırarak konuşuyorsunuz anlamıyorum??

Benim içinde önemli olan kendi ihtiyaçlarıma ve kendi zevkime hitap etmesidir.Bana hangi araç uyuyorsa ben onu tercih ederim.

Bu arada bende bir hyundai tutkunuyum.Ama hyundai markası gerçeken ticari araçlara önem vermiyor.Eğerki hyundaide ticari araçlarına gereken özeni gösterse ve piyasadaki rakiplerinin gittiği yolda yürüse inanınki daha üstün hale gelir.

Para harcayarak yaparım veya bu kadarıda yeter demek sadece "kabullenme duygusudur".Niye ben sıfır aldığım bir araca bir o kadarda para harcayayım?Daha iyisi sadece 5 bin tl fark ile alınabiliyorken neden gidipte onu alayım?

İlk çıktığında 7 yıl garantili ve camlıvan 170 bg modeli 35.500 tl idi.Yani fiyatıda araca göre normaldi ama şu an fiyatı 42.000lere çıktı araçta hiçbir değişiklik yok.Ve garantiside 3 yıla düşürüldü.....

Minibüsü olmadığı için süspansiyonda değişiklik yok.İster panelvan al ister camlıvan al hepsinde makas var ve hoplatır.

ESP artık cezbetmiyor çünkü her araçta var

Uzaktan kumanda ve arka camlar ile alakalı yorumunuzu görmek isterdim.

Sonuçta 1 yıl beklediğim süre boşa gitti.Hyundai geliştirirmi diye bekledik ama daha çok batırdı ve fiyatına %20 zam yaptı.

Eğer böyle devam ederse şu an olduğu gibipiyasaya ayak basamaz

8. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşım ben zaten t5 ile karşılaştırmam bu aracı bana t5den üstün bu açıdan ama senin için daha aydınlatıcı olsun diye yaşayarak anlam açısından öyle dedim bak sana açık şekliyle söyleyeyim bir hyundai tutkunu hiçbir zaman hyundai den daha az garanti sunan daha fazla gideri olan bir markaya kolay kolay binmez ben böyle düşünüyorum garanti konusunda ilk geldiğinde 7 yıldı evet ama dikkatini çekerim bu türkiye de ve dünya da görülmemiş bir şey hiçbir ticari minibüs bu kadar garantiyi sunmamıştır ve yine 3 yıllık garanti olarak senin aldığından 1 yıl daha uzun bir garantiye sahip ve fiyat olarak aynı özelliklerdeki bir t5 le arasında 15 bin tl oynuyor ve 15+ olarak yukarıya doğru bu farkı görmen mümkün sen bu aeradaki farkla içini bırak arazi vitesi yaptırıp havalı havalı binersin ama dedim ya bu iş tercih meselesi insanlar parasının kıymetini hiç bir zaman tam olarak bilmemiştir ve yine almak istesen ötv indirimiyle birlikte en pahalı olan h-1 41500 den hyundai nin kendi indirimleri de dahil edlidiğinde 7 bin tl inerek yine 34-35 e alınabiliyordu yani özünde sen iste istersen her şekilde alırsın.Makas konusunda yetersiz bilgiye sahip olduğun aşikar çünkü panelvan makasıyla camlıvan makası arasında çok fark var bunu yolda anlarsın panelvanda 2 adet daha fazla makas var ve bu daha da sert bir arka demek bu şekilde olduğu zaman zıplatma oluyor ama camlıvanda amortisör çubuklarında desteği ile konforu yeterli düzeye ulaşıyor ve benim merak ettiğim bir konuda sen nasıl oldu da uzaktan kumandasız bir h-1 anahtarı elde ettin doğrusu hayret ediyorum benim gördüğüm ve kulladığım h-1lerin hepsi uzaktan kumandalı nitekim starex bile uzaktan kumandlı idi sen yanlışlıkla 3. yedek anahtarı eline almışsındır çünkü hersi uzaktan kumandalı.

9. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    1-Uzaktan kumandası olmadığına eminim biraz araştır bi telefon açman bile yeterli...(donanım lisesinde bile yok)

2-Makas konusunda eminim,camlıvanlarla panelvanlar aynı malesef katagoride tutuluyor ve aynı süspansiyon mevcuttur.

3-H-1 Türkiyeye 2 şekille geliyor.Birisi panelvan ikincisi cityvan.Camlıvan modeli koreden gelmiyor.Assan burda fabrikasında cityvanlara arka cam takıyor orta seperatörünü sökerek camlıvan yapıp satıyor.Bu yüzden dolayı aracın arkasında döşeme yok...

4-Ben H-1 camlıvan modelini 60.000 tl ye almaya razı olsam bile araba yok.Yaklaşık 6 aydır Camlıvan araç gelmiyor.Sadece 136 bg gücünde panelvanlar ve 170 hp gücünde cityvanlar var.Bunların hepside assanın garajında aylardır bekleyen araçlar...

5-Biz 90 yılından beri hyundaı kullanıcısıyız.Hyundainin nasıl bir otomobil olduğunu ve Assanın satış politikasını gayet iyi biliyoruz.Hyundai son yıllarda çok güzel başarılara imza atmasına rağmen hala ticari araçlara gereken önemi vermiyor.

Mesela H-1'i önemsemiyor.Bayiye gittiğinizde 1 tane bile göremeyip geri geliyorsunuz.Çünkü bulunmaz bursa kumaşı gibi araba göndermiyorlar.Donanımı ve seçenekleri o kadar karmaşıkki Satış danışmanları bile daha hala çözemediler.

H-100 minibüsde aynı şekilde,senelerdir 94-2006 yılları arasında binlerce satıldı,halada şu an o tip araçlara ihtiyaç var.Ama hyundaı bu aracında üretimini gereksiz bir şekilde durdurdu.

H-1'in ancak TR'de üretilmeye başlanıldığında stokları çoğalır daha çok donanım ve yenilik eklenir.Bu sayede satışları 5'e katlanır.(Accent ERA gibi)Ama Assanın H-1 üretmeye hiç niyeti yok.

Hyundaının eksikleri çok mesela 4X4 bir aracı yok,Doblo tipi küçük ticari aracı yok.

Bu yüzden diyorumya ticari araçlara önem vermeli,model sayısını fazlalaştırıp stokları çoğaltmalı.....

10. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşım birbirimiz anlayarak konuşursak daha net bilgiler elde etmiş oluruz bak mesela hala ısrar ettiğin bir konu anahtarki zaten bu kadar basit bir donanımı özelliklerin arasına yazmakta ne fayda var neyini araştirayım kullanıyorum hergün sen nerden buldun o anahtarı bi zahmet söylermisin yani nasıl olduda uzaktan kumandalı olmadığına bu kadar inandın diyorum ya 3. yedek anahtarını mı verdiler sana nasıl oldu bi anlat da aydınlatalım şu basit mevzuyu.Maskas konusunda emin olamazısn çünü ben de yıllardır hyundai kullanıyorum h-1 yokken starexim vardı ve bi toptancı arkadaş arka boşken zıplıyo dedi bende sordum nasıl oluyoben de yok bi kullanayım dedim ve aradaki farkı o zaman anladım 2 diş fazla makasları var ve bu farkta bu küçük detay ama konforu çok değiştiriyor artık bu konuda fazla ısrar etmesen diyorum.H100 konusunda üretimi neden durdu bilmem ama emin ol onlarında kendilerine göre bi planları vardır belki daha üstün ve donanımlı olan starex i yaymak için dururmuşlardır olamaz mı? ve doğrusu ben senin hangi bayilerde dolaştığını merak etmeye başladım çünkü geçenlerde erzuruma gitmiştim orda bile 2 tane vardı nasıl oluyorda sen ankara gibi yerde h-1 göremiyorsun yani???Şunu da bilmeni isterim hyundai h-1 ülkemizde üretmeyecek çünkü daha önce ürettiği starex modeli ülkemiz halkı tarafından çok yakıyor denerek karalanmıştır yani adam kalkıpta bu şekilde fişlendiği ticari araç alanında sana yatırım yapar mı bak şu an piyasası nerelerde ne kadar düşük fiyata starexler var bunun sebebi bellidir ve artık Türkiye hyundainin ticari sektörünü elinden kaçırmıştır ancak matrix gibi küçük ticariler üretilebilir bak mesela bi yanlışını da düzelteyim doblo tarzı ticarisi yoktu ama artık var 1 ay kadar önce satışa sunulan matrix space ler küçük ticari ve yine 4X4 yok demişsin bu kadarı da bence artık pes hiç santa fe tucson galloper görmedinmi?
    Düzenleyen : Davtor

11. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Canım kardeşim,ben emin olmadığım konularda iddaa etmemöncelikle bunu bilmeni isterim.

H-1 kullanıyorum diyorsun ama profilde sonata yazıyor.Şu h-1'inin bi resmini görsek diyorum.

Uzaktan kumanda olayında istediğin kadar inkar et orjinal fabrika çıkışlı h-1'de kumanda yok.He sonradan taktırırsın ama orjinalinde yok...

Starexle H-1 ayrı arabalardı.Şaşileri motorları kısaca tamamen farklı araçlardır.Bu yüzden senin starexde farkettiğin makas farkı H-1de yok.Çok iddaalı konuşuyorsun bence bu kadar iddaalı konuşmak yerine hem panelvanın hemde camlıvanın makas kalınlıklarına bi baksan zaten tamamen aynı olduklarını sende anlayacaksın.

Türkiyede üretilmesi aslında avantaj olur.Aracın fiyatı biraz daha düşer ve parça fiyatları yarı yarıya düşer.Buda daha çok tutulmasına sebep olur.Zaten bende söyledim böyle bir şeye niyetleri yok.Bu yüzdende H-1 olduğu yerinde sayacaktır,gelişmeyecektir.

Allah aşkına doblo ile matrix spaceyi nasıl aynı sınıfta tutuyorsun?

Birde 4X4 santa fe var demişsin.Santafe suv sınıfında en lüks araçlardan biridir.Galloper arazi aracıdır.Ama bunların hiç biri kamyonet değildir.
    Benim söylemek istediğim 4X4'ler nıssan navara veya ısuzu d-max gibi araçlardı....

12. Bleda

Bleda Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    mmt.88 hocama birtek önden çekiş konusu hariç %100 katılıyorum. ancak o araç için ideal çekiş arkadan çekiştir (4x4 ü katmıyorum). çünkü yeni h-1 de arkadan çekişin tüm dezavantajları ortadan kaldırılmış. eskiden patinaj çekerdi tcs koydular, bir teker kuru zeminde bir teker ıslaktaysa gene patinaja düşerdi kilitli diferansiyel koyulmuş.https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gifhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif savurur denirdi esp eklenmiş. vs
    Düzenleyen : Bleda

13. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşım anahtar konusunda daha fazla konuşmaya gerek yok sen öyle bil profile gelince de bende h-1 de var ama genellikle uzun yolda tercih ediyorum şehir içi binek araba daha pratik olduğu için genellikle sonata ve resim konusunda da gerekeni söylemiştim ısrar istemez.Starexle h-1 in ayrı ayrı platforma sahip olduğunu zaten biliyoruz farkları şu ki h-1 satrex e boyut olarak daha büyümüş ve asıl değişiklik motorunda olmuşson teknoloji ürünü olan crdi ye bi de vgt eklenerek en yüksek torku ve gücü sınıfında rakipsiz olacak şekilde bizlere sunmuş onun dışında blade arkadaşımın dediklerine aynen katılıyorum ve ülemizde üretime gelince kendim ettim kendim buldum hesabı daha önce de açıklamıştım sana eğer bu ülkede starex bu şekilde karalanmasa idi piyasası bu kadar düşük olmaz ve haken daha aynı kasanın sıfırı satılırdı ama ülkemizde insanları bir ksmıaraştırarak değilde lafla sözle araba aldıkları için gidip 2 katı fiyatını aynı özelliklerdeki başka markalara verip yarı fiyatına daha avantajlı olan starexi sadece hakkında çok yakıyo dendiği için almamış ve böyle bit ticariyi bu fırsatı elinin tersiyle itmiştir eğer starex yerli üretim olduğu halde başka ithal marka ile aynı rakamda satmışsa bu bir başarısızlıktır ve sonucu da bu yoksa şu an h-1 gibi bir makine ülkemizde üretilse ben ve benim gibi bir çok arkadaşımız buna sevinecektir.Matrix space ile doblo arasında hacim olarak pek fark yok ama doblo değilde kango ile aynı sınıfta matrix sonuçta küçük ticari amaçlı üretilmeye başlandı ve 4X4 alanında hyundai zaten basettiğimiz modellerle her zaman ilk üçün içinde ama sen pıkap deseydin daha kolay anlaşırdır hyundainin şu an pikabı varmı yok mu bilmiyorum belkide vardır ama ülkemizde satılmıyordurneden bunları bu kadar taktın anlamıyorum.

14. volk

volk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İzalasyon süspansiyon ve trim ( İç giydirme ) konusu çok önemli herhalde önümüzdeki aylarda ben de benim H-1 i yaptırmayı düşünüyorum. Lütfen yaptıran arkadaşlar fiyat ve içeriğini yaptırdığı yeri gönderirlerse çok yardımcı olacaktır. Hyundai bayii nin adapazarında bir iç döşemecisi var Ama siyah bir H-1 mahvettiler. onu görünce gözüm korktu. Zaten 8-9 gibi rakamlarda çok gbime geliyor. Bu paralara ducatolara konmple turzm yapıyorlar.

15. BEYZADE

BEYZADE Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bu siyah olan dehşet birşey kaçaymış bu makineler bilen varmı

16. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Volk arkadaşım 2006 yılındaaldığım starex e yaptırmıştımson derece kaliteli malzeme kullanıyorlar derisinden ahşabına kadar çalışma masası ceviz idi ve zaten elinle tutuğunda kaliteyi hissediyorsun ve 8 milyara mal ettim zaten bu fiyatlardan aşağı vıp yaptıramazsın senin bahsettiğin ducatoya kumaş felan kullanmışlardır kesin bi eksiği vardrı çünkü şu an ertex olsun diğer firmalar olsun deri sunrof vb şekilde bir vıp i 9 a yapıyorlar bence buna değer yapıldıktan sonra kullanınca anlaşılıyo farkı arab adaha da ağırlaşıyo daha da oturaklı oluyo zaten dışardan gören içine bakmadan geçemiyor bej rengi deri yaptırdın mı bak keyfine bak bu sitedekine bu araçlara yakışıyor vıp http://www.araba.com/1439243.htmlBeyzade arkadaş h-1in 31-42 arası değişiyor fiyatları .

17. izmirli starex

izmirli starex Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    evet arkadaşlar hyundai nin eksiği çok öncelikle distribitörü değişmesi lazım h-1 in t5 ve vitodan eksiği bi hayli fazla aslında t5 ve vitodan daha ful olanları var ama maalesef türkiyede yok 2010 model h-1 alıyorsun anahtarı aynı şahin doğan anahtarı gibi artı direksiyon derinlik ayarı yok ne bileyim daha bir çok eksiği var mesela makaslar ticari araç için olmazsa olmazlardan birisidir ama helezon yaylar olsa daha iyi olurdu.
    yalnız arkadaşlar şunu belirtmekte fayda var ülkemizde sıfır km bi araç alırken bir adet kendinize bir adette devlete alıyoruz o yüzden bu araç h-1 yani türkiyede üretilse dahada konforlu ve modernize edilse artı motor haimlerini düşük tutup beygirlerine yüklenseler fenamı olurdu
    saygılarımla...

18. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    İzmirli arkadaş distribitör değişir değişmez ona karışamayız ama şu bi gerçekki bu iş daha da iyi yapılabilir onun ışında söz konusu araç h-1 için motoru sağlamlığı kalitesi fiyatını karşılıyor tabi gönül isterki bütün versiyonlarını getirsinler herkes istediği modele sahip olsun ama bu şu an olmuyor.

19. miralay

miralay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sen yanlıs konusuyon starexlerdede tucsonlarda kullandım hıc bırınde uzaktan kulanda yoktu soradan bayılerın unıversal olarak ınternettede satılan H damgalı kıtler takıp satıyolar sen onlara denk gelmıssın

20. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    8 aylık konuonu da geçtim siz acaba ne kullanıyorsunuz uzaktan kumanda yokmuş size 3. yedek anahtarı mı denk geldi?

Bu Sayfayı Paylaş