LPG KABLO

getz motor yağı seçimi

'Getz Forum - Club' forumunda metege tarafından 26 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. lostcoast

lostcoast Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    146
    Ad Soyad:
    ..
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Ustamla kişisel bir sorunum yok fakat Daha önce özelden size söylemiştim benim usta paragöz bir adam. 60 tl lik yağa 90 tl yazıyor p.ç.... diğer tüm parçalara 10 ar tle ekliyor...150 tl ye bitecek bakım bana 250 tl ye mal oluyor her zaman. yanında fren bakımı yapıyor lastikleri değiştiriyor bunları bende yapabilirim.250 tl den aşşağı vermedim bu zaman a kadar yanlış hatırlamıyorsam. son bakımda çok dikkatlice izledim. istediğim gibi yapmıyor. Ben çok dikkatli bir insanım. filtre yi istediğim gibi takmıyor mesela. yağı istediğim gibi koymuyor. direk boşaltıyor 4 litreyi örnek verecek olursam. Ama yine de hep güvendim güveniyorum. Bir sorunum olduğunda ücretsiz her zaman istediklerimi sonradan yaptı ama her gitmemde çok kafam yoruluyor. Bizim samsun sanayi de de Allah var ondan dahai iyi bir hyundai ustası göremedim.

birde artık aracımla bizzat kendim ilgilenmek istiyorum. Geçen hafta sis farlarımı söküp içindeki ampulleri değiştirdim. çok güzel montaj yaptım. eskisinden daha kaliteli oldu. Aldığımdan beri bozuk olan elektrikli aynayı kontrol eden tuşlarımı kendim tamir ettim. ön konsolu söküp çalışmayan ne varsa kendim yaptım. Şu ana kadar tecrübelerimden edindiğim fikir şu elim bu işe yatkın birde bu saydığım işlemleri bu işin ustalarından daha kaliteli yaptığımı gördüm.

neden yağımı kendim değiştiremeyim ki? diye kendime sorular soruyorum 2 aydır.

onun için karar verdim.aletlerim var. kendim değiştireceğim.

ysuatsenyurt bunu beğendi.
  2. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Senin tavsiyenle yağ değişimi için ona gittiğimi söylemiştim sanırım ve pek memnun kalmamıştım tavırlarından. Açık söyleyeyim bir daha dükkanının önünden geçmedim tavırları yüzünden. Ben de rutin bakım yaptıracağım bu aralar ama bir kaç işim daha var kafama takılan. Ya daha önce gittiğim özel Hyundai servisine ya da Ford servisi olan arkadaşıma yaptırmayı düşünüyorum bakımı. Olmadı senin gibi kendim yaparım :) Bu arada hala tanışmak nasip olmadı

lostcoast bunu beğendi.
  3. lostcoast

lostcoast Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    146
    Ad Soyad:
    ..
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    üstat tavırlarını bende beğenmiyorum. Çok kez yüzüne küfürlü konuştum ne piçliğini bıraktım ne ibneliğini. Fakat şu konuda kesinlikle eminim aracımın sorun tespiti bakımından hakikaten takdir ediyorum onu. Telefondan tarif ettiğimde şu parçan arızalı diyor mesela hakikaten o parçadan kaynaklanıyor. Allah var bazen balataları değiştir dediğimde bazen değiştirmiyor 3000 km kullan diyor hakikaten 3000 km sonra ötmeye başlıyor fren balataları. Burda çok kez arızalarımla ilgili paylaşımlar yaptım. Burdaki ön bilgilerimin muhakkak bana çok faydası oldu bu forumu seviyorum bu yüzden ama sorunlarımı çözen hep o usta oldu motorla veya mekanik bir sıkıntım olduğu zaman. Ama diyorum ya kendim de bir şeyler yapabileceğimi gördüm.

Hakikaten haklısınız tanışamadık. ilerleyen zamanlarda neden olmasın :) Ben bir kendim yapayım bakımı burda tecrübelerimi resimli paylaşmayı düşünüyorum. Ama şu an yağ konusunda kafam karışık. hala karar veremedim yahu :(

4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,061
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Barış bey,

aracınız fazla yağ yakmıyorsa castrol edge 5-40 tavsiye ederim.

lostcoast bunu beğendi.
  5. lostcoast

lostcoast Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    146
    Ad Soyad:
    ..
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    sağolun. iyi günler dilerim.

6. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Ustalığını yorumlayacak kadar iş yaptırmadığım için yorum yapmam doğru da olmaz sağlıklı da olmaz. Dediğim gibi tavırları hoşuma gitmediği için hoşlanmadım kendisinden.
    Yağ olarak ben geçen gün Mobil Super 3000 X1 5-40 aldım ama henüz değiştirmedim. Castrol Edge 5-40 da vardı alternatiflerimde ama %30 daha pahalıydı o nedenle tercihimi daha önce diğer aracımda kullandığım Mobil'den yana yaptım, bakalım Hyundai'de memnun edecek mi beni.

7. lostcoast

lostcoast Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    146
    Ad Soyad:
    ..
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    yağınızı değiştirdiğiniz zaman izleniminizi benimle paylaşırmısın. şimdiki aracınızda hangi yağ var acaba?

8. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Elbette paylaşırım düşüncelerimi. Şu anda Castrol Magnatec 10-40 var.

Bu Sayfayı Paylaş