10 Kasım LPG KABLO

Getz Konsol Boyama

'Kendin Yap - Do It Yourself (DIY) Uygulamaları' forumunda mursel_balci tarafından 3 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,777
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    DIY SAHİBİ: EmreFirat
    KONU LİNKİ : https://www.hyundaiclubtr.com/konu/konsol-boyama-ve-soekme-getz-resimli.33273/

Selamlar , aracın konsoluna çok siyah renkler hakimdi , hiç değişik birşey yoktu . Direksiyon yıpranmıştı önce kılıf kapladım , dün sağ ve sol havalandırmaları gri renkli yaptım . Bugunde orta konsolun boyasını yaptım .

Konsol sökme işlemi
    -Teyp araca sabitti çıkartmadım bile dokunmadım çerçevesini söktüm sadece
    - Yolcu tarafında torpido kapağının sağ sol plastik ayaklarını söküp arkadaki iç - dış hava telini söküyoruz
    -Direksiyon altındaki bakalitin 2 vidasını söküp çekip çıkarıp oradaki 2 adet sıcak soğuk musluğu ve cam vb ayarların telini çıkartıyoruz
    -Paneli üstten ve alttan kendimize kastırınca geliyor
    -Biraz kendimize çekip soketleri uygun şekilde çıkarttıkdan sonra tellerle birlikte elimize alıp evimize getiriyoruz :)

Boyama işlemi
    -Önce konsol üzerindeki düğmeler , ceplik , havalandırmalar vidaları sökülerek uygunca çıkartıyoruz .
    -Sonra önce 320 , 360 ve 600 zımpara ile mevcut çizikleri gidene kadar zımparalıyoruz
    -Parça yıkanıp temizlenince önce dolgu astarı , zımpara , plastik astar ve boya uygulaması , 20 dk ara ile 3 kat boya
    -1 saat kurumanın ardından sprey vernik ve işlemi bitirip kurumaya bırakıyoruz
    -yeterli kurumanın ardından sökme işleminin tersi yapılarak montajı bitirip güle güle kulanıyoruz aracımızı :)

İlk sağ sol havalandırmaları takınca çekmiştim :)
    1.jpg

İşlemsiz hali konsolun
    2.jpg

Torpido kapağının arkasında bulunan çıkartmamız gereken tel
    6.jpg

Şöför tarafında bulunan sökülmesi gereken 2 adet tel
    4.jpg
    Ne hikmetse çıkartmadan panelden ayrılan kalorifer kumandası :D
    3.jpg

Konsolumuz ve üstündeki çizikler
    5.jpg 9.jpg
    Boyanın bitmiş hali :)
    8.jpg

Ve araç üzerindeki hali tamamen bitmiş hali :)
    7.jpg
    Yakın zamanda double din montajı yapıcağımdan konsolda kesme biçme tadilat işlerim olucak o yüzden boyaya tekrar giricem , macunda girmiş olucak işin içine bakalım :)

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş