LPG KABLO

getz chip tuning oncesi ve sonrası sorularım var !

'Motor Modifiyesi' forumunda hakki_selvi tarafından 9 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. chiptuner

chiptuner Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Can BAŞEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Hayırlı olsun

2. engin_er

engin_er Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    peki sizlere şöyle bir soru ortaya atayım,

bunca otomobil üreticisi fabrika ve bu fabrikalarda da binlerce mühendis araştırma yapıyorlar,
    acaba bunlar bu işi bilmiyorlar mı dersiniz,

elbette biliyorla diyeceksiniz,
    peki neden böyle bir şey yapmıyorlar dersiniz,

neden dışarda böyle bir icat ortaya atılıyor.

fabrikalar mühendisler gerekli görselerdi zaten yaparlar yani yazılımlarını ona göre yüklerlerdi, diye düşünmek gerekli değilmidir

böyle düşünüldüğünde dışarıya çıkıpta aracımızın orijinal yazılımını sildirip el atılmış oynanılmış başka bir program yükletmek ne kadar sağlıklı dersiniz.
    Düzenleyen : engin_er

3. di_king_01

di_king_01 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    fabrika ve mühendisler herzaman aracın en güvenli, en ekonomik, en saglıklı ve zor kullanım kosullarınki saglam kalabilmeyi göz önüne alarak hazırlıyor bu programları..amaçları sadece araca güç katmak olsa kimse eline su dökemez elbette..ama saglam kalabilmeside önemli..sebep bu

4. qaan88

qaan88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gifhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

walla bizimde işletme dersinde üretim planmasıyla ilgili bir ödevimiz vardı. General Motor un yeni model arabası için hem maliyeti düşük hem amerikan karayolları kanuna uygun sekilde güvenli hem kaliteli hemde atmosfere yaydıgı carbondixode minimum olacak sekilde. ( 2-3 kriteri daha vardı) Biz tabi bunu excel de solver programıyla çözdük fakat mühendisler olsun üretici firmalar olsun bu yukarda yazdıgım kriterleri en uygun sekilde dengelemek zorunda. siz bu upgradeleri yaparak motorun ömrünü kısaltıyorsunuz. kısa dönem için motordan maksimum verimi alıyorsunzu ama uzun vadede motorun ömrünü erken doldurmasını saglıyorsunuz. O araclar üretilmeden önce optimal düzeyde dengeleniyor. Mesel opel yeni araclarında bu chip olayını maksimum düzeyde yapıyor. 1,6 motordan 160beygir güç üretebiliyor. Fakat bunu yapmak için en uygun sekilde motor parcaları seciliyor. Sziin araclarınız en uygun sekilde hem maliyet hem ömüğr hem yakıt tüketimi oalrak hesaplanıp öyle üretilmiştir. En basitinden sunu söyleleyim; en uygun sekilde her 1 beygir güç üretebilmenin bir maliyeti var. 90beygir lik motorda kullanılan celik ile 120beygirde kullanılan celik aynı değil. haberiniz olsun. Ben ansiklopedi yazmadım ama üretim planlaması nasıl yapılır biliyorum özelliklede tesadüfen bu dersi General motor üzerinde aldık.
    https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

5. kkkürşat

kkkürşat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    peki dizellerde chipten sonra turbonun ömrünün azaldıgını hakkında söylentiler var...acaba doğrumudur???

6. serkan82

serkan82 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    serkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Alakası bile yok yazılım attıktan sonra 100 150 km bındıkten sonra araba sahlanıyor ya adam gıbı bırıne yaptırtmadın yada o yazlımı yapan arkadas getzın modelını secerken verılerı cıkartmak ıcın benzınlı modelını secmıs olabılır benımkıde dızel maşallah dıyorum baska bıse demıyorum<div name="popUpDiv" id="popUpDiv" ismouseover="false" ="popUpDivOff" =":this.Name='popUpDivOff';" =":this.Name='popUpDivOn';" style="display: none; ">
    <div name="popupMenu" id="popupMenu" style="display:none" ="popupMenu">
    <div id="div1">

<div id="div2">

<div id="div3">

<div id="div4">

<div name="popupMenuVideo" id="popupMenuVideo" style="display:none" ="popupMenuVideo">
    <div id="div1">

<div id="div2">

<div id="div3">

<div id="div4">

7. panzer

panzer Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    türkiyede bu işi yapan kaliteli yerler belli evufast yada doctor ecu ikiside aynı.. megachips ve evotech.. bunlar dışında yaptırılıcak yerler risk olur bu yerler binlerce araba chiplemiş yapdıkları araçların arkasında duran yani yazılımdan dolayı aracınızda herhangi bir sıkıntı çıkarsa telafi eden yerler..

8. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Evotech, REVO ya da Ecufast dışında pek yaklaşmayın bu yazılım işine. Bana kalsa REVO yaptırırım ayrı konu :)

9. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sonuç ne oldu merak edenler arasındayım ama konunun üzerinde baya zaman geçmiş ve unutulmuş.

Bu Sayfayı Paylaş