10 Kasım LPG KABLO

Getz 1.5 Crdi Gaz Kesme Ve Stop Etme

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda haqn tarafından 7 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. haqn

haqn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Hakan Fatih Kalkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Merhaba Arkadaslar,

115.000'de 2006 model getz sahibiyim. Son zamanlarda illet bir hatayla ugrasiyorum. Aracda hicbir sorun yokken bir sabah gec calismaya basladi. Ilk gun 5 dk'da daha sonraki gun 1 saat ugrastim calistirmak icin, calisti servise gotureyim dedim. Servise giderken yolda gaz yememeye basladi. Servise sorunu anlattim ve immobilizer anteni olabilir diye antenin soket kismini temizlediler.

Neyse araci aldim 1 hafta 200km yaptim hicbir sorun yokken birden tekrar gaz kesmeye ve bu sefer stop etmeye basladi. Servise goturdum tekrar, incelemeye aldilar araci, krank aci sensorunden olabilir dediler, aci sensoru degisti ve sorun hala devam etti. Tekrar servise goturdum, depoyu actilar, deponun icindeki astar hidrolik'den dolayi attigi icin deponun ici ve yakit aksami temizlendi ve emin olmak icin immobilizer anteninide degistirmelerini istedim. Araci aldim eve donerken hepten stop etti ve calismadi hicbir sekilde. Marsa basa basa biryere parkettim araci ve 2 gun sonra gelip marsa bastim ve arac sorunsuz direk calisti. Servise goturdum ve depoyu acip tekrar baktilar hicbir sorun yok. Servisdeki arkadas bu deponun icindeki astarin enjektorlere kacmis olabilecegini enjektorleri temizletebileceklerini soyledi ve araci servisden aldim.

Su an arac gaz kesme yapmasada arada stop ediyor yolda giderken veya rolantide calisirken, enjektorleri temizletmeye goturecegim sanirim, temizletme icin bosch servislerinden bir pompaci buldum, hem temizletme hemde testleri yaptiracagim. Bu tarz bir sorunla karsilasan ve tavsiye edebileceginiz birsey varsa cok sevinirim, tesekkurler.

Duygu ve bekobey bunu beğendi.
  2. haqn

haqn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Hakan Fatih Kalkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Merhaba Arkadaslar,

Araci servisden alip Kartal oto sanayideki Yilmaz Dizel'e goturdum enjektorleri temizletmek icin, usta enjektorlere bakti ve bir sorun yok dedi, araci incelemeleri icin biraktim, mazot basinc sensoru arizali veriyor bilgisayarda dediler, mazot basinc sensoru degisti ve aracin sorunu ortadan kalkti, 1 ay boyunca bindim ve uzun yola yaptim, cekisi hizi herseyi eski haline donmustu ki 2 gun once tekrar basladi, suan bazen gaz yemiyor ve gaz kesiyor tamamen. Cok ilginc bir sekilde bana bir elektrik arizasi gibi geliyor bu durum ve bu sorunu yasayan bir suru arkadas var forumda, cunku bazen aracin kilitlerini uzaktan acmiyor ve yanina yaklasinca aciyor, kumandi pilimi bitti dedim yeni pil taktim onlada alakasi yok, hatta gecenlerde bir ara farlari inidirip kaldiran motor kendi kendine calisup susuyordu. Bu sorunu tamamen cozen yok sanirim, samandira filtresini ve temizleyerekde cozemedim ben.

bekobey bunu beğendi.
  3. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Başlığı okuyunca aklıma yazacak birkaç şey geldi ama hepsini de denemişsiniz. En belirgin problem kaynağı şamadra filresinin kirliliği oluyor. Malum depolarımız boya atıyor tıkıyor filtreyi.
    Elektriksel problem olduğunu tahmin ediyorsanız akünün (-) kutbunu sökün 1 saat civarı öyle kalsın. Veya akşamdan sökün sabaha kadar kalsın. Sonra tekrar deneyin derim. Ara ara ECU ya bağlanıp arıza kodu verip vermediğine bakılabilir

bekobey bunu beğendi.
  4. bekobey

bekobey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    769
    Ad Soyad:
    Bekir DOĞAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    Merhaba; benzer sıkıntıyı yaşadığımda, depo şamandra filtresini temizleyip ve mazot filtresini değiştirince düzelmişti.
    Birde sonradan takılma alarm, park sensörü vs. varsa elektrik kaynaklı olabiliyormuş demişti ustam.
    Eğer sorununuz tamamen düzelirse, çözümü öğrenmek isterim doğrusu :)

deza bunu beğendi.
  5. au033

au033 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    recep
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Merhaba arkadaşlar gaz kesme sorunu benim 2006 admire 1.5 crdi de de var. Kontak kapatıp açıncadüzeliyor. Arızayı cozebilenvarsa yazalım

6. haqn

haqn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Hakan Fatih Kalkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Merhaba Arkadaşlar,

Uzun aradan sonra araç sonunda düzeldi, iki hafta kadar önce giderken E5'de yolda kaldım ve çekici geldi, servise çektirecektim şans eseri Ümraniye yakınlarında olunca Bosch Car Service Elit Otomotiv'e götürdüm, Murat usta sağolsun arabanın heryerine bakıp tüm detaylarıyla uğraştı. Beyinde lehimler kopmuştu onlar düzeltildi, lamda sensörü hatası vardı o değişti ama hata devam etti daha sonra manifold temizlendi ve enjektörlere giren pirinç rengindeki boru temizlendi ve sorun düzeldi, 5-6 gündür biniyorum şuana kadar şekilde gaz kesme ve stop etme yapmıyor. Eski atikliğine göre yüksek viteslerde rampada biraz çekiş düşmesi var, usta manifoldu temizlediğinde acayip kirlenmiş bu nasıl olmuş hiç bilmiyorum önceden böyle birşey görmedim dedi. Katalizatörede bakalım eğer çekiş problemi geçmezse dedi ve şuan sıkıntısız biniyorum. Hyundai servisler, kartal oto sanayiler gezmediği yer kalmamıştı arabanın, sonunda biri eline alıp "Şu sensör hata veriyor, değiştirelim" diyip göndermek yerine adam gibi arızayla uğraşınca çözüme ulaştım. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum, illet bir sıkıntı.

muyar, deza, onrgly88 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,916
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Geçmiş olsun. Keyifli sürüşler bundan sonra.

haqn bunu beğendi.
  8. au033

au033 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    recep
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    Merhaba arkadaşlar. 2 aydan sonra araçtaki arıza giderildi. Arac bazen çalışmıyordu calissada 5 dk sonra stop ediyordu. Uzun süre uğraştık. Herşey denendi en son goturdugum usta çözdü sorunu. Arızanın kaynağı neydi dedim krank mili sensoru ve bazı elektronik tamir dedi.

Faydasi olur belki sizede.

muyar bunu beğendi.
  9. erylmz1071

erylmz1071 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mustafa Eryılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Merhaba arkadaşlar; Benzer bir sıkıntı bendede var 1.5 crdi 3 silindir aracımda gaz kesme ve stop etme problemi var ayrıca şamandıram bozuk depo ile ilgili bir sıkıntı var yaklaşık 14 litre mazot alınca pompa atıyor değiştirmedik parça kalmadı Depom doluyken stop etme sorunu olmuyor yaklaşık 14 litre yakıt yaktıktan sonra stop etme sorunu başgösteriyor.Gaz kesme ise yaklaşık 50 km yol yaptıktan sonra başlıyor özellikle rampa aşağı inerken oluyor kontağı açıp kapatınca düzeliyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

10. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    şamandırayı dışarı alın, dibe inen borunun en üst kısmında o-ring var, oradan hava alırsa stop eder.

11. erylmz1071

erylmz1071 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mustafa Eryılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Teşkkürler ustam müsait olduğumda dediğinizi yapacam sonucu yazacağım.

12. Şükrü4155

Şükrü4155 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Şükrü tuymen
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Benimde 1.5 Getz dizel aracım var aracı çalıştıriyorum az bişey hareket ediyorum stop ediyor bu iki defa falan gerçekleşiyor ve sonrasında çalışıyor hicbisey olmamış gibi çalışıyor basın sensörü değişmisti 1 sene olmuştu enjektorler temizlenmiş bakilmisti son zamanlara yolda giderken gaz kesme problemi ve stop etme problemi var probeli çözen msj atsin

Bu Sayfayı Paylaş