LPG KABLO

Getz 1.5 Crdi 3. Viteste 2000-3000 Devir Arasındaki Titreme

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda Nuri Öztürk tarafından 17 Şubat 2021 tarihinde açılan konu

1. Nuri Öztürk

Nuri Öztürk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşlar merhaba, aracım 1.5 crdi 2009 model getz ve 180bin kmde. Aracımda özellikle 3. viteste belli olan 2000-3000 devir arasında gaz verildiğinde ortaya çıkan bir titreme yalpalama mevcut, bu ileri geri şeklinde değil de sağa sola şeklinde görülüyor, bunun benzeri aynı devirlerde 2. ve 4. viteste de mevcut ancak etkisi 3. vitese göre daha az, araç boştayken ya da gaza basılmayan anlarda problem yok, ayrıca boşta gaz verildiğinde yine herhangi bir titreme yok. Aranızda daha önce böyle bir problemle karşılaşmış, çözümünü bilen birileri var mı?

2. Nuri Öztürk

Nuri Öztürk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Yok mu arkadaşlar bu problemin çözümünü bilen?

3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    belki motor kulakları. motor kulakları arıza yaptığında belli devirlerde titrer. bazen rölantide titremeyen araç yüksek devirde titrer.

4. Nuri Öztürk

Nuri Öztürk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Merhabalar, geçen gün yaz lastiklerini taktırırken bu problemi 60-80km hız arasında araç sallantı yapıyor diye lastikçime sordum, o da %90 ihtimalle iç aks lalesinden yapar dedi. Ben de bunun üzerine serviste sağ sol aksı komple değiştirdim ve sorunum düzeldi.

Halil bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş