LPG KABLO

Gazdan benzine geçme sorunu

'LPG Sistemleri' forumunda aliulas tarafından 27 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. aliulas

aliulas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ali ulaş güngör
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    aracımda atiker sıralı sistem var simit depo sorunum aracım 20 liralık veya 30 liralık gaz varken yokuş yukarı çıkarken birde hızlanıp vites değiştirirken bip bip sesi gelip gazdan benzine geçiyor ama depo fullken yapmıyor yani hemen hemen 50 lira altında gaz aldıysam yapıyor sorun ne olabilir bu arada bir atiker servisine gittim bilgisayara bağladılar yola çıktık deneme yaptık hiç ötmeedi usta bütün değerlerin normal olduğunu sıralı sistemlerde basınçtan kaynaklanan birşey olduğunu böyle birşey yapabileceğini söyledi bir sorun yok dedi sizce nedir

2. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Bahsettiginiz sorun ile alakali bolca paylasim var. Neredeyse hepsinin sorunu regulator basinci. Guzel bir ayar ile deponun tamamini kullanabilirsiniz.

HTC Sensation Z710e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. asi

asi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    ali koçak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    bendede atiker sıralı var.aynı sorun bendede vardı gaz beyni değişti olmadı map sensörü değişti olmadı.en sonunda sorunu buldular.sorun sadece elektrik tesisatındanmış.yani boşuna 350 tl para verdim,şimdi allaha şükür bir problem kalmadı.sende elektrik esisatına baktır bence bir ihtimal bundanda kaynaklanabilir.saygılar

4. aliulas

aliulas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ali ulaş güngör
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Elektrik tesisatina atiker servisindemi baktircam nasil olcak ben ilk defa lpgli arac kullaniyorum lpg ile ilgili hic bilgim yok regulator basincinda mi sorun elktrik tesisatinda mi

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. asi

asi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    ali koçak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    en sağlıklısı atiker bayisine git yada araca lpg kiti nerede takıldıysa oraya.büyük bir ihtimal tesisattandır

6. kiario63

kiario63 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    Ad Soyad:
    hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Lpg de genelde ya elektrik sorunu ya da sıcak su sorunu arıza verdirir bence

tapatalk

7. aliulas

aliulas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ali ulaş güngör
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    aracım 2.el olduğu için lpg nerde takıldı bilmiyorum herhangi bir atiker servisine gittim hiç bir sıkııntı olmadığını çoğu sıralı sistem lpgde böyle olduğunu büyütcek birşey olmadığını söylüyor ama çok sinir bozucu bir durum arabaya gaz vermeye korkuyom ötcek diye sinir bozuyo

8. MURON70

MURON70 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    204
    Ad Soyad:
    MURAT A.
    Yaşadığınız Şehir:
    57-SİNOP
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    usta gaza basınca arabada gaz varken ötmesinin sebebi ayarlar bölümünde lpgde min çalışma basıncı var o değer doğru verilmesse böle sıkıntılar oluyor.onu deneyerek vereceksin ben uzun uğraşlar sonucu tam değerini buldum tabi her araçta farklıdır.o değeri eğer çok düşürürsen bu seferde gaz bitince benzine geçmekte zorlanır yani tam değerini ancak deneyerek yolda değer vere vere bulman lazım mesela şu anki değerden tek tek düşürerek denemek lazım.mesela o değer normal sistemde 0,90 olması gerekiyor benim arabada 0,90 yapınca araba benzine geçmiyor gaz bitince,mesela 1,15 yapıyorum bu seferde aynı seninki gibi gaza az yüklen dıt dıt ötmeye başlıyor en son 1,12 yaptım şu an sıkıntısız oldu.eğer değer normalse bi ihtimal map sensöründe arıza vardır.ama iyi bir usta bul sadece lpg işi yapan usta bul başka ustalar anlamıyo.

9. aliulas

aliulas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ali ulaş güngör
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    o zmn dediğiniz gibi sağlam bir lpg ustasına göstermek lazım illa atiker servisine gitcez diye bir durum yok

10. aliulas

aliulas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ali ulaş güngör
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    herkese yardımları için teşekkür ederim sorunu hallettik böylee sorunla karşılaşanlar için lpgnin göstergeye gelen kablolarını kablo ettirmeleri tavsiye ederim benim aracımda sorun ordaymış kablolar sıyrılmış bulduğumuz usta orayı kontrel edince kablolar sıyrık dedi o yüzden yapıyor dedi düzetti kabloları ve sıkıntı geçti böyle bir sıkıntısı olan arkadaşlar kabloları kontrool ettirsinler

11. kartalacar

kartalacar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    42
    Ad Soyad:
    cem cem
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Saygı deger arkadaşım üstteki mesajlarda da belşirttigim gibi benim hyundaı getz marka ve model aracımda atiker multıfast sistem lpg kiti mevcut,sorunum yada aklıma takılan durum ise şudur:Arabayı çalıştırıyorum sonra benzinden gaza geçerken dııtt diyebir sinyal sesi geliyor ve araç gaza geçiyor buraya kadar herşey benim bildigim gibi fakat bir müdeet sonra araçla hareket halinde iken tahminen 3/5 dk sonra yine dııtt diye sinyal sesi geliyor arabanım içerisindeki gösterge yanıp sönüyor sanki tekrardan gaza geçmiş gibi oluyor ama bu esnada stop etme tekleme vb gibi anormal bir durum olmuyor acaba bu bir arızamıdır arıza ise sorunum nerededir yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar...

12. MURON70

MURON70 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    204
    Ad Soyad:
    MURAT A.
    Yaşadığınız Şehir:
    57-SİNOP
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    aracı çalıştırdın kırmızı ışık yavaş bi şekilde yanıp söner sonra araç belirli sıcaklığa geldi zaman lpgye geçer bip sesi gelir alttaki kırmızı ışık sabit yanar araç artık lpgde gider.3-5 dk sonra tekrar o alttaki kırmızı ışık bip sesiyle beraber yanıp sönüyorsa aracınızın gazı bitmiştir artık benzinde gidiyordur.düğmedeki altta yanan ışık sürekli yanıyorsa araç lpgde gider ama o ışık yanıp sönüyorsa araç benzinde gider.birde düğmedeki üstte turuncu ışık vardır o zaten hep yanar ona bakmayın o tesisatın çalışıp çalışmadını gösterir.şunuda sölim alttaki kırmızı ışık dediğim gaz azsa kırmızı yanar çoksa o ışık yeşil olur 1 yeşil 2 yeşil gazın durumuna göre artar.

Bu Sayfayı Paylaş