LPG KABLO

Fren Disk Ve Balataları Hakkında

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda hikmetmumtaz35 tarafından 24 Temmuz 2021 tarihinde açılan konu

1. hikmetmumtaz35

hikmetmumtaz35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    emrah gökdemir
    Yaşadığınız Şehir:
    14-BOLU
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Ön iki amortisör takozu yeni değişti.
    Sol ön salıncak da yeni değişti.
    Eğer sorun bunlardan birindeyse ya takarken yanlış bir işlem yaptılar yada taktıkları parça hatalı demektir.

Nette okuduğum yazılarda disklerin takılı olduğu , akstan gelen döndürmeyi diske aktaran tekerlek bilyası(rulmanı) arızalandıysa yada düzgün takılmadıysa da bu probleme neden olur yazanlar olmuş. Rulmanı değiştirince sorunu çözülenler var.

Aynı şekilde rot başını değiştirdiğinde bu sorunu çözülenler de olmuş.

Eğer diskte üretim hatası yoksa dediğiniz gibi ya ön düzen parçalarından birinde problem var, yada kaliper tamir ve temizlik istiyor diye değerlendiriyorum araştırmalarıma göre

SM-G770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. eyp

eyp Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    79
    Ad Soyad:
    yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Arkadaşlar merhaba.Aracimda bir süredir sabahları ilk çalışmada frene bastığımda ince bir sürtme sesi geliyor.Daha sonra bu ses fren esnasında ya kesiliyor ya da bayağı bir azalıyor.Ön balatalar ilk defa Temmuz 2021'de serviste değişmişti arkalar kampana geçen sene fren yaptığımda çok yüksek kazıma sesi geliyordu sanayide torna yapıldı.Bayramda yola çıkacağım.Kimseyede göstermedim.Nedeni ne olabilir?

3. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Benim i20 de de arkalar kampana , kampana pabuçlar öyle sık sık değişmez ara sıra içinin bir temizlenmesi gerekir ayar yapıp kapatırlar. Ön disklerde ise aşınma daha fazla olur ve hiç sökmeden de disk kenarındaki dudaktan aşınmanın boyutu anlaşılabilir. 2021 den bu yana balatalarınız aşınmış olabilir , diskte biçim bozulması olabilir. Bir frenciye giderek ön tekerleri söktürüp bir baktırsanız sorun anlaşılabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    muhtemelen balata kalitesiz çıktı.

5. eyp

eyp Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    79
    Ad Soyad:
    yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Az önce sanayide baktırdım.Balatalar sağlam.Galiba pimler kaymış.Onları gresledi.Sol ön kolaydı ama sağ ön biraz uğraştırmış eksozcudan falan bişey almış ısıtmış öyle çıkardım falan dedi.Ben o esnada lastikçiye gitmiştim.Sağ arka lastiğe çivi girmiş orada farkettim.500 usta 200 lastik 100'de eksozcuya toplam 800'e mal oldu.Hatta frenleme esnasında sola çekmiyor muydu falan dedi ama ben bir çekme falan farketmedim.

ai_torcuk bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş