LPG KABLO

Era Select Veya Style Paket Ariyorum

'İkinci El Arayanlar' forumunda Mesut tarafından 29 Şubat 2020 tarihinde açılan konu

1. Mesut

Mesut Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Selamunaleykum. Arkadaslar onceden Accent admire kullanicisiydim. Allah razi olsun forumdaki arkadaslar sayesinde admirenin bir çok sikintisini burda cozmustuk... simdi ise Accent era bakiyorum. Özet olarak 150 160 bin km civari Select veya Style dolu paketlerinden ariyorum. Ozellikle şunu belirteyim boya veya değişen takintisi olan biri degilim. Ciddi kazasi ağır darbesi olmasin yeterli benim icin. Sonucta ailece kullanacak biniciyim. Butcem 55 bin. Önceligim Antalya içidir.

( not: yuzeysel boyali denilipte bakmaya gittimde tavaninda dahi işlemli araç çıktıgı oldu... )

onurforces bunu beğendi.
  2. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Merhaba. Allah kolaylik versin. Piyasanin hali ortada. Size tavsiyem buldugunuz araclarin degerlemesine arabam ve sahibinden den bakin. Onun 3 4 bin uzerinde seyrediyor piyasa.
    Dizel mi bakiyorsunuz benzinli mi?

erhancakmakk ve Mesut bunu beğendi.
  3. Mesut

Mesut Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Onur bey cok sagolun. Almak istedigim oncelikli olarak dizel fakat yazdigim kriterlerde olduktan sonra benzinlide olabilir. Dediginize aynen katiliyorum. Admire aracimi kisa zaman once aattim diyebilirim. Ama heralde uc bes ay daha bekleseymisim heralde bi 10 bin tl daha uzerine koyacakmis. Piyasanin bu sekil abartili artmasi urkutucu Allah sonumuzu hayir etsin. Satarken iyi gibi gozuksede alirken ucurumlar olustu. Select ve style paket arayisim devam ediyor ama hep 200 bin uzerinde cikiyor km leri. Arastirmaya devam ediyorum. Sagolun.

erhancakmakk bunu beğendi.
  4. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    yetkili servis bakımlı ya da belgeli özel servis kayıtları varsa km ye çok takılmayın... crdi bakımları yapıldıktan sonra milyon km yapabiliyor. ama dolu paket arıyor olmanız güzel. ben de team vardı, donanımı kesmiyordu açıkçası.

Mesut bunu beğendi.
  5. Mesut

Mesut Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Onur bey cok sagolun insaAllah dediginiz gibi bir orneginide ben bulabilirim ama artik yavas yavas umudum kalmadi benim.... kesinlikle marka kotulemiyorum belkide forumdaki en uzun yillar hyundai kullananlardan birisiyimdir. Farkli modellerde bir cok hyundai oldu bende az bucuk piyasasinida biliyorum diyordum kendimce ama nedir bu son durum icler acisi... 200 bin km den dusuk duz boş paketler 50 bin tl ve uzeri fiyatta, select style paket olanlar 60 bin tl hatta şaka gibi gelecek 70 bin tl isteyen bile var. Adamda Allah korkusu olacak biraz. sadece kendi malim yuksekten gitsin diye piyasayi sisirenler diger taraftaki arac rakamlarinin yerinde saydigini zannediyorlar heralde. Hal boyle oluncada 30 bin tl ye dogan sahin satan kisilerin ilanlarini gorun hic kimse argo konusmayacak kesinlikle. Neyse bakalim hayirlisi artik. Nasibimiz varsa aliriz yoksada mevcut arabayla devam. Heralde era olmayacak gibi gozuken o. Haftaya 80 bin tl yaparlar piyasayi :))

6. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,925
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Benzinli arıyorsan alternatif araçolarak 2004-2006 elantra bakabilirsi .

Mesut bunu beğendi.
  7. Mesut

Mesut Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Cok sagolun evet kesinlikle dogru. 55 bine boş paket almaktansa az daha ekleyip elantra daha mantikli.

ai_torcuk bunu beğendi.
  8. newrophat

newrophat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    392
    Ad Soyad:
    a. ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    hocam bende eylül ayında aldım aracımı 125bin kmde boya değişen yok (era select 1,4 2010) şimdi şöyle bir durum var, bugün aracın piyasası aldığım fiyatın 20-25 bin lira üzerinde sahibinden fiyatları böyle en azından ki ben alırken bana verdiğin para çok değil mi demişlerdi şimdi senin arabada iyi prim yaptı diyorlar yapmadı güzel kardeşim öyle bir şey yok , pratikte bugün aracımı satıyorum desem karlı gibi görünüyorum ama işin aslı öyle değil, ben galerici al-satçı değilim, bugün bu aracı satığımda yarın yine araç alacağım, sıfır araç fiyatları fizan olmuş keza benim aklımdaki araçlarda geçen seneye göre 40-50 bin lira artmış, peki burada benim karım ne oluyor sıfır elbette hatta eksideyim bile sayılır. bugün piyasanın bu halde olmasının birinci nedeni galericiler ve otomotiv firmalarıdır, devlette duruma müdahil olmayınca iş çığırından çıktı iyice. almasın insanlar hocam 100 liralık arabanın ikinci eline 150 lira vereceğine gitsin sıfır alsın, adam 110bin liraya 2017 model sandero koymuş sahibindene opsiyonlandı yazmış, Allah akıl fikir versin başka ne denilebilir ki, vatandaş zaten çakal aracını satarken piyasayı kıçı kırık bir internet sitesine göre baz alırken senin aracını alacağı vakit ölücülük yapacağı tutuyor, bizde işler hep bana hep bana şeklinde, ne zaman ki Rabbena deriz o zaman belki bir umut düzelir. bu piyasada araç almak satmak cidden insanın akıl sağlığını bozar, bende 3-4 ay biner model yükseltirim diyordum ama kalsın aracımdan memnunum ben :)

ekremce, onurforces ve Mesut bunu beğendi.
  9. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    20 yaş altı ikinci el almak mantıklı değil:) eskiden tam tersi idi 20 yaş üzeri ikinci el almak mantıklı değildi:) işler tersine döndü. Gidin bakın 1990-2000 model arası karbüratörlü skoda felicia, rus malı lada samara, biraz masraflı döküm salıncaklı ama çürük rotilli fiat tempra, otomatik vites leş gibi tek kapı hergele honda civic i, eski ve az masraflı ama ilginç sorunları ve tuhaf renkleri olan polo, eski hyundai lerden excel hatta otomatik vites excel, olmadı risk alırım derseniz sonata, dağda gezmeye en leş en pis en uğraştıranından 5,2 zj grand şavroki, suzuki maruti, kübik kasa küçücük nissan micra

vs.vs.vs. bunları 10-20000 lira arasına bulursunuz ayağınızı yerden keser :)

gidip te galerideki 150000 liralık arabaya ikinci eline 160000 lira verilmez yani:) sıfırı 150000 lira olan arabanın sıfır ikinci eli 160000 lira olursa 2-3 yaşında olanı da 159000 lira oluyor 5 yaşında olanı da 100000 lira oluyor 10 yaşında olanı da 60-70000 lira oluyor demekki:)

bence bu saatten sonra ya borç harç gidip sıfır araba alıp kaskosu, servis bakımı, garantisi vs. herşeyini iyice sımsıkı tutarak 20-25 sene binmeli yada ikinci el 20-25 yaşında araba alıp sallayarak herşeyi fazla düşünmeyerek binmeli.

ikinci el olup daha genç araba sayılacak yaşlarda 4-5 yada 6-7 yaşında araba satan adamlar genelde kar amaçlı ticari amaçlı olarak al sat şeklinde satış yapıyorlar siz yapmasanız bile bu yaşlardaki arabayı sattığınızda bir al satçının eline düşüverecektir ve fahiş fiyata ilana konulacaktır.

ancak çok yaşlı bir arabayı satan adam bıkkınlıktan satar:) gerçekten kurtulmak için satar:) kar amacı güderek satmaz:)

dediğim gibi yapılsa piyasa en fazla 2 ay içinde normale dönüp sakinler:) sıfır araba alıp plakayı taktığınız anda o araba yarı fiyat olur 90 lı yılların sonundaki piyasa gibi:) ancak işin kötüsü bu sefer eski modelleri klasik diye fahiş fiyata çıkarabilirler gerçi bu pek mümkün değil:)

Mesut bunu beğendi.
  10. kostantin

kostantin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    176
    Ad Soyad:
    Smile
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    @Mesut Piyasa çok fena. Şu an olduğm ilde,hatta aynı mahallede bir biray öncesine kadar dizel, team paket, 130.000kmde, ilk sahibinden, tek parça arka çamurluk boyali 49.750 tl ye bir Era vardı. Geç saat olduğu için Mesaj attım, atar atmaz ertesi gün ilandan kaldırdı, fiyatı da 54.750 yaptı. Dün baktım 65.000 yapmış.
    Ben aracı değiştirmeyi düşünüyordum, artık vazgeçtim.

onurforces ve Mesut bunu beğendi.
  11. Mesut

Mesut Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Tesekurler bilgi paylasiminiz icin. Aynen en iyisini yapiyorsunuz eldekiyle yetinmek en mantiklisi bu zaman araliginda.

newrophat bunu beğendi.
  12. Mesut

Mesut Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Uzunca yazmissiniz emeginize saglik. Sonuna kadar katiliyorum. Bir ornekte ben eklemek istiyorum birebir canli yasanmis ornek. Bayideki 93.800 tl sifir fiyati olan arabayi antalya oto pazarinda 115 bine satiyorlar. Ne bu boyle diyince adamlarin verdigi cevap neymis bayilerin elinde sifir yokmus. Bayide sifir yok diye 2.el fiyatina sifirindan 20 bin fazla yazilipta satilan turkiyede kac tane araba pazari var acaba.... isin ilginci o rakamlari veripte alan var. Sistemli dusunup davranmak lazim arac aramak stres artirma yontemlerinden birine donmus resmen.

13. Mesut

Mesut Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Pes artik... bu ornegin uzerine dahada bisey denmez zaten. Iyiki sabaha karsi aramamissiniz heralde bu arkadas cok istekli alici diye heralde direk 65 yazacakmis gorunen o resmen....

14. Mesut

Mesut Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Fırat
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Cevap yazan tum kullanicilara tekrardan tesekur ediyorum. Malesef bu aklini kacirmis piyasada era felan alinmaz. Abartmadan mantikli bi dusunce cercevesinde fiyat yazanlara bi diyecegim yok ama sirf araba hatasiz ve boyasiz diye 70 bin tl hatta 80 bin tl ye era piyasasi olduysa dahada bu isin ustune fazla gitmemek lazim. Eski accentimiz ile yola devam simdilik.... konu kilitlenebilir veya komple silebilirsiniz. Tekrardan tesekurler hayirli aksamlar.

Bu Sayfayı Paylaş