LPG KABLO

era kalorifer sorunu

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda absolute tarafından 14 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

1. absolute

absolute Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    arkadaşlar aradıgım aracı dün aldım 2008 1.4 era select yolda birsey dikkatimi cekti aracın sağ peteklerinden sıcak hava sol peteklerinden soğuk hava geliyor ne yaptımsa düzeltemedim rolantide yada düşük hızlarda sol taraf biraz daha ısınıyor hızlanınca sıcak hava azalıyor ama kesinlikle buz gibisoğuk hava vermiyor yarın servise gitmeyi planlıyorum ancak kötü bir sürprizle karsılasmaktan korkuyorum daha önce aynı sorunla karsılasan yada bilgisi olan arkadasların fikirlerine acil itiyacım var

2. absolute

absolute Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
  3. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Eralarda hava yönlendiriciler motorla kumanda ediliyor, aslında düğmeyi çeviriyoruz ama telli değil, motorlar gerekli yerleri açıp kapıyor.

Ya düğmede, ya da motorlarında problem var. Umarım uygun fiyata hallolur.

4. vedatkanka

vedatkanka Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    benimde 2005 Elantra'da şöyle birşey dikkatimi çekti, dijital klimanın ısıtma seçeneğini otomatikte başlattığım zaman daha hızlı ısıtıyor. Ama manuel kendim tuşladığım zaman daha geç ısınıyor. Sanıyorum, fan hızını dış ortam sıcaklığına göre kendisi ayarladığında daha çabuk işlem yapıyor. Bu bir problem değildir umarım :)

5. absolute

absolute Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    sabah bıraktım petekden olma htimalinin yüksek oldugunu söylediler peteğede 480 tl istediler arıza petekdeyse aracımı servisten cıkarıcam zira dısarda kalorifer peteği 100 tl gibi rakam

6. vedatkanka

vedatkanka Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    farka bak arkadaş.... 380 lira

7. absolute

absolute Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    sürücü tarafı güneşliği kırık onada 280 tl istediler nasıl iştir bende anlamadım

8. vedatkanka

vedatkanka Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Peki vatandaş servise nasıl gitsin? Yapılan işçiliğin farkı desen bu kadar uçurum olmaması lazım. Hadi piyasadan %20 daha pahalı yap. ama 3,8 katı fark olur mu?

Düzenleyen : vedatkanka

9. absolute

absolute Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    daha önce 2001 model 1.3. allegro aracım vardı 1 kere baskı balata değiştirmeye 1kerede triger değişimi için servise gittim ama ozamanlar bukadar kazık değildi bundan sonra bende uğramam internette gezerken bir site buldum fiyatlar gayet uygun geldi bakım paketleri aksesuarlar hersey var işinize yarasa linki asagıda verdim

http://www.akparca.com/

10. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Kalorifer peteğinden şüpheleniliyorsanız öncelikle bir defa tazyikli su ile açmayı deneyin benim başımagelmişti bu olay kalorifer radyatörü değişmesi gerek dediler önerim üzerine sanayide usatm bu uygulamayı yaptı ve arabam fırıngibi ısıtmaya başladı bazen çözüm olmayabilir ama denemekte fayda var en azından zararı olmaz sadece antifirizinden olursun ama değişim olursa zaten antifiriz gider nasıl olsa oyüzden kaybın olacağı söylenemez

11. absolute

absolute Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    ne yaptıysak acamadık dediler değiştirmeye karar verdik parcayı sipariş ettim yarın arabam cıkarsa tam sonucu acıklarım

12. absolute

absolute Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    aracımı aksam teslim aldım

kalorifer petegi 385 tl ama dısardan 100 tl ye aldım

petek değişimi için komple göğüsü indirdiler klima gazı yenilendi kırmızı antifiriz koyuldu polen filtresi değişti petek hariç 300 tl ödedim.

bu arada aracım muğla bodrumdan kullanıldıgı için sanırım içinde hiç antifiriz yoktu cıkan su kiremit rengindeydi bir sürü küf pas tortu cıktı içeriye su vererek 2 3 defa doldurup bosaltarak temizlendi arac anında farketmiş anında ısınıyor artık iki tarafta aynı oranda ısınıyor uzun lafın kısası 400 tl sıkısmış :)

13. vedatkanka

vedatkanka Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    hadi geçmiş olsun, bir sorun daha çözülerek tarih oldu :)

14. absolute

absolute Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    iyiki varsınız aksam 17:30 da sipariş verdim sabah subeden aldım birde şu güneşlik işini çözebilsem çok iyi olacak ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

15. Güneşliğe de bakalım... Bu konuda arkadaşların size dönmesini sağlayacağım

16. uhalil

uhalil Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar.
    Geçen hafta da benim kaloriferim ısıtmaz oldu.

Yolda giderken problme yok ama, fren basınca ve kırmızı ışıkta durunca soğuk üflemeye başladı. Bir de bu soğuk kış günlerinde arabanın fanı çalışmaya başladı.
    Servise gittiğimde aracın radyatör suyunun bittiğini ve 3 Litre antifrizli su koyduklarını söylediler. Halbuki aracın yedek su deposunu ve yağını devamlı kontrol ederim, hiçbir eksiklik yoktu.
    Servis yetkilisi Eraların yedek su deposundan su alamadığını, sadece oraya fazla gelen suyu gönderdiğini söyledi. Neymiş ben radyatör kapağını açıp su kontrolünü oradan yapacakmışım. O zaman neden koymuşlar o depoyu anlamadım.
    Daha fazla tartışmadan ayrıldım fakat su yüzünden motor yansa demekki işin içinden sıyrılacaklar.
    Başına gelen arkadaş varmı bilmem ama böyle de bir durum var. Haberiniz olsun.

17. oktay78

oktay78 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    başıma gelmedi ama biliyorum hyundailerin radyotör kapaği termostatlıdır eğerki araç hararet yaparsa termostat genleşir yani kapakvana gibiaçılır ve genleşme tankında olan sudan radyötöre su çekerilk hararettemotorazarar vermemesi içindir hararet yükseldiğini ibreden göre bilirsin ama motora öyle kolay kolay zarar vermesin diye ama fark etmezsen o zaman conta yakarsın hararet olmadığı sürece o tankdaki su hiç eksilmez

18. absolute

absolute Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    bugün dikkat ettim arac durdugunda kaloriferin ısısı düşüyor gaza basınca ve yürüyünce sıcaklık artıyor ama asla soğuk üflemiyor sizin sorununuz petekte değil çünkü bende yeni değiştirdim sonuc alırsanız burada paylasırsanız sevinirim

19. Supi

Supi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Metin Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    absolute abicim aynı derdi paylaşıyoruz seninle soguk üfleme yok ama ısı cok düşük... nasıl çözeriz, bir çözüm bulabildiniz mi??

Bu Sayfayı Paylaş