LPG KABLO

Era Dikiz Aynası Sökme - Takma İşlemi

'Nasıl Yapılır' forumunda mursel_balci tarafından 15 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Konu Sahibi : Turgay
    Konu Linki : https://www.hyundaiclubtr.com/14408-era-ayna-sokulme-ve-takilma-islemi.html

Bazı arkadaşlarımızın aynaya ledli sinyal bağlamak veya aynaya gövde rengi folyo kaplamak için "ayna nasıl sökülür" diye merak etmiştir. Vakti ve el becerisi olan/ yapmak isteyen arkadaşlar faydalansın diye aşama aşama görüntüledim. Lakin aynayı yerine oturtmak zor bir iş şimdiden söyleyeyim mesuliyet kabul etmem(hyundaiclubtr.com da sorumlu tutulamaz). Lütfen yazıyı sonuna kadar okuyup ona göre işi gerçekleştirmeye kalkışın. (Ben aynayı ilk söküp toparlayışımda kabloları klipsten geçirtmemiş, ayna yukardan aşağıya harekette takılma yapıp aynayı elimle düzeltmek durumunda kalmıştım ve sitemizin üyesi Salim Ustanın kulaklarını epeydir çınlatmıştım.:) O büyük ihtimalle başka bir yönden tarif etmiştir. Zira üç vida ve kablo soketinden bahsetmişti.)
    ERA Ayna Sökme Aşamaları:
    1. Aynayı resimdeki konuma getirin. [​IMG]

2. İç kısmına bastırın böylece dış uç dışarıda kalacak burdan tutup çekin "tık" sesi ile beraber ayna yerinden çıkmış olur.(Başka projelerde olduğu gibi elimden geldikçe plastik parçaları sökerken ellerimi kullanırım. Aletlerin plastikte bıraktığı izlere illet olurum, izler hep gözüme batar. Zorlanan arkadaşlarım tornavida vb. aletler kullanabilir.) [​IMG]

3. Isıtıcı elemanın kablolarını sökün. [​IMG]

4. Ayna gövdeye 3 boy/çeşit toplamda 6 vidayla sabitlenmiştir. Siz bu sırayı takip etmek zorunda değilsiniz. [​IMG]

5. Vidalar söküldükten sonra siyah plastik parça iki parmakla bile kolayca yerinden çıkacaktır. [​IMG]

6. Siyah parça sonrası ayna gövdesi görünümü. [​IMG]

7. Resimdeki gibi aynayı kendinize doğru bükün dış parça da kolayca yerinden çıkacaktır. [​IMG]

8. Çıplak ayna gövdesi görünümü. [​IMG]

9. Daha önceki yazılarımın birinde demiştim Eraların aynaları çok büyük, kepçekulak misali. "44 numara ayakkabı giyiyorum, ayağım kadar aynası var" işte kanıtı. [​IMG]

10. Gri kapak içinde ledli sinyal bağlamak ve sabitlemek için standart yuva yok.(Yine de Salim Ustanın projesi gibi ledlerin üzerinden silikonlayarak gerçekleştirilebilir.) [​IMG]

11. Kabloları klipsten geçirtmeyi unutmayın. Unutulursa ayna hareket sırasında takılma yapar rahat hareket edemez. Yuvarlak ve üçgen olarak gösterdiğim parçaların karşılıklı içiçe geçmesine dikkat ederek aynayı hizalayın. (Bu aşama biraz zor sorun yaratabilir. Yanımda kimse olmadığı için bu aşamayı fotoğraflayamadığım için üzgünüm.) İki elinizin kullanarak aynayı çapraz şekilde(

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş