LPG KABLO

Elantra xd2 Deliksiz Park Sensörü Takıldı.

'Kendin Yap - Do It Yourself (DIY) Uygulamaları' forumunda mursel_balci tarafından 11 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Dıy Sahibi: mursel_balci

Konu Linki : https://www.hyundaiclubtr.com/26024-elantra-xd2-deliksiz-park-sensoru-takildi.html

Merhaba arkadaşlar. iki haftalık tatilin ardından dün istanbula döndüm. gitmeden önce çinden deliksiz park sensörü siparişi vermiştim o gelmiş. bende hemen açıp baktım ama maalesef kutu içeriği eksikti. yani sensör anteni yoktu. bende biraz uğraşarak alüminyum folyodan anten yaptım. gayet güzel çalışıyor. elantralar için tamponu sökmeye gerek yok. sadece tampon üzerindeki kuşak sökülerek monte edilebiliyor. ben kabloyu sol havalandırma kısmından çıkardım. hoparlörü ise arka koltuğun iç kısmına gözükmeyecek şekilde monte ettim. bu park sensörünü almamın asıl nedeni ise yaklaşık 10 cm kalana kadar uyarı veriyor olması. yani ortalama yarım metreden filan sensör çalışmaya başlıyor biraz yaklaşınca sık sık çalmaya başlıyor. yaklaşık 10 cm kala ise sürekli çalmaya başlıyor. fiyat olarak bana 35 tlye mal oldu. anteni de olsa çok uğraşmadan hallolacaktı ama olsun şu anda da gayet iyi çalışıyor.
    Anteni yapmak için önce kartondan bu şekilde kestim sonra bu parçaları birbirine yapıştırıp üzerine alüminyum folyo koydum. daha sonra koli bandıyla komple sardım. en sonda arkasına çift taraflı bant yapıştırım tampona yapıştırdım.
    burada havalandırma deliğinden kabloyu dışarı çıkardım.

bu da video akşam akşam ancak bu kadar çekebildim. daha sonra iyi bir video çekip koyarım.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Şubat 2015
  2. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Dıy Sahibi : Köksal

Konu Linki : https://www.hyundaiclubtr.com/26024-elantra-xd2-deliksiz-park-sensoru-takildi-8.html

taze foto ve videolar gelsin, video yükleniyor.

tamponun çıtasını söktüm valler+fırça+detap+ipa+mf bezle hem çıtayı hem tamponu temizledim. sensörü yanlışlıkla önce çıtaya yapıştırdım jeton sonra düştü çıkardım tekrar tampona yapıştırdım, yapışkanı iyi çıktı sorun çıkarmadı.

hangi kablo olduğunu söylememe gerek yok sanırım

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Şubat 2015
    yalcinbayram04 ve batuta bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş