LPG KABLO

Elantra Ad 1.6 D-cvvt Motor Titremesi Sorunu

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda doktormert tarafından 16 Haziran 2021 tarihinde açılan konu

?

Bu sorun çözülür mü çözülemez mi?

1. Çözülür.

2 oy
    66.7%
  2. Çözülemez.

1 oy
    33.3%
  3. Benim başıma geldi hala çözemedim.

0 oy
    0.0%
  1. doktormert

doktormert Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ahmet Faruk Mert
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Öncelikle herkese sağlıklı günler dilerim.
    Yakın bir zamanda Hyundai ailesine katıldım. Aracımız 2018 Elantra 1.6 d-cvvt Style manuel aracı ilk aldığımda 6. Vites 114 km/h de başlayıp 122 km/h arasında gazdan ayağımı çekip yeniden bastığımda motorun sesi boğuluyor gibi çok değişik geldiğini ve gaz pedalında direksiyonda bir titremenin mevcut olduğunu fark ettim. Daha sonra farklı viteslerde de 2.600-2.700 devirler arasında aynı sorun olduğunu araç boşta iken 2200-2400 arasında tüm aracın tir tir titrediğini fark ettim. Çok dikkatli bir şekilde baktığımda rölantide bile titrediğini fark ettim bir de rölantide aracın motor sesi şık şık şık şık yapıyor araç henüz 35.000 de bu durum beni hem aracımdan soğutuyor hem de çok üzüyor Forumda benzer bir şikayet daha okudum bir çözüm bulunamamış sanırım servisteki vatandaşlar da sanki garantisi olduğu için başlarından savarcasına normal fln diyormuş ne dersin binekdaşlar?

2. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,002
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
  3. uur5560

uur5560 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    107
    Ad Soyad:
    Uğur
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Hocam forumda bu konuyu ilk ben açtım ve aynı araçtan kime sorsam aynı durumun olduğunu söylediler. Bende serviste sıfır bir araçta denedik ondada durum aynı lpg den falan değil garip şekilde bu durum hepsinde var

doktormert bunu beğendi.
  4. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
  5. 45R3928

45R3928 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    353
    Ad Soyad:
    Muhammed Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Hocam rölantide şık şık sesi LPG enjektörlerinden geliyor olmasın? Aynı araç bende de var enjektörleri sesli LPG nin bahsettiğiniz devirlerde de herhangi bir sorun la karşılaşmadım ayrıca

6. doktormert

doktormert Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ahmet Faruk Mert
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Evet araç landirenzo LPG’li benzinde de aynı sorun var gerçekten Hyundai bu motoru yapamamış anlaşılan daha önce 1998 Gli Corolla aracım vardı iddia ediyorum ses yalıtımı hariç her konuda daha öndeymiş kıymetini bilemedik.

7. faruk4143

faruk4143 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    586
    Ad Soyad:
    Faruk Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Söyleyeceğim ilginç gelebilir ama şu zamana kadar sahip olduğum birçok araçta soylediginiz durum vardı. Belli bir devirde araçta genel olarak(gaz pedalında, direksiyonda vs...) bir titreşim oluşurdu. Sallama gibi değil de zırıltı tarzında. Birçok kullanıcının ise dikkatini bile çekmeyen bir durum. Astra j 1.6da 2800 devir civarında oluşurdu mesela. Araç dururken bile 2800 devire getirince zzzzzz tarzında telefon titreşimi gibi titrerdi. Benden sonra arkadaşıma da almıştık, o da ayniydi. Şu an ikinci yeni kasa Corollamı kullanıyorum. Öncekinde de simdikinde de 2200 devirde motor titreşimini gaz pedalında hissediyorum. Sadece o devirde ama. Tabiri caizse gıdıklıyor ayağı.Kalın taban ayakkabıyla hissetmiyorum mesela Gruplarda sorunca kimisi farketmedim diyor, kimisi aynen diyor. Servise gittim, 2 test aracı da aynıydı. Elantralarda da birçok kişiden duydum bahsettiğiniz durumu. Demekki Elantranın da vibrasyona girdiği bir nokta var. Kardesim 0 km Opel grandland 1.5 dizel almıştı. Arabaya bindim basladim sürmeye. Hızlanırken onun da motor titreşimini gaz pedalında hissediyordum. Kendisinin dikkatini bile çekmiyordu ama. Hassas insanlar için rahatsız edici bir durum.

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

doktormert bunu beğendi.
  8. doktormert

doktormert Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ahmet Faruk Mert
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller