10 Kasım LPG KABLO

Duman Sorunu

'Starex Forum - Club' forumunda snr_444 tarafından 7 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

1. snr_444

snr_444 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    soner özkan
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    arabam 200000 km de sabah caliştırınca sankı sis bonbası atmiş gibi duman atıyo filitreyı deyiştirdim enjektor temileyıcısı attım olmadı turboda sorun yok devirlenmesi guzel bundan onceki yag deyısımınde yag eksiltme sorunu yoktu ama bu deyişimden sonra 3 lıtre koydum okadar eksılttı.. neden olabılır. yarın enjettorcuye goturmeyı planlıyom ama ustalara fala guvenemıyorum yardımcı olursanı sevinirim

2. cenker_baba

cenker_baba Guest

@deza

snr_44 kızdırma bujilerine baktır bence deza o şekilde çözmüştü

deza bunu beğendi.
  3. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Daha önce değişmedi ise çok yüksek ihtimalle kızdırma bujileri. Bakım amaçlı bile olsa 200k dizel arabada değişim yapılabilir. Bu çözüm olmaz ise sonraki iş enjektör.

Daha önce linkteki konuda konuştuk, okursanız faydası olacaktır.

https://www.hyundaiclubtr.com/konu/1-5-dizel-getz-ilk-calistiginda-duman-atiyor.27470/

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. KungfuPanda

KungfuPanda Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    66
    Ad Soyad:
    Onur Taşkıran
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Elantra (1996-2001) RD
    Km yüksek kızdırma bujilerini soktururken dikkat edin kaynama yaptı ise kırılma olasılığı var benim eski dobloda başımıza geldi serviste biri kırılınca üst kapak açıldı mecburen.. bu arada her 60 binde Max. Buji yerlerini değiştirin bloğa kaynamayi engeller..

Yağ eksilme olayını zamanında dobloda başıma gelen ile anlatayım. Yağ değişimi yapıldı lakin bu değişimde Fiat onayı olmasına rağmen daha kaliteli bir yağ konuldu. Bu yağdan önce motor flush dedikleri motor içi temizleyici yapılmıştı. Bu maddeden dolayı yeni yağı bozmuş, bütün kecelerden minik minik akmis sabah standart kontrolünü yaparken farkettim. Hemen servise geri gitti yağ yeniden değişti sorun çözüldü..

Tabi sorununuz budur diyemeyeceğim ama bir bilgi olsun diye belirtmek istedim. Saygılarımla

Son düzenleme: 8 Eylül 2018

Bu Sayfayı Paylaş